Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megharapta a kutya 2 eves...

Megharapta a kutya 2 eves kisfiamat?

Figyelt kérdés

Kezet bedugta a kerten belul, a kutya raharapott,nem veszelyes de eldagadt. Voltunk ugyeleten ,negotiated,tetanust nem adtak mivel 1 evesen megkapta a kotelezo oltasokat,es tetanus oltast is.

Reggel kell menjunk ,es eldontik,hogy kapjon vagy sem veszettseg elleni vedooltast. Aggodom mert a gazdi nem nyit ajtot,nem tudjuk a kutyus be van oltva vagy sem.


2016. júl. 10. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Mi a kérdésed? Nem tudjuk, hogy megharapta-e a kutya.
2016. júl. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Állatvédőrség, ha van ott, ha nincs, akkor rendőrség. Ilyen esetben eljárnak, mivel fontos, hogy kiderüljön, hogy van-e oltás a kutyának.

Ha van a településen ebadó, akkor a jegyzőnél érdeklődjetek a gazda kilétéről.

2016. júl. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%

Jobbulást a kisfiadnak.

Nem nektek kell kilincselni a gazdánál és kuncsorogni, hogy legyen szíves előadni az oltási könyvet. Az orvosnak hivatalból jelentenie kell az esetet a hatósági állatorvosnak, és neki (és a jegyzőnek) kell a körmére nézni a kutya gazdájának. 14 napos megfigyelést szokás elrendelni.

Úgy tudom, nem oltják azonnal, rutinszerűen a megharapott embert, csak ha a 14 napos karantén után a kutya "gyanús", vagy ha pl. kóbor kutya harapott meg, és nem tudják azonosítani. Amúgy nem tudom, hol éltek, de Magyarországon, főként a Dunántúlon a veszettség nagyon-nagyon ritka. Főleg kutyáknál. Szóval nem kell pánikba esni.


Ha van érvényes veszettség elleni oltása (és chipje) a kutyának, akkor a gazda valószínűleg nem számíthat további felelősségre vonásra, mivel, mint írtad, a kisfiad nyúlt be a kerítésen. Bár még kérdés, hogy volt-e kint figyelmeztető tábla, hogy a kutya harap, mert ha igen, a te felelősséged lett volna megakadályozni, hogy benyúljon.

2016. júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem volt figyelmezteto tabla. A gazdi nem nyit kaput. Reggel megyunk,hogy kapjon veszettseg elleni vedooltast. Nem hiszem,hogy itt orizetben lesz a kutya ha ajtot sem nyitnak. Inkabb ragaszkodom a vedooltashoz mert felek nagyon. Egyebkent Erdelyben vagyunk. Gondolom nem baj ha csak reggel kap vedooltast. Az ugyeleten Betadine kottek be. Nem veszelyes,inkabb csak horzsolas de megis kutya. Es nagyon szeretnek a gazdivval beszelni
2016. júl. 10. 21:42
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Attol fél hogy baja lesz belőle mert a kutyája veszélyeztetett egy gyermeket ezert nem nyit ajtot.

Milyen ember az akit az sem érdekel hogy van a gyermek..

Fel is jelenteném, ha az orvos nem teszi.

2016. júl. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%
Mondjuk azért mifelénk az is egyértlemű, hogy a gyerekek nem nyúlkálnak be másokhoz, sem kertbe, sem ablakon, sem az autójukba, sem sehova. Egyszerűen nem szabad és kész. Erre azért nem árt megtanítani, meg odafigyelni...
2016. júl. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Neked nem alap, hogy nem nyúlkálunk sehová?

Van figyelmeztető tábla vagy sem, tökmindegy... hát, a gyereked most megtanulta a leckét - elég siralmas módon.


Egyébként mindegy, megkapja a veszettség ellenit - szr lesz, de pech -, az állatorvos meg intézkedik közben.


A gazdát meg nem kell cs.sztetni, mert nem az ő hibája, hogy nem neveled a gyerekedet, és engem sem érdekelne egy random kiskölyök egészsége, aki csak úgy benyúlkál a kerítésemen.

2016. júl. 11. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5%

két éves gyerekről beszélünk....biztos mindenki tanitja,hogy nem nyúlunk be,gondolom a kérdező is.a gyerekek ilyenek,amit nem lehet,azt csinálják.(azt hiszem a legtöbb felnőtt is) ne hordjuk le,mert benyúlt a gyerek,és aggódik.

szerintem holnapig nem lesz baj,de addig is próbáld többször a szomszédot!

vidéken laktok?

2016. júl. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"a gyerekek ilyenek,amit nem lehet,azt csinálják."

Ja. De nem csak tanítgatni kell, hanem odafigyelni, nehogy benyúljon.

Az én gyerekeim soha nem nyúltak be, egész egyszerűen nem volt rá lehetőségük, mindig a kutya és a gyerek között voltam.

Ráadásul nekünk "harci" (sic!) kutyáink vannak, nem pincsi és tsai, egyáltalán nem félnek a kutyáktól, mégsem tudott egyszer sem benyúlni egyik sem.

Reméljük, több ilyen nem lesz, kedves kérdező, jobbulást a kisfiadnak, reméljük nem érte nagy trauma.

2016. júl. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Hala Istennek nem erte trauma. Kapott 3 darab vedooltast.

Ja es van tanitva ,hogy nem nyulkalunk be sehova, de nagyon szereti a kutyakat. Es nagyon aktiv kisgyerek, futott elottem, mire odaertem bedugta a kezet, kutya gyors volt.

2016. júl. 28. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!