Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves fiam nem akar aludni...

5 éves fiam nem akar aludni délutanonként. Este 7-8 között már fáradt álmos,5-6 között ébred. Elhagyja végleg a délutani alvást? Ez normalis ebben a korban?

Figyelt kérdés
2016. jún. 24. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, általában 5-6 éves korukban hagyják el a délutáni alvást! :)
2016. jún. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is kb akkortájt hagyta el a délutáni alvást otthon. Az oviban még elaludt a többiekkel egy kicsit.
2016. jún. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, úgy néz ki, hogy már nem igényli a délutáni alvást. Szerintem semmi gond azzal ha 7-8 körül már álmos, én úgy tartom, hogy egy kisgyereknek legkésőbb 8kor illik ágyban lennie. Ha időben lefekszik, jól kitudja magát pihenni másnapra.
2016. jún. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom már ovi előtt nem aludt itthon. Amióta ovis, ott alszik. Itthon nagyon ritkán.
2016. jún. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 5 és fél éves. Kb. 2 éve nem alszik délután.:)

Szóval nagyon is normális, hogy már nem igényli a délutáni alvást, sőt már előbb is teljesen normális.

Amúgy, ha nem akarod, hogy olyan korán álmos legyen, akkor fürdesd meg, akkor átmenetileg előfordulhat, hogy átmegy rajta az álmosság, akkor picit tovább bírja este, emiatt tovább fog reggel aludni és ahogy majd ezt megszokja, akkor az lesz az általános, hogy később lesz álmos, később alszik és reggel is tovább bírja.

2016. jún. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Jól hűtött a szoba? Mozog előtte eleget, hogy kicsit elfáradjon?
2021. jún. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!