Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ikreket külön osztályba?

Ikreket külön osztályba?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdjük az első osztályt, az óvodában azt tanácsolta az óvónő hogy ő a helyemben külön osztályba íratná őket , mert egész nap együtt vannak és hisztiznek ha külön kell valamit csinálniuk. Kislányokról van szó.

2014. febr. 5. 20:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem összetörnének ha szétválasztanád Őket,idővel majd jobban elengedik egymást,de én tuti nem tenném Őket külön.
2014. febr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
Én is a külön osztály mellett döntenék. Az egyik biztos dominánsabb és a másik csak a kárára válna. Én már a külön ovin is elgondolkoznék, nem hogy sulin.
2014. febr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Én nem tenném őket külön. Nem lehet két egyforma osztályt találni és végig lelkiismeretfurdalásom lenne ha az egyik jobb helyen van mint a másik. Lesznek még eleget külön, ha pedig nagyobbak lesznek meglesz majd az igényük a külön szférára. Az óvónőnek meg biztos megvan a módszere a hisztikezelésre (más gyerek meg azért hisztizik mert a csillámpónija nélkül nem akar sétálni), használja ezen esetben is.
2014. febr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%

"Nem lehet két egyforma osztályt találni és végig lelkiismeretfurdalásom lenne ha az egyik jobb helyen van mint a másik."


Ez elég hülyeség,főleg hogy nem a gombhoz választom a ruhát. A gyerek határozza meg melyik a jó iskola neki, lehet két gyereknek teljesen más is kell.

2014. febr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Az Ikrek című könyvben, ami kimondottan az ikrek neveléséről szól. Ott a külön osztályt ajánlják, mert az egyik elnyomja a másikat. Pl. Ha kérdeznek tőlük valamit. Mit csináltatok hétvégén. Csak az egyik fog válaszolni, mindig a dominánsabb, a másik lemarad. Sok felnőtt ikerpárnál nagyon jól látszik, hogy az egyik annyira lemaradott, míg a másik, sokkal vagányabb stb.
2014. febr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
bátyámék a fiaikat külön osztályba íratták, pont ezért, mert az egyik dominánsabb és nem akarták hogy elnyomja a másikat... már 20 évesek... az égvilágon semmi hátrányuk nem származott belőle... sőt...
2014. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

"hisztiznek ha külön kell valamit csinálniuk"


Szomorúság lenne, ha különválasztanád őket. Szerintem ne csináld!

2014. febr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekfüggő, a kisebbik gyerekem osztályában volt ikerpár együtt, náluk nem volt semmi probléma.

A másik ikerpár két osztályba volt szétrakva, ennek az lett az eredménye, hogy anyuka szétszakadt, ha szülőire kellett menni mert persze egyszerre volt, kétféle lecke (hiányzás esetén kétféle pótlás), két tanár kétféle kéréseit figyelembe venni, egyik ebből a könyvből tanult, a másik másikból, az egyiknek környezetre préselt virág kellett a másiknak technikára mackósajtos doboz, stb. Vedd figyelembe, hogy neked milyen lehetőségeid és segítséged van, mert az iskola a szülőkre is rak ám terhet. Kétfelé figyelni nem lesz könnyű. Azt is vedd figyelembe, hogy majd nőnek, más lesz a társaság is, tehát lehet, hogy két év múlva nem lesznek ennyire együtt.

2014. febr. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
8as,ez nem túl jó indok,m evvel az erővel akkor ne vállaljunk 2 gyereket se,m akkor is 2 felé kell szaladni.
2014. febr. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nekem ketto van, megis az ikres anyuka rohangaszott mint a mergezett eger, mert nekem a szuloi mar mas idopontban volt. Viszont ha mar ott a ketto, segitsege nincs, akkor ne nehezitse pluszban az eletet, ha lehet konnyebb is.
2014. febr. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!