Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két évesen (24-28hó) mikről...

Két évesen (24-28hó) mikről beszél/t a gyermeked? A gondolatokra lennék kíváncsi, nem inkább a kiejtésre.

Figyelt kérdés

Tehát olyasmi érdekelne, ha pl látja hogy megy el apa dolgozni, akkor mutat rá és mondja apa, de a gondolata ilyenkor az, nézd, apa megy el.


Nos ezekre lennék kíváncsi.vagy akár amit hümmogve is fejez ki csak.

(Nem is a testbeszéd érdekel, hogy autot garázsba tol)


2016. júl. 14. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:

most 24 hónapos a lányom. nagyon szépen beszél már, és mindent mondd...

amikor megy el dolgozni az apja akkor például közli tényként hogy "apa elment a dolgozóba". :)

ha éhes, akkor azt mondja, "hát éhes vagy" :) (még az egyes szám első személyre most kezd ráérezni)

de mondd olyat is hogy "rajzolok egy szép nagy meztelen csigát :D" szóval tényleg beszél már. és 100%ban ki tudja magát fejezni. max olykor helytelenül ragoz.

2016. júl. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Történéseket, cselekvést kommentált leginkább. Azt is, ami ő csinált. Kérdezgetett is, miért, hogy működik, mi ez, ki ez, mit csinál...vissza is emlékezett dolgpkra, helyekre, ha arra jártunk, elmpndta, mi volt vele ott, ilyesmik.
2016. júl. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Gyermekemben mintha még nem lennének kérdések.eddig csak azt vettem észre, pl játszotér mellett ha elmegyünk, úgy kéri/kérdezi bemegyünk e.de egyébként nem látok kérdéseket.

javarészt mintha ténymegállapitóan gondolkodna még, ami a nyelvi kommunikáciot illeti.(de emlékezete helyekre, történésekre neki is van, de ezeket még érzelemmel fejezi ki, nem kommentálja.)

Igaz kusfiu ők később kezdenel beszélni, ezért is inkább a gondolatok érdekelnek.

2016. júl. 14. 20:17
 4/4 anonim ***** válasza:
1es vagyok.. ha arra gondolsz, hogy sokszor a kérdés is kijelentésnek hangzik, az ránk is jellemző...pl sokszor mondja a lányom hogy "nem megyünk a játszótérre(?) vagy "anya nem eszünk fagyit" kérdezni szeretne de mégis tényként közöl...szerintem ez nem gond, valószínű arról van szó hogy korábban kezdett el beszélni mint elvárható volna, és fejben még nem érett a beszédre teljesen, nem tudja hogy mikor milyen hangsúlyt kell használni. szerintem erről lehet szó nálatok is
2016. júl. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!