Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kedveljenek meg?

Hogy kedveljenek meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves fiú vagyok, és jelenleg egy egyhetes táborban vagyok, melyet a családsegítő szervezett a hátrányos anyagi helyzetű gyerekeknek.


A kérdésem az lenne tapasztaltabbak felé, hogy szórakoztassam a gyerekeket, mit tegyek, hogy mellettem jól érezzék magukat? Alapvetően kedvelnek, de hogy tudnám elérni azt, hogy jobban kedveljenek? A gyerekek 8-12 évesek, és körülbelül 20 fős a tábor. Vannak nagyon rossz fiúk, nagyon szép a szájuk, verekednek folyton, de ha rájuk szólok, hallgatnak rám, de hogy foglaljam le őket, illetve a többieket is, a lányokat is, hogy ne csináljanak hülyeségeket?


Előre is köszönöm! :)



2016. júl. 5. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Labdajátékok vagy akármilyen közös játékkal.de nem visznek titeket programokra? az a gyerek rosszalkodik általában akik nrm tudnak magukkal mit kezdeni es ez belső feszultseget teremt
2016. júl. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenféle programokat szoktak kínálni ilyen helyeken. Kézműves foglalkozások, sportversenyek, játékos vetélkedők, kreatív műhelyek, előadások, kirándulások, biztos rá tudsz keresni többféleképpen és meríthetsz ötleteket. Habár szerintem ez igazából a szervezezők feladata lett volna, és nem is most kellene hozzálátni, hanem már kész lehetőségekkel kellett volna belevágni a tábroba.


A másik dolog: senkivel se akard magad megkedveltetni. Legyél önmagad, és aki kedvel, kedvel, aki nem, az nem.

2016. júl. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen, és milyen előadásokat tarthatok a gyerekeknek? :) És őket is vonjam bele az egészbe, ilyen játékosan? :)
2016. júl. 6. 08:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Olyan előadást gondoltam, hogy pl egy mesét dramatizálni, tehát amiben ők szerepelnek. Tuti vannak ilyen "forgatókönyvek" a neten. Vagy pl játék? készíts "reklámfilmet" (persze nem filmet, hanem élőben kell előadni) egy adott termékhez. És akkor ki kell találni ilyen vicces termékeket, hogy nyeletlen balta, napelemes zsblámpa, hangtompítós riasztópisztoly meg hasonlók. Jó móka.
2016. júl. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy mozogjanak sokat. Feszültséglevezető, és túl sok energiájuk sem marad így rosszalkodni :) Mellette olyan játékokat is találj ki nekik, ami lehetőséget ad arra, hogy jobban megismerjék egymást, barátkozzanak egymással. Például alkossanak párokat, van öt percük egymástól mindenfélét kérdezni, aztán öt perc után mindenkinek a saját párját kell bemutatni a többieknek.

Próbálj arra figyelni, hogy az esetleg csendesebb, visszahúzódóbb gyerekek is bekapcsolódjanak a közös tevékenységekbe, csinálj nekik is kedvet hozzá.

2016. júl. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeket! :)


Azt szeretném megkérdezni még, hogy hülyeség lenne egy számomra szimpatikus család nevelőanyukájától megkérdezni, hogy vállal-e gyerekvigyázást? :) Kettő 10 éves negyedikes lány és egy 8 éves másodikos lányról lenne szó, örökbe fogadták őket.

2016. júl. 8. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!