Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ovi- és a bölcsikezdés...

Az ovi- és a bölcsikezdés hogyan fog hatni a kapcsolatukra? /olyanok, mint az ikrek/

Figyelt kérdés

Nincs két év a gyermekeim között. Ősszel kezdik az ovit /a fiam 3,5 évesen/ és a bölcsit /a kislànyom közel 2 évesen/.

Fantasztikus közöttük a kapcsolat. Mostanra annyira összenőttek, mintha ikrek lennének. Jókat játszanak együtt, nagyon érzékenyek egymàsra, nagyon ragaszkodnak egymàshoz. Azt hiszem, szerencsések vagyunk /bár rengeteg energiàt fordítottunk erre a kezdetektől/, hogy a kisebb súrlódàsoktól eltekintve álomtestvérei egymásnak.

Vajon lazulni vagy esetleg még erősödni fog ez a kapocs közöttük, ha ősszel elkezdik az ovit, bölcsit? A bölcsi és az ovi épületszomszédok, reggel én fogom vinni Őket, az utolsó pillanatig együtt lehetnek, délutàn pedig 4 óra után pàr perccel újra együtt leszünk /a munkahelyem szintén nagyon közel van./ Szval reggel 8-tól délután 4-ig lesznek külön.

Tudom, hogy mindkettőnek alakulnak majd saját barátságai, de ez a testvéri ragaszkodás vajon hogyan fog változni?

Köszönöm.


2016. júl. 15. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
1 év van a két lányom között.A nagyobbik 2012 március elején,a kisebb 2013 március végen,úgyhogy nagyon össze vannak nōve.A nagyobbik 2015ben kezdte az ovit,a kicsi velem volt még mert akkor vártam az öcsit,utána megszületett és úgyis itthon lettem volna(most 7 hónapos).Az elso par hónap horror volt a kicsi részéröl(a nagy imadja az ovit).A kisebbem most kezdi majd az óvodát es nagyon várja,mert végre ott is együtt lehetnek majd,persze tudja,hogy a nagytesónak vannak mar mas barátai is,de örül.Szóval ez az EV nehéz Volt,nett külön voltak.Nektek sem lest könnyü,de Hamar takálnak kis játszótársakat.A ragaszkodás meg fog maradni,nálunk a nagyobb várta,hogy hazaérhessen a kicsihez,a kisebb pedig,hogy a teso jöjjön.Nálunk semmi nem változott,a kisebb is jol el van a nagyobb barátaival,szeret velük is lenni.
2016. júl. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsi kicsit összevissza lett,es sok lett a "kicsi" "nagy" "kisebb" "nagyobb"

Elso voltam

2016. júl. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Off: mit értesz azalatt, hogy rengeteg energiát fordítottatok a gyerekek jó kapcsolatába? Mikben és hogyan nyilvánult ez meg?
2016. júl. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!