Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évest hogy vegyem rá a...

2,5 évest hogy vegyem rá a fogmosásra?

Figyelt kérdés

Pàr héttel ezelőttig minden simàn ment, először ő 'mosta meg' aztán én vagy az apukàja. Mostanàban örülünk ha egy kis részen meg tudjuk mosni, egyszerűen nem engedi, forog, ordít, de amint békén hagyjuk nyugodtan ràgja a fogkefét tovàbb.

Mikor szólunk neki mindig lelkesen jön pedig. Próbàlgattunk màr mindenfélét hogy ràvegyük a dologra, màr kezdenek sárgulni a fogai és a napokban ugyanoda mutogat hogy fáj neki... :(


2016. jún. 26. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Türelem játék es szokások beiktatásával.

Nálunk bevált egyszer amikor énekelgettem neki egy magam hirtelen kreálta rímelőset a fogakrol

Megmossuk az apro gyöngyfogaida

Hogy mint a kagyloban fehéren ragyogjanak

Most jön a szemfog oldalt de kicsi a hely

Alig fér be a fogkefe fej


Meg ilyen hülyeségek, és végig szívesen tátotta a száját.

De én még nem bizom rá a fogmosást.persze tanitgatom sikálni hogy nem rágni kell meg stb de nem kockáztatom a szuvasodást

2016. jún. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a fájó fog miatt nem hagyja... Mindenképpen érdemes lenne elvinni gyermekfogászatra, ha van baja valamelyik fognak, akkor azért, ha nincs, akkor pedig azért, hogy ne traumatikus legyen az első élmény a fogorvosnál. Egyébként pedig ne hagyjátok magatokat, ha ordítás árán is, de ne engedjetek a fogmosásból, mert azzal csak súlyosbítjátok a bajt.... Kitartást!
2016. jún. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
udv a klubban :( nalunk is siman hagyta 1,5-2 eves kora kozt, most tolti a 2ot es egyre inkabb nem hagyja :(
2016. jún. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Átköltöttem a kedvenc dalocskàit hogy odaillő legyen, mindkettőnknél van fogkefe, szoktuk cserélgetni, volt hogy mi is mostuk a sajàt fogunkat vele együtt, hagytam hogy ő is mossa az enyémet, megmutattam neki a kihúzott fogam helyét hogy làtod anya sem mosta a fogàt és ki kellett húzni ami nagyon fàjt (nem kell tudnia hogy valójàban ciszta volt rajta és azért húztàk ki...). Ezek az első alkalommal bejöttek de màr kifogytam! Mesèben is làtja hogy fogat mosnak...

Sokszor elpattan a cérna és lefogom, úgy mosom neki ahogy tudom de félek hogy ezzel csak megutáltatom vele az egészet!

Ekkora gyereket még csak gyermekfogászatra lehet vinni?

2016. jún. 27. 08:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk bevált az "Egyszer volt hol nem volt, volt egyszer az élet" mese. Abban látta a fogrontó bacikat, ahogy csákányozzák a fogat, hogy ki tudják lyukasztani. Minden este úgy mosunk fogat, hogy 3 éves fiamnak én "szinkronizálom" a bacikat ("most aztán szétverjük a Danika fogát, és bemegyünk a lyukba. Jaj, segítség, jön a fogkefe, jaj jön a fogkrém! Fedezékbe! Segítség, jön a víz!). Ekkor köp egy nagyot, és mondom, hogy a bacik a lefolyóban vannak. A végén mindig megmutatja a fogait, hogy nézzem meg, nem maradt-e véletlenül fogrontó baci...

És ezzel a mesével meg is érti, miért kell fogat mosni, és miért fáj, ha nem mossa meg.


De mostanában látta a Minimaxon a Kicsi Gesztenye együttestől a Fogmosó dalt, az is jó, ha azt éneklem neki.

2016. jún. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

kerekmese fogmosó dal!!!

abszolút siker nálunk

2016. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyan fogorvosok, akik vállalják az ekkora gyerekeket, de kifejezetten gyermekfogászhoz ajánlatosabb menni, mert ők jobban tudnak kommunikálni a picikkel, barátságosabb a rendelő stb. :)
2016. jún. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A kerekmesés nem érdekli :/
2016. jún. 27. 13:32
 9/9 anonim ***** válasza:
2016. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!