Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a teendő akkor, ha a...

Mi a teendő akkor, ha a kisfiamnak képzeletbeli barátja van?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 4 éves kisfiammal áll fent mostanában az a probléma, hogy van egy "képzeletbeli barátja". Ilyenkor mit mondjak neki? Mondjam meg neki hogy butaságot beszél vagy ne szóljak erről semmit? Mi lenne a teendő?

2016. jún. 17. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 6,5 éves, még most is szokott a képzeletbeli barátjával "beszélgetni" telefonon, bár már ritkán. Neisznek "hívják". Régebben többször emlegeti, hogy miket játszottak, hova fognak menni játszani, miket fognak csinálni. Én ebből nem csináltam soha problémát, legalább jó fantáziája van. :) Meghallgattam, bólogattam, mosolyogtam és kész.
2016. jún. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Lányom 5 éves, képzelt barátnője, L. pedig 8. A barátnő önállóan él egy nagy kertes házban (mi társasházban élünk, még erkélyünk sincs), kertészkedik, állatokat tart (nincs állatunk, kicsi a lakás), istenieket főz (főleg tortákat), és a világon minden problémát megold egy okos ötlettel. Szerintem ez tök jó, eszebe sem jut rászólni miatta. A saját vágyait fogalmazza meg benne.
2016. jún. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Snorri ***** válasza:
100%
Mivel neki igazi, ezért nagyon káros lenne, ha azt mondanád, hogy butaság, nem létezik...teljesen normális dolog, fogadd el a barátját.
2016. jún. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez életkori sajátosságok,hugomnak is volt Mona,ha valamit nem akart megcsinálni azt montuk neki,hogy akkor mona nem jöhet át jatszani.i dővel elmúlt neki
2016. jún. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon sok gyereknek van képzeletbeli barátja, ez teljesen természetes, idővel kinövik. Az viszont káros lehet, ha a szülő rászól vagy azt érezteti vele, hogy ez "butaság". Egyáltalán nem az.
2016. jún. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én fiam is 4 éves,van képzeletbeli barátja de csak telefonon beszél vele és elmondja hogy miket csinálnak majd a nyáron. Nekem soha nem fordult meg a fejemben hogy aztmondjam,butaság. Helyeselek,néha még kérdezek is felőle "Timo" a neve.


Van egy kedvenc plüsse,annak Teddy a neve,ő pl heti 3x minimum velünk ebédel és én egy szó nélkül megterítek neki is (nyílván ételt azért nem szedek ki neki:)). De kb fél éve van plüss korszak,eteti,fekteti őket..


Ja és kb 10 éves koromig magamban beszélgettem és egy képzeletbeli osztálynak voltam a tanítónénije. Kinövik. Én nem szólnék semmit

2016. jún. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

még nekem is volt :)

Senkibácsi volt a neve, tök jókat beszélgettünk mindig

egy vicces színes kisember :)

és megette a homokpogimat is mikor az Anyukám nem :)

meg a pocsolya teát is megitta hozzá

nem zavarta ha haza fele minden pocsolyában ugrálok

kb 8 évesen ment el egy másik gyerekhez :(

2016. jún. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ezek nagyon édes történetek :)


Nem tudom láttátok-e anno,de nézzétek meg a "Szünj meg Fred"-et.

2016. jún. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a segítséget :) akkor ugy tűnuk ez nem god, csak mivel első gyerkőc ezért kicsit aggódtam :)
2016. jún. 18. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!