Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam elmúlt 2 és 1/2 éves...

Kisfiam elmúlt 2 és 1/2 éves és még nem beszél. Hova fordulhatnék vele?

Figyelt kérdés
Már kezdek aggódni, amit mond azt is olyan furcsán mondja / az is kb. 20 szó/ pl. repülőre azt mondja, hogy eplő. És nagyon eleven gyerek is. Nem is szobatiszta / mivel még nem beszél/ Nagyon aggódom amiatt is, hogy felveszik-e így az ovódába? Mert nekem meg lassan dolghozni kell mennem.....
2010. ápr. 17. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

öcsém,meg unokatesóm se beszélt 4 éves korukig,de tényleg semmi értelmes szót nem...

öcsémet gyerekorvos meg gyerekpszichológus is vizsgálta,de semmi rendellenes...

de 4 évesen fogta magát és kb 2 hét alatt olyan szókinccsel kezdett el beszélni,hogy csak néztünk...értelmesebben beszélt mint egy átlag 4 éves...nah meg azóta is hozza be a lemaradását,állandóan beszél,nem lehet elhalgattatni...

ha ezen kivül nincs "baja",én nem aggódnék,ő csak később kezdi

2010. ápr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az en kisfiam is 2,5 eves mult, se nem beszel, se nem szobatiszta. Nincs gond. A kerdes az hogy mit ert meg, ha mar van fogalmi gondolkodasa, es összetett feladatokat is meg tud oldani szobeli instrukcioid alapjan, akkor csak olyanja van es nem akar beszelni, pedig tudna. Ha nem is mindig erti mit akarsz töle vagy a szavak jelentesevet sem erti mindig, nem tudja megmutatni a testreszeit, vagy a szüleit egyszoval,ha nem tudja felismerni megmutatni keresedre a mindennapi eleteben reszt vevö targyakat dolgokat embereket, akkor viszont az agy eretlensege miatt lehet, ilyen esetben orvos. De ez valoszinüleg feltünt volna mar. De irtad hogy mozgekony, ha a mozgasaban fejlettebb a koranal, akkor meg plane semmi gond, hiszen akkor neki a beszede fejletlenebb, minden gyerek masban jo, van aki koran beszel, de lepcsözni kesön tanul meg es forditva :) Ugyhogy nyugi. Ha tudod hord el minel többet gyerekek köze, attol altalaban megindul a beszed.
2010. ápr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja es a valasz a kerdesedre: nevelesi tanacsadoba es logopedushoz mehettek, elöbbi abban segit hogy hogyan lehetne beszedre "kenyszeriteni", utobbi a a beszed technikai akadalyanak letet/nem letet tudja megallapitani.
2010. ápr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Ha nagyon aggódsz vidd el valaimyen fejlesztő közpotba egy sima állapot felmérésre. Az én fiam 26 hónapos és szintén nem beszél(t) (5-10 szó). Mi megnézettük szakemberrel és azt mondta gyengék (tónustalanok)az arcizmok. Hanyagoljuk a cumit... Itt szürték ki, hogy a szegcsontja kicsit bent van. HRG uszást javasoltak, ami jó mind a kető problémára. 2 hónapja úszunk. Szuper. Napról napra bővül a szókincse....

2010. ápr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 20. 12:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Én javasoltam a HRG-t. Voltunk a Fővárosi beszédjavító Intézetben egy állapotfelmérésen. Ha Pestiek vagytok és még mindig nem beszél, ajánlom nagy ezt a helyet. Nagyon korrektek, tényleg megvizsgálták, adtak tanácsokat, javasoltak könyvet, stb... Ha nem javul szeptembertől mehetünk oda terápiára. És mindez Ingyen......
2010. jún. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!