Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek sem lesz a mai...

Szerintetek sem lesz a mai kicsiknek igazi gyerekkoruk?

Figyelt kérdés

Aminap beszélgettünk a barátaimmal arról, hogy milyen jó gyerekkorunk volt (18 és még attól fentebbi korosztály vagyunk). Én minden nyarat a mamámnál töltöttem , mindig a kertbe bóklásztam , labdáztam , bicikliztem (olyankor azt képzeltem, hogy lovagolok mert imádtam a lovakat), rollereztem is sokat , segítettem sütni meg a kertbe leszedni a gyümölcsöket ill. zöldségeket. Stbstb. Tv-t is inkább csak addig néztem amíg megettem a müzlimet, meg ebédkor meg este egy kicsit , számítógép nem is volt. Nagyon jól elvoltam egyedül a saját világomba.

És persze ott vannak a régi dolgok , amikor annyira örültem, hogy mami a kedvenc magazinom hozta haza a boltból , meg a régi zenék , meg a kedvemc klumpám.

Húgom 6 éves , szinte mindig tv-t néz , vagy telefonon mesét . Egyedül alig vam el , nem tudja magát feltaláni. Én annyira sajnálom ,hogy a gyerekek már nem olyan gyerekek mint mi voltunk. Ti mit gondoltok erről? Esetleg nektek is van ilyen szép gyerekkori emléketek?


2016. jún. 17. 11:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

En kistesom 8 eves, mindennap kimegy biciklizni, es atmegy az osztalytarsahoz suli utan :) ott fociznak, kutyaznak, tanulnak viszont xboxoznak is neha. Szerintem ezzel semmi baj nincs, ha egy kicsit videojatekoznak is. Kozben kimennek rollerezni, biciklizni, es megismerkedtek az utcankban meg egy veluk hasonlokoru kisfiuval. Az a kisfiu tegnap becsemgetett, a biciklijevel itt allt a kapunk elott, es megkerdezte, hogy kijohet-e a Marton jatszani:D alig hittem a fulemnek. Minden este 8ra hazaer a tesom, es akkor bizony youtubeot nez. De nem haragszom egyaltalan, nagyon jo tanulo, sportol, baratai vannak, ugyhogy ennyi pihenes neki is jar. Szerintem van meg gyerekkoruk, viszont ehhez lehet, hogy a szulonek is hozza kell jarulni minimalisan, pl megismerkedni az osztalytarsak szuleivel es kozos programokat rendezni, megmutatni a gyereknek, hogy a gepen kivul is van elet.

Szerintem ritka lehet az a gyerek, aki egy baratokkal kint toltott ido helyett inkabb bent gubbaszt egyedul. A gyerek gyerek maradt ugyanugy, mint 50 eve, es szeret jatszani a barataival.

2016. jún. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem így gondolom.

Ahol van nagyi, kert vagy ráérő szülő, ott ezek az élmények ugyanúgy adottak lehetnek a mai gyerekeknek is. Lakásban kicsit nehezebb. Úgy pedig még inkább, ha a szülő éjt nappallá téve dolgozik, a gyereket pedig (okkal) max. a lakásban meri hagyni, "bóklászni" nem.

30+ korosztály vagyok és meg tudom adni a gyerekemnek ugyanazt, amit én kaptam a szüleimtől.

2016. jún. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Két dologról beszélünk, az egyik, hogy feltalálja-e magát egy gyerek, vagy mindig programot kell neki szervezni. Ez egyrészt személyiség, másrészt lehetőség kétdése, az biztos, hogy a négy fal között a rengeteg játékkal körülvéve jellemzően jobban unatkoznak a gyerekek, mint az udvaron, kertben.


Másrészt az, hogy kinél van kert, udvar, az nem generációfüggő, a te kiskorodban is volt olyan gyerek, aki panelben töltötte a nyarat, és szerencsére ma is van olyan, aki egész nap a szabadban lehet. Sőt, nálunk pl. az a bezártság, ha a nagyszülőkhöz megyünk, mert ők a város közepén, társasházban laknak, mi meg faluban hatalmas udvarral, kerttel, gyümölcsössel, állatokkal:)

2016. jún. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem igazán értek egyet azzal, amit a kérdező írt.

Én 33 éves vagyok, panelban nőttem fel, egyke vagyok és a környéken nem volt rokon/barát kisgyerek, csak az iskolában, elég sokat tévéztem kis koromban, mégis normális felnőtt lett belőlem, és ez sem ma volt hanem 25 évvel ezelőtt...

