Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy hetes külföldi nyaralás...

Egy hetes külföldi nyaralás gyerekek nélkül?

Figyelt kérdés
Voltunk a gyerekekkel is nyaralni közösen nyàron, de felmerült, hogy nélkülük is elmennénk a férjemmel. 4 és 6 évesek. Nagyszülőznének addig. Nagyon keveset vagyunk kettesbe a férjemmel. Viszont kicsit lelkiismeret furdalàsom van, amiért nem vinnénk őket. Véleményekre lennék kívàncsi.
2016. aug. 10. 06:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

El is hiszem, nekem is lelkiismeret-furdalásom lenne...ezért nem is mennénk. Vagy csak egy rövid időre /max. 2 éjszaka/ hagynám Őket itthon vagy pedig együtt mennénk. Írom ezt úgy, hogy anyukám csodálatos nagymama, imádnak Náluk lenni a gyermekeim, de 1-1 ejszakánál többet nem aludtak ott. Nem is tervezünk ilyet még jó sokáig.

Visszatérve a kérdésre: egy 4 és egy 6 éves már elég önálló, ügyesek, okosak, ha minden igaz, féllábbal vagy már teljesen kint a dackorszakból, kifejezetten élvezes lehet velük. Nekünk egy 3,5 éves fiunk és egy közel 2 éves lányunk van. Még tombol a dackorszak, mégis együtt nyaralunk, ezen a nyáron már többször voltunk. Igényeljük mi is a férjemmel a kettesben eltöltött időt, de képtelen lennénk itthon hagyni Őket, amikor tudjuk, hogy mekkora élmény Nekik minden kimozdulás otthonról.

Vannak esték, amikor a nagyi átjön, lefekteti a gyerekeinket vagy mi lefektetjük Őket, és utána lépünk le moziba, étterembe vagy bárhová.

Szval én nem mennék Nélkülük.

2016. aug. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha jól elvannak a szülőkkel, menjetek. Ezért ne legyen lelkifurdalásotok. Csak ma hiszik sokan, hogy a szülőknek állandóan a gyerekekkel kell lenniük. Nekik us jó, ha kicsit szülők nélkül vannak.
2016. aug. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Gyerekeink 5 és 7 évesek. Tavaly voltunk először kettesben is nyaralni, most is megyünk.

Megvolt a családi nyaralás, szuper volt, voltak 1 napos programok: csónakázás, fürdő, hagyományőrző fesztivál, ma moziba viszem őket. Szóval nem voltak elhanyagolva a nyáron.

Nem mondom, van egy kis lelkifurka induláskor, de elmúlik, annyira jó kettesben is lenni egy kicsit. Nem azért, mert velük rossz lenne, ezzel a korosztállyal már tényleg szuper, hanem mert jó egy kicsit csak egymásra figyelni, és pár napra visszaváltozni azzá az emberpárrá, akik a gyerekek előtt voltunk.

Jegyzem meg, amikor kicsi voltam, a szüleim is mentek olykor nélkülünk, és nagyon jó volt a mamánál, mindenkinek nagy szájjal újságoltam, hogy anyukámék nyaralnak, mert szàmomra ez izgi helyzet volt.

2016. aug. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Nyugodtan menjetek el kettesben nyaralni a férjeddel.

A nyaralás alatt feltöltődtök egy kis energiával és a házasságot is lehet erősíteni a kikapcsolódással. A gyerekek is örömmel veszik ha kipihenten fáradhatatlanul vigyáztok rájuk és nevelitek.

Ne sajnálja senki ha gyerek nélkül el mer menni valahová,hiszen az azt követő nyugalmi állapot mindennél többet ér és az idő elmúlik,ki tudja lesz-e lehetőséged kihasználni az alkalmat. /jöhet rossz anyagiak,betegség stb../

2016. aug. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Ne legyen. Nektek 8s kell pihi. Gyerekekkel meg azt nem lehet.
2016. aug. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Pont ekkora gyerekeink vannak. Kettesben a férjemmel este 10 után vagyunk, programot egy évvel ezelőtt csináltunk utoljára. Nem biztos, hogy jó, de így van. Én biztosan nem mennék egy hétre gyerekek nélkül nyaralni. Ismerem őket, 1-2 napig ellennének nélkülünk, utána napi bőgés lenne, 1 hétre még sosem voltak nélkülünk. 2-3 napon néha én is gondolkodom, nekem elsőre az 1 hét nagyon sok lenne.
2016. aug. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is nyugodtan menjetek, szükség van arra is hogy csak kettesben legyetek pár napot. Ráadásul ha már voltatok közösen is nyaralni meg egyéb programokon, a nagyszülőkkel jól kijönnek, megbíztok bennük és már aludtak ott szerintem semmi akadálya, meg nem is csecsemők már, szerintem ők is élveznék ez nekik is egy másik nyaralás:-)
2016. aug. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Én elmennek de olyan helyre ahova könnyen eljutunk akar veluk is, sajnálnam ha ki maradnának valamiből.


Az en lanyom 3 eves most is a mamanal volt pedig mi csak otthon voltunk a 4 honaposal ... Neki nagy élmény mi meg pihentunk is valamennyit...


Jovore mehetnek mindketten ...

2016. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Menjetek. A lelkiismeret-furdalás majd elmúlik. Egyrészt nekkik is jót tesz ha kicsit szokják ,hogy külön vagytok , meg kipihenten mentek haza és az mindenkinen jó lesz. Gondolom a nagyszülők is örülnek ,hogy sokat lehetnek az unokákkal. Én a helyedben elmennék ,de a ti életetek ,eldöntitek :)
2016. aug. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

9-es!

Egy 4 és egy 6 éves gyermek egész nap a szülei nélkül van: oviban vannak. Kicsit furcsa, hogy azt írod, hogy 'nem árt, ha szokják, hogy külön vannak'. 3 éves kor fölött ebben a mai oktatási rendszerben egy kisgyermek a nap 3/4 részében a szülei nélkül van. Persze, a szülők dolgoznak, értem én, de mégis furcsa ezzel nyugtatni a kérdező lelkiismeretét. Szerintem ezt ő is érzi, nem véletlen az a 'lelkifurka'.

1-es voltam.

2016. aug. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!