Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti gyerekeitek szeretik a...

A ti gyerekeitek szeretik a régi meséket? Amiket mi és a szüleink hallgattunk, néztünk?

Figyelt kérdés

Még meg sem született a gyermekem, de már most alig várom, hogy elfogadható okom legyen újra elővenni a régi meséket, amiket annyira imádtam kiskoromban. A Frakk, a Kisvakond, a Vízipók, Mazsola és Tádé, Janikovszky Éva remekei, a Vuk, Rémusz bácsi meséi... sorolhatnám. A múltkor a kezembe akadt a Frakk, hát könnyesre nevettem magam rajta, persze mai ésszel egész más volt a humor forrása, mint gyerekkoromban.

A Bogyó és Babócától és társaitól meg a hideg ráz.

Nem tudom, ezek a régi, egyszerűcske, komótos mesék elérik-e a mai gyerekek ingerküszöbét? Nyilván nem fogok a gyerekemnek mindenáron Mazsolát olvasni, ha sírva könyörög a Bogyó és Babócáért, de na... nem lenne őszinte a mosolyom. :)


2016. jún. 24. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

A Bogyó és Babócával sincs semmi baj. Egyszerű, aranyos mese. Egy pici gyerek szellemi szintjén van, persze, hogy bugyutának találod felnőttként.


AMúgy fiam 3 éves, szereti Bogyóékat, Anna,Petit, de mesélek Kisvakondot, meg Kipkoppot is este könyvből. Most nagy kedvenc a Boribon.

Tévében nézi a Teszvesz várost, Lolka és Bolkát, Kockás fülű nyuszit (plüsse is van), de maiakat is.


Meg nem mindegy, melyiket mikor akarod.

Mert a Bogyó Babóca kb 1-3 éves gyereknek való. A Frakk és a Vuk nem. Később azok is jöhetnek. SZóval életkorhoz kell igazítani a meséket, nem csak a szülő ízléséhez.

2016. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Persze, életkorfüggő. De előbb mutatnám egy kicsi gyereknek a Kisvakondot, mint a TeleTubbies-t. Pedig a Kisvakond is elég elborult tud lenni. :)

Mondjuk én kb. 4-5 éves voltam, mikor anyukám esti mesének felolvasta nekem a János vitézt, sőt a Toldit is. Eltartott vagy egy évig, mert mindent szépen megbeszéltünk, amit nem értettem, viszont később megmutatkoztak az előnyei. A Dzsungel könyve meg a Bambi is esti mese volt ovis koromban, vagy még korábban, pedig egyik se egy szivárványos-csillámporos darab. (Talán innen a fanyar életfelfogásom?)

2016. jún. 24. 13:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon szeretik. Most éppen a Pom-pom a kedvence a kicsinek. A nagy maga olvasta Janikovszky könyveit nem rég. A Bogyó nekem sem jön be, de a kicsi imádta jó darabig, szerencsére már kinőtte, 4,5 éves. Én örülök, hogy a régi meséket is nézik, szerintem ez is egyfajta kulturális örökség, amit szívesen adok át. Pl. a Magyar népmesék, Mesék Mátyás királyról, Mézga család és az általad példának hozott mesék is nagyon jók.
2016. jún. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
igen, újat is néz,régit is, néz bogyó és babócát és mirr-murr-t is, spongyabobot és pumuklit is, bár megszívtam mert a kedvence a barney és barátai,igaz az se új mese de kegyetlen a huszonvalahány percben átlag 11 dal megy amire mindre táncol és tapsol :D amit nem nézetek vele, ezek a nagyon újak fiúknál csupa lövöldözős vacak,lányoknál meg a 200. tündéres,pónis mese
2016. jún. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én eddig egy mesekönyvem mutattam meg de ugy néz ki cenzurázni kell őket.

Pl a török es a tehenek mondoka le van vezetve a képekkel, es ahogy mehemedet a végén felrugják a tehenek, lesápadt rajta a gyerek....(2 éves lehet kicsi még ezekhez, de ugye a többiben is pl piroska nagymamát megeszi a farkas, stb minden mesét át kell majd néznem)

2016. jún. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
igen nagyon szereti a lanyom a regi meseket (de a Baboca abszolut kedcenc nala es etalon nalam is, nagyon kutatom a 2 eveseknek valo meseket de elvetve sem talalok jobbat)
2016. jún. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát nem mondom, a népmesék között is vannak nagyon brutálisak. Fehérlófia a saját kezét-lábát haraptatja le a griffmadárral, miután megette a Koponyányimonyók hasáról a forró kását? Öööö... jó éjszakát, gyerekek.

De azért az, hogy Mehemedet felrúgták a tehenek, nekünk nem okozott traumát. Hülye volt, megérdemelte, a döntéseknek következményei vannak, és még vicces is. Sőt, ha belegondolok, még azon se akadtunk fenn, hogy Hamupipőke nővérei levágtak egy darabot a lábukból, hogy rámenjen az üvegcipő. (Bár Grimm történetei valójában nem gyerekmesék, max. Disney-stílusra butítva.)

2016. jún. 24. 13:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, nekem sem okozott traumákat a régi mesék, valoszinű jol erzem hogy a korosztály a nem mindegy.mert a kétévesem le volt rökönyödve amit irtam.es pont a 2-2,5 eves korosztályra irják a félelmek kialakulását akár mesefiguráktol is.

Szoval figyelem ujabban a könyveken a feliratot ha rá van irva

2016. jún. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Könyvtárbol jobb válogatni, esetleg címanyagnak is, mert kategorizálva vannak a kicsiknek valok.ráadásul sok a fejleszto mesekönyv is
2016. jún. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szeretik a régieket és az újakat is. Én is jobban szeretem a Mazsolát, de megfér mellette a Bogyó és Babóca is, hidd el, nincs azzal sem semmi baj. Az sem rosszabb, mint a mi időnkből az Én kicsi pónim, vagy a Gondos bocsok. :)
2016. jún. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!