Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a teendő, ha a nagyszülő,...

Mi a teendő, ha a nagyszülő, aki kíséri a gyermeket óvodába/iskolába, rosszul lesz a tömegközlekedési eszközön?

Figyelt kérdés
Mondjuk elájul, eszméletét veszti, hívni kell a mentőket. Mi van olyankor, ki vigyáz a gyermekre, mi történik vele? Megtaníthatom, hogyan használja a nagyszülő mobilját, és hívjon engem. De mi van, ha egy sötét alak nem várja meg ezt a momentumot, felkapja, és elviszi a gyereket? A többi utas meg mondjuk bambán áll - ahogy szoktak többnyire -, és nem tesz semmit. A nagyszülő egyébként látszólag jól van, de volt már gondja az egészségével, műteni kellett, és valahogy úgy vagyok, ilyenkor már nagyobb az esély, hogy történhet valami... munka miatt nem tudom megoldani az oda-visszakísérést is, mindenképp segítségre van szükségem. Egy bébiszitter elvinné azt a pénzt, amiért eleve a túlélésért dolgozom. Ötletek, azon kívül, hogy igyekszem a gyermeket felkészíteni, és imádkozom?
2015. máj. 31. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Tudom,hogy ezek ilyeszto dolgok, de eleg kicsi az esely,hogy rosszul is lesz a nagyi meg pont akkor jar arra gyerekrablo is. De igen megtanithatod a telefon hasznalatara,de biztos vagyok h a buszsofor is segit es ha kihivjak a mentoket ok vigyaznak a gyerekre es ertesitenek teged is.


Nyugi!

2015. máj. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem az utasok nagy többsége nem engedi el a gyereket, ha látják hogy a rosszul levővel vannak. és jól mondták, a buszsofőrnek ott kell maradnia, így megtaníthatod azt is a gyereknek hogy ha baj van menjen oda hozzá, és csak akkor mozduljon el mellőle h te vagy valamelyik rokona odaér. egyébként ha a gyerek odaadja neki a mobilt, szerintem nincs az a szívtelen ember aki ne telefonálna neked, és ne várna ott a kicsivel. mert lehet hogy stresszhelyzetben bepánikolna a gyerek.
2015. máj. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én 4 éves lányomba eléggé bele van nevelve, hogy nem megy el idegennel. Illetve, ha zaklatják (kérdezgetik, fogdossák, felakarják venni), akkor el kell kezdenie kiabálni, hogy "Anya, Apa segíts!". Ez egy jelszó úgymond.

Tudja, hogy ahogy bír, úgy kell kiabálnia, valamint ficánkolnia (lábaival rugdosni, stb).

Telefont ne tudja még úgy használni, de nem tudom, hogy mennyi idő lenne azt megtanítani neki.


Volt már, hogy sikeresen alkalmazta a kiabálást és a többit. Játszótéren leteszteltük egy általa idegen emberrel, aki egyébként a férjem kollégája és örömmel segített.

Nagyon ügyes volt a lányunk. Amint odament a férjem kollégája és elkezdett hozzá beszélni (gyere velem, stb), egyből elkezdett hangosan kiabálni hogy "Anya, Apa gyere ide!". Emellett, elkezdett hátrálni és kiabált, hogy segítsen neki valaki.

Az összes szülő felfigyelt a játszón és többen elindultak hozzá, hogy segítsenek.


Elmagyaráztuk mindenkinek, hogy mi történt az előbb (a lányunknak is, akit megdicsértünk és megjutalmaztunk). Kivétel nélkül mindegyik szülő mondta, hogy milyen jó megoldással teszteltük a lányunkat és, hogy ők is megcsinálják majd.


Egyébként, nem tudom, hogy milyen a gyerkőcöd, de a mi lányunk pl. nem mozdul el mellőlünk, se a nagyszülők mellől, ha tömegközlekedésen ülünk.

Ha a gyerkőcöd is hasonló, akkor nem lesz probléma, ha megtörténne a dolog.

Annyit taníts meg neki, hogyha a nagyszülő rosszul lesz (ezt azért tudja jelezni a gyereknek), akkor kezdjen el kiabálni, hogy "Valaki segítsen!". Minél hangosabban, hogy a sofőr is meghallja.

Illetve, a nagyszülő ne a busz végébe üljön le, ha lehet, hanem valahová előre a sofőrhöz közel, már ha van hely. Így 100%, hogy a sofőr meghallja, ha a gyerkőc elkezd kiabálni.

2015. máj. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Én ezért nem értem azokat a szülőket akik olyan nagymamákra, nagypapákra bízzák kisgyereküket, akik járni is alig-alig tudnak, vagy betegesek, hülyeség előre belegondolni, de akármikor rosszul lehet, nem jók a lábai, elesik, nem hiszem hogy ezt bele kell kalkulálni, hogy igen hát ez is lehetséges. A szüleimet imádják a gyerekek de nem bíznám rájuk semennyiért, mert nagy baj lehet belőle.
2015. máj. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell állandóan félni, hogy rosszul lesz a nagyszülő. Kicsi koromban rengeteg időt töltöttem egyedül a nagyszüleimmel, egyszer se lettek rosszul, pedig betegeskedő típus volt mindkettő.

Annyiban igaza van az utolsónak, hogy egy súlyos beteg nagyira nem bíznám rá a gyereket (pl. egy szívbeteg aki bármelyik pillanatban infarktust kaphat).

2015. jún. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
és ha te leszel rosszul?
2015. jún. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!