Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet egy 3 éves...

Hogyan lehet egy 3 éves kisgyereket leszoktatni az ok nélküli kiabálásról, hangosan rohangászásról a lakában?

Figyelt kérdés

Anyuka néha szól érte, de lényegében hagyja vagy nagyszülőktől várja, hogy szóljanak rá a gyerekre. Van saját házuk, mégis állandóan a szülői házban vannak a gyerekekkel, mert nagyobb és világosabb a lakás. Nem épp példaértékű ha elfogy a türelme a családban mindenkinek és elkezd veszekedni a gyerekkel, joggal érezheti a kisgyerek, hogy senki se szereti. Sokat voltak ketten anyuka a kisgyerekkel, mert apuka este 9re ért haza a munkából, már ugyan ez változott, de szerintem az is lehet a baj, hogy anyuka mindent ráhagyott, hogy ne kelljen gyerekkel vitatkoznia. Van egy 1 éves is, így lehet, hogy néha mellőzöttnek érzi magát a nagyobbik. Nincs tekintélye anyukának a gyerek felett, nagyon akaratos a pici. Általában próbálunk rá nem figyelni ha hisztis, de szerintem az sem a legjobb. Nagyon rossz volt amikor üvöltve sírt a gyerek és senki nem foglalkozott vele, mert, hogy nem kell rá figyelni ha hisztizik. Én a nagynéni vagyok, tehát érdemi jelentőségem nincs a történeten, dolgok alakulásában, de érdekel, hogyan is kellene ezt kezelni, hogy ne ordítson a gyerek és ne is sérüljön...

25N


2016. jún. 17. 13:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%

Rosszul tetted fel a kérdést.

Nem: "Hogyan lehet egy 3 éves kisgyereket leszoktatni az ok nélküli kiabálásról, hangosan rohangászásról a lakában?"

hanem: "Hogyan lehet rávenni egy 2 gyerekes anyát, hogy viselkedjen anyaként, és nevelje a gyerekeit, foglalkozzon velük?"

2016. jún. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Határokat kellene állítani a gyereknek, de ez elsősorban a szülők felelőssége kellene legyen. Viszont a nagyszülők házában ezt kezdeményezhetik a nagyszülők is. Pl. kiabálni, rohangálni ennyit lehet, többet nem (vagy egyáltalán nem). Kivinni udvarra, parkba, ahol kedvére rohangálhat, kiabálhat. Kerékpározni, játszótérre vinni. Lakásban minőségi időt tölteni vele, játszani, olvasni stb, találni neki olyan játékot, amivel egy kis ideig egyedül is le tudja foglalni magát, így sokkal kevesebbet fog rohangálni meg kiabálni unalmában.
2016. jún. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Reggel 7től kint voltak az udvaron délig. Mindkettő kertes ház, de ilyenkor már aludnia kellene, délutáni alvás is egy tragédia, nem akar. Ha meg nem alszik délután akkor meg teljesen kész van, nem lehet vele bírni. Hogyan kellene viselkednie anyukának szerinted első válaszoló?
2016. jún. 17. 13:51
 4/19 anonim ***** válasza:

Ha ez nem sikerült a nagyszülőnek sem, akkor ott a hiba, mert ezt nem tanította meg a lányának, nem volt előtte példa és az ilyen egyes válaszoló típusok meg pont azok, akik segítség és tanács helyett még jobban lenyomják azokat, akiknek pont nem erre lenne szüksége.


Szabályokat kell felállítani, legyen ez a kezdő lépés és tudatosítani kell a következményt. Legyen ez közös családi feladat, mert még mindig egy család vagytok. Megbeszélni, hogy ha hangosan szaladgál, pedig éppen nem szabad, akkor az a büntetés, hogy nem rollerozhat például, de ezt mindenkinek be kell tartania.

2016. jún. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Következő napra el is felejti, hogy nem kellene visongatni... De ilyenek a fiúgyerekek, nem?
2016. jún. 17. 13:55
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia, egy 3 éves kisgyerekben rengeteg energia van, amit valahol le kell vezetnie. Erre a korra jellemző az ok nélküli, mérhetetlen hisztéria is, a mindenkit túlkiabálás is. A védőnő nekem is azt javasolta, hogyha hisztizik, ne figyeljek rá oda, nálunk ez működik szerencsére. Megtanulta, hogy hisztivel nem sokra megy, mert olyankor mindenki félrevonul. Nagyon nehéz ám egy 1 éves és egy 3 éves nevelése, teljesen más a szakirodalom és a való élet. Amikor a gyerek naponta hússzor teszi próbára az ember türelmét, folyamatosan feszegeti a határokat, rettentő idegőrlő ám. Következetesnek kell lenni, de az sem megoldás, hogy mindenért rá van szólva, semmit nem csinálhat. Egy 3 éves nagyon eleven. Pont akkor van nagy baj, ha egy ennyi idős gyerek csendben van egész nap és elvan magában, szóval ez egy ilyen időszak.

Nehéz megfelelni és jó anyukának lenni, az én anyám is mindig annyival intézi el, hogy amikor én hisztiztem gyerekként, kaptam a fenekemre. Még nagyobb koromban is kikaptam fakanállal és tudod lehet, hogy volt anyámnak tekintélye, de féltem is tőle. Ma meg már pont azon van a hangsúly, hogy a gyerek ne féljen a szüleitől, ne veréssel neveljék bele, hogy kell viselkedni, a mai gyerekek lelkileg sokkal közelebb állnak a szüleikhez, sokkal nagyobb a bizalom, mint 30 évvel ezelőtt.

2016. jún. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Soha nem szokta ilyesmikkel büntetni, max 5x dobálózás után veszi el a tárgyat amivel dobálózik pl.
2016. jún. 17. 13:57
 8/19 A kérdező kommentje:
Na meg annak is visítás lenne a vége. :O
2016. jún. 17. 13:58
 9/19 anonim ***** válasza:

Először is vezessen be az anyuka egy napirendet, ami rugalmas. Nem kell katonásan, de tudja a kisgyerek, hogy mikor mi következik. Ez a legjobb, amit lehet tenni egy picinek, hogy normális napirendje van. Ez működik.

Esetleg lepd meg a tesód egy könyvvel, ami talán segít neki kiigazodni, hogy lehet jól is csinálni: pl. [link] ezt le is tudja tölteni akár a telefonjára és olvasgatni

2016. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Max annyi, hogy addig nem kapja meg a kakaóját amíg nem töröli fel/teszi el amit kidöntött/ szétpakolt.
2016. jún. 17. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!