Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekággyal kapcsolatos...

Gyerekággyal kapcsolatos tanácsot tudnátok adni? A praktikum érdekelne.

Figyelt kérdés

5 éves ovisnak kellene ágyat vennem, most nőtte ki a rácsos ágyból átalakítható ágyát. A szobája nagy, nem kell takarékoskodni a hellyel.


Alapvetően kétfélét néztem: az egyik fából készült, ágyráccsal, fa kerettel, matraccal. Ezek drágák, és félek, hogy beüti a fejét, illetve, hogy ha ugrál rajta - márpedig ugrál -, akkor leszakad. Némelyikhez kihúzható vendégágy is van, ez nagyon tetszik, de kérdés, hogy praktikus-e.


A másik a hagyományos heverőszerű, ezek viszont kivétel nélkül pamutvászon borítással készülnek. Szépek, színesek, de csak 170 cm-esben gyártják őket, most nőttük ki a 140-est. Puha, szivacsos leesésgátlójuk is, ebbe nem üti be a fejét. Vajon meddig bírja a pamutvászon???!! Sajnos nem bútorszövet, a sötétítő függönye is pamutvászonból van, így nem nagyon bízom benne, hogy nem feslik szét egy ráhuppanásnál.


Akinek van gyakorlati tapasztalata, kérem, írja meg! Köszönöm!



2016. júl. 11. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Bár kisebb gyerekem van, akinek most cseréljük a rácsosát, de heverőt nem vennék. Egyrészt normális matracot szeretnék neki, másrészt az könnyen cserélhető legyen, bármi történik. Szóval fa keretes, matraccal az én javaslatom.
2016. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocs ha nem annyira talál a válaszom, mert nekem már hétéves a gyermekem, de és lapos fekvőfelületű, franciággyá alakíthatő felnőtt kanapéágyat veszek neki (140 centis volt a kiságya, idáig abban aludt, persze rács nélkül). Szerintem az ember nem öt évre vesz egy bútort. MOst ha veszek neki egy gyerekágyat, az megint meddig lesz jó? Inkább legyen egy normális ágya, rugós, kinyitható, hogy nagymama is alkalomadtán ha nálunk alszik, tudjon rajta aludni, vagy nagyobb korában ha pizsamapartit rendez a barátaival, akkor ők.

ilyen jellegű: [link]

2016. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fiamnak 2.5 évesen cseréltük le a rácsos ágyat gyerek ágyra. Fa kereteset vettük, leesés gátlóval, kókusz matraccal, alul fiókos. A fiam imádja, néha hallom éjjel hogy koppan a keze-feje a fán, de őt nem zavarja. Nem ugrál rajta, mi alapból nem engedjük az ilyesmit. Nekem a heverők nem tetszettek, gagyi-csúnya mintájúakat láttam csak amikor körül néztünk. A szövet kikopik, bolyhosodik... De ez az én véleményem.
2016. júl. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Igen, én is ettől félek, gagyinak tűnnek a gyerekheverők. A kanapéágyhoz még kicsi, de az is praktikus lehet.


Nos, igen, mi sem engedjük az ugrálást, de ha nem egy percre nem nézek oda... Az előző ágya is azért szakadt le, mert állt rajta (amit nem szabad), és amikor meglátott, hirtelen térdre huppant. :)

2016. júl. 11. 15:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Az is durva azért, hogy manapság ennyit ne bírjon ki egy bútor... fogyasztói társadalom, éljen...
2016. júl. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam, pedig minőségi német bútorként adták, két év garival. Két és fél éves volt, amikor a huppanást nem bírta a fa, kiszakadt belőle az egyik tartócsavar... Utólag belegondoltam, még jó, hogy nem szakadt le alatta kisebb korában, amikor feljebb volt emelve még. Botrány a mai áruk minősége. Az én ágyam anno 3 gyereket szolgált ki, és még mindig ágy volt.
2016. júl. 11. 15:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ikeába vetem lányomnak egy ilyen ágyat [link]
2016. júl. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk olyan van mint a kettes válaszoló amit belinkelt! 4 éves a Kisfiam és sajnos vele kell aludnom. Miota kedődött a szeparácios szorongás. Nagyon szép és jo nagy kényelmes ha kinyitjuk.
2016. júl. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!