Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha a brit angol szerint...

Ha a brit angol szerint tanulok meg beszélni, akkor a későbbiekben mennyi esély van arra, hogy áttudok állni az amerikai kiejtésre?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd egyszer valamikor átcuccolni Amerikába, de ez nyilván nem megy úgy, ha legalább minimálisan nem értem/beszélem a nyelvet.

A bökkenő viszont az, hogy akárhogyan is keresek, egyszerűen nem találok Győrben olyan nyelviskolát/magántanárt ami/aki az amerikai angol szerint oktatna, mindenhol a - számomra teljes mértékben irritáló - brit angolt nyomatják.

Szóval lehetséges az, hogy ha én most elsajátítom a brit angolt és kitudok költözni Amerikába, akkor az ott töltött évek alatt rám ragadjon az ottani angol beszéd/kiejtés?


Ha lehet, akkor értelmes válaszokat szeretnék kapni.

Előre is köszönöm!



2016. febr. 18. 02:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne izgulj. Csak annyi kell, hogy megtanulj angolul. Hogy melyik kiejtessel, tok mindegy. Mind a ket orszagban megertik a kulonbozo kiejtest/akcentust. Se brit se US angolt mar ugysem fogod anyanyelvi szinten, akcentus nelkul megtanulni. Ha eljutsz a US-be, ott majd ragad rad valami.
2016. febr. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az amerikai angol tapasztalat szerint jobban "ragad". Amúgy sincs annyi különbség, hogy ez akkora problémát jelentene, hogy csak ezért ne mehetnél ki. Amúgy meg nézz sorozatokat stb., de vannak yt-on is videók konkrétan az amerikai kiejtésről nagyon szájbarágósan elmagyarázva pl. Rachel'sEnglish vagy ilyesmi.

Anglisztikás hallgató (ha van még kérdésed)

2016. febr. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

3 evig eltem Londonban, ahol angolt tanultam.

10+ eve meg az USAban elek.


Az egvilagon soha SEMMI gondom nem volt a brit/amerikai angol kulonbsege miatt.

Sot, az elejen azt hittek angol vagyok mert angolosan ejtettem a szavakat, de ez hamar lekopott es megmaradt a tipikus magyar kiejtesem.


Van nehany szo amit az angol maskepp hasznal mint az amerikai de ezeket egy egyszeru gugli kereses megmutatja es raersz akkor megtanulni oket, amikor mar a zsebedben az USA repjegy. (lift/elevator, fortnight/two weeks, bonnet/hood stb.)


Good luck! ;)

2016. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)


Lassacskán szerintem el is kezdek akkor tanárt/iskolát keresni. Szerencsére elszántságból nincs hiány, szóval remélem összejön és még ebben az évtizedben sikerül átjutnom a másik kontinensre. :D

2016. febr. 18. 23:57
 5/5 anonim válasza:
A vidéki környékén van egy mormon templom szerű épület,ott heti kétszer tartanak amerikaiak órát.Van kezdő ,ill. haladó csoport is.Ingyen van az egész,semmi vallási téma, csak annyi, hogy az óra elején és végén végighallgatsz egy imát, a végén egy 5-10 perces duma, de szerintem abszolút kibírható, és megéri , mert nem kell fizetni.Amikor volt időm, én is jártam anyukámmal, de jó lenne már megint eljutni.Sok a nyugdíjas, aki oda jár, de jó fejek, (és megjegyzem, oda jár az a bácsi a hungary's got takentből, aki a rókás dalt énekelte:D) Az órák időpontját nem tudom már ponzosan, de ha kigoogl-özöd, biztosan megtalálod valami olyasmi keresőszóval, hogy "ingyen angol Győr"Bocsi, ha már nem aktuális a kérdés!
2016. aug. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!