Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vegyem rá a 2,5 éves...

Hogy vegyem rá a 2,5 éves fiamat hosszabb fogmosásra?

Figyelt kérdés
Napi kétszer mos fogat, de kb fél, max egy percig tudom neki, mosni, de azt is nagy könyörögve. Hiába magyarázok, énekelek neki, meg próbálom viccesre venni, nem hagyja tovább. A védőnő azt mondta, minimum két percig mossam neki. Hát nincs ötletem, hogy hogy vegyem rá, hogy bírja ki addig.
2013. szept. 12. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:

én arra emlékszem, amikor gyerekek voltunk tesómmal akkor a szüleink nagyon szigorúan vették a fogmosást - nagyon hálásak is vagyunk ezért ma már...

szigorúnak és következetesnek kell lenned. ebben ne engedj! meg fogja érteni szerintem, ha kiállsz a 2 perc fogmosás mellett... ne engedj ebből! (de ne erőszakosan, hanem tudatosan és határozottan igenis követeld meg, hogy bírja ki. lehet, hogy sír, meg próbálkozik hatni rád, de te is tudod, hogy fontos ezt megtanulnia és csakis az ő érdeke)

2013. szept. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
a fogmosást percben határozzátok meg?ne haragudj!ezen a férjemmel jót röhögtünk,ő fogorvos.inkább mosson 3-szor,minden főétkezés után,alaposan,de nagy marhaság stopperrel állni a gyerek mellett.megmosom én neked a fogát úgy 15 percig,hogy csupa lepedék marad.inkább alaposan,mint hosszasan. :-D
2013. szept. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is butaság kőbe vésett szabálynak venni a perceket! - pláne, ha még egy fogorvos is ezt mondja! 2 éves múlt kislányom, ő gond nélkül engedi mosni, de nem mérem az időt - mivel szépen kinyitja a kis száját, sőt, alul-felül segít, hogy könnyebben hozzáférjek, így tudom, hogy alaposam megmostam, és kész...sosem mértem az időt , alul-felül-kívül belül , rágófelület, és kész. Mindehhez én kitaláltam egy fogmanós mesét, már előre mondja, hogy miért kell fogatmosni , és büszkén mutatja a hugának, vagy apának, hogy milyen szépek a kis fogai, mi meg persze lelkesen dícsérjük :)
2013. szept. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Jégtánc ***** válasza:
Fiaimnak volt olyan időszakuk amikor nem akartak fogatmosni csak épp egy kicsit.Nálunk a mini homokóra vált be.Fogmosás közben nézték ahogy lepereg a homok.
2013. szept. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!