Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudok annyit foglalkozni...

Nem tudok annyit foglalkozni a második gyerekkel mint az elsővel! Volt más is így?

Figyelt kérdés

Lekiismeretfurdalásom van.

Az első gyerekkel egésznap foglakoztam még picinek, mert hát akkor Ő egyedül volt, okos is lett :) Most a második gyerekkel nem tudok annyit mert hát ketten vannak, szerintem ennyi idősen a nagyobbik több dolgot tudott mint most a kicsi.

Viszont ha leülnék a kicsivel foglakozni akkor azt veszem észre hogy nem nagyon igényli, inkább megy a nagy után és Őt utánozza. Talán más olyan dolgokat tud így meg mint a nagy ebben a korban tőlem.

De azért bánt, félek hogy lemarad "okosságban" vagy ilyesmi. Aggódom.

Voltatok így ti is? Hogy alakult nálatok?


2014. júl. 22. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Én még épp csak várom a másodikat, de már most ezen aggódom. Mindig arra gondolok, hogy más is felnevelt 2gyermeket és van ahol a második az "okosabb". Szóval szerintem nincs összefüggés. A kicsinek kimondottan jót tesz, hogy van egy példa neki. :)
2014. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog lemaradni, egymást okítják majd. :-)
2014. júl. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. júl. 22. 13:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem fog emiatt lemaradni! Testvéreknél természetes, hogy a nagyobb tesót utánozza, és így tanul. Nálunk is így volt, unokatesóméknál is. Okos, ügyes gyerek lett mind :)
2014. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én pont azt látom, hogy a kisebbik mindent sokkal hamarabb csinál, tanul meg, pedig feleannyit sem tudok vele foglalkozni. Viszont ahogy írod, ő is nagyon figyeli állandóan a bátyját és úgy általában véve mindent, nagyon fogékony. Szerintem nem a tesók sorrendjén múlik ez.
2014. júl. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem fog lemaradni, nagyon sokat tanul majd a nagyobbtól. Én direkt nem tanítottam őket olvasni iskola előtt, de a kicsi úgy kezdte a sulit hogy simán olvasott és úgy betűzte a szavakat, ahogy tanították az első félévben, mert a fülét mégsem foghattam be, amíg a nagy gyakorolt, vagy az utcán séta közben mondogatta. De nagyon sok ilyen van. Persze a hülyeséget is tanulja majd.


Ovis koruk körül meg azt vettem észre, hogy egymással jobban is szeretnek szerepjátékozni, mert én fantáziátlan és unalmas vagyok ezen a téren, szóval a tesó még jobb társaság is, mint anyu, akinek mellette főzni, takarítani, mosni kell...

2014. júl. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. júl. 22. 21:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk szinte napra 2 év a korküli. Pont így érzetem, ahogy te. Ráadásul a "nagy" lányom nagyon korai fejlődésű volt mindenben, A kicsi meg nem, mindent jóval később csinált, igyekeztem a megoszani az időmat és külön-külön foglalkozni velünk, amikor csak lehetett. DE amikor a kicsi elkezdett mozogni, nehezebb lett, mert ledöntötte a nagy tornyát, bedugdosata ceruzát az orrába stb, "mindenevő" volt, szóval sok mindennel csak akkor tudtunk játzsani amikor a nagy aludt.

A kicsi most 2 éves és igencsak el van maradva a nagyhoz. Persze tudom, hogy a nagy nagyon korai volt, de én is okolom magam. Igen tudok jónéháyn példát ahol szinte alig foglalkoztak a gyerekkel és mégis időben jártak,beszéltek stb.. igaz ez is gyerekfüggő.

Mióta ketten vannak én is állandóan ezzel küzdök, hogy egyformán kapjan mindketten mindent.

2014. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!