Nagyobb lányom 4,5 éves, simán lefoglalja magát bármilyen játékkal, imád színezni, foglalkoztató könyvezni, még a kicsi 2 évesem is elnézeget egy könyvet hosszabb ideig, szóval ez nem annak függvénye hogy van-e számítógép vagy nincs. Most kertes házban lakunk, sokat vannak az udvaron ahol bicikliznek , rollereznek stb.

Ez a szöveg hogy régen bezzeg sokkal jobb volt ez relatív, valakinek jobb volt és valakinek nem.

Manapság inkább az lehet a baj hogy sokat dolgoznak a szülők ezért kevés idő jut a gyerekekre.

2016. jún. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól, hol él a család illetve nagyszülők, és persze hogy milyen nevelést kap a gyerek. Vannak olyan szülők akik ekégedettek azzal hogy a gyereket leköti a tv meg minden elektronika, van olyan aki meg folyton "zavarja" ki a gyereket hogy a levegőn legyen ott játszon. Nekem is hasonló gyermekkorok volt imádtam, alig vártam hogy menjünk mamámékhoz, sokszor ott voltunk egész nyáron mikor ők már nyugdíjasok voltak. Mikor otthon voltunk (panel) folyton küldött le anya menjek lent játszak ne otthon üljek, én csak azért nem szerettem lemenni mert nem voltak barátaim igazán nem volt kivel lennem. Ha van nagyszülő kerttel a mai gyerekek is átélhetik mikor vetnek zöldségrt, meggyet barackot leszednek, én mèg gyomlálni is szerettem. Imádtam a kis csibéket a kutyát macskát. Szóval nekem is volt minden földi jóban részem. Viszont anyáék ugye panelban laknak, de anyósoméknak van egy nyári házuk ahol ott vannak jó időtől a rossz idő kezdetéig, ott a lányunk is átélheti majd ezeket. Illetve ahol mi lakunk én folyton azt látom hogya szülők órákat kint vannak a gyerekekkel. Igaz még kisebbek. Szóval elsősorban szerintem a szülökön is múlik milyen élményekkel lesz gazdag egy gyerek.
2016. jún. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon jó gyerekkorom volt. Egy falu széli szomszédmentes házban nőttem fel. A szüleim egyrészt a hagyományhoz való ragaszkodás miatt háztáji gazdaságot is működtettek ott. Az életterem akkora volt hogy később kamaszként motorral sem bírtam minden részét bejárni és persze csupa természet vett körül. Ma felnőttként városon lakom de folyton azon jár az eszem hogy visszaköltözök a ma már üres szülői házba. Ha a szülői házba belépek, ott mindig jókedv lesz úrrá rajtam ma is. Kényelmes a földszintes panelban lakni, "hasít" a vezetékes internet, stb., de az ember nem tud elszakadni ősi otthonától a természettől.
2016. jún. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem jo gyerekkorom volt, de a gyerekeimnek is az van.
2016. jún. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A mai gyerekeknek ugyanilyen a gyerekkoruk, mint neked volt. Persze sokukkal nem törődnek eléggé (lásd húgod), de ilyen régen is volt.


Képzeld el akkor, hogy én nemcsak a kertben bóklásztam már 7-8 éves koromban, hanem oda mentem kábé, ahova akartam. Akkor most mondjam, hogy neked nem volt gyerekkorod? Az én korosztályomnak is lehetett jó vagy rossz gyerekkora, a tiédnek is, meg a lányomnak is.

2016. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

3 éves fiamnak pontosan olyan gyerekkora van, mint amit leírtál.

Pedig van tv és számítógép anyósomnál is (aki 52 éves), csak egyszerűen nincs bekapcsolva. Hanem mennek a szomszédba disznót/bárányt/libát nézni, biciklizni, játszóterezni, szőlőhegyre, vagy komolyabb programra (állatkert, kompozás, játszóház)...

Amíg anyós főz/mosogat, a férjem gyerekkori játékai vannak előszedve (meg amit viszünk sok lego), és azzal játszik : garázs+ rengeteg matschbox. Mesét is olvas neki sokat.


Azért mert a te húgod ezt csinálja és ilyen, még nem ilyen az összes "mai gyerek".

2016. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Még 2 éves sincs a gyerekem, de járt már pl. tyúkok, bárányok, mangalicák, lovak és nyulak között (és nem az állatsimogatóban), látott vadakat az erdőben és terítéken, számtalanszor mászott fel már leslétrán, ült traktorban, szedett össze lekaszált lucernát. Hosszasan sorolhatnám még, de a lényeg, hogy ezt mind mi, szülei biztosítjuk neki...
2016. jún. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!