Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kaptam egy külföldi állásajánl...

Kaptam egy külföldi állásajánlatot Ausztriában. De a családom a gyerekeket, hogy hagyhattnám itthon? Mit tegyek? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Nincs megtakarításunk semmi.Van házunk autónk persze hitelre. Nincs elmaradásunk sehová. De nem tudunk egyről a kettőre lépni. Most mehetnék külföldre dolgozni. Egy év is lehet mire ki tudna jönni a családom akket nagyon szeretek. Mit tegyek? Maradjak vagy menjek ki? Tanácstalan vagyok. Köszi a válaszokat zöldet dobok mindenkinek. 30f

2016. júl. 3. 08:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Én kimennék!
2016. júl. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
82%
Most van lehetőséged, ne halaszd el!
2016. júl. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat dobtam a zöldt.
2016. júl. 3. 08:40
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem az lenne a felelőtlenség, ha nem fogadnád el. Ausztria borzasztóan közel van, akár autóval, akár vonattal. Minden hétvégén haza is mehetsz.

Példa: apám biztonsági őrként dolgozott 20 évig ugyanazon a helyen, ugyanazon rendszerben. Két napig bent, egy napig itthon. Ezzel így keresett mai árfolyamon szerintem kb 150 nettót és csak egy hangyányival volt itthon többet, mintha te minden hétvégén hazajönnél.

2016. júl. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
75%
Mindenképp menj. Hétvégente haza tudnál járni? Egy év nem olyan sok idő.
2016. júl. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Költőnő? ***** válasza:
79%
Ausztria relatíve közel van és ez egy remek lehetőség. Ha kimennek utánad, nekik is több lehetőségük lenne, vagy ha esetleg mégis te jönnél később haza; van lehetőség megtakarítást létrehozni.
2016. júl. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Menjél! Onnan azért nem olyan vészes hazajárni sem. Apám 2 részletben de összesen 6 évet külföldön dolgozott, igaz mi akkor már tinik voltunk. Rossz volt, hogy ritkán láttuk mert ő csak 4-5 alkalommal tudott csak hazajönni évközben. De ugyanúgy imádjuk és nem okozott semmi törést az életünkben. Most meg azért skypeon tudtok videozni naponta.
2016. júl. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem jó ötlet kimenni ausztriába dolgozni. Jól kereshetsz vele, stb..De! Úgy szerintem jobban megéri ott dolgozni, ha ott kapsz fizetést, és itt költöd el.. esetleg olyan lehetőség nincs, hogy határszélre költöztök, és úgy jársz minden nap dolgozni? :)
2016. júl. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem szeretnénk a határ mellé. Inkább azon dolgozunk,hogy minél hamarabb utánnam jöjjenek. Köszi mindenkinek. Tolom a pacsikat :)
2016. júl. 3. 09:21
 10/16 anonim ***** válasza:
40%

Ausztriába még csak csak...

Mi most nagyon nehéz időszakban vagyunk, mert a férjem eddig Bajorországban, München környékén dolgozott, de most ott akarja hagyni és északabbra menne, még messzebb.

Ő is úgy indult neki az elején, hogy nem vagyunk annyira rászorulva, de szerencsét próbál. Nekem első perctől kétségeim voltak, de nem akartam önző lenni, mert tudtam ha lebeszélem, akkor meg azt hallgathatom életem végéig.

De megfogadtattam vele, ha úgy érezzük ez már nem jó a kapcsolatunknak, akkor abbahagyja. Hát most már nem jó, de sajnos nem veszi észre, mert más közegben van és én vagyok az aki maradt abban amit közösen megszoktunk, megteremtettünk. Erre épp most akar még távolabb menni és ezt nagyon nehezen viselem. Már kiegyeznék egy ausztriai munkában is, hogy gyakrabban találkozzunk.

Azt tudom mondani, hogy ti érzitek, hogy mennyire erős a kapcsolatotok, mennyire bírjátok. Egy évet kilehet bírni, nálunk most másfél év után kezd rossz lenni. Igaz , én csinálom a hisztit, de azért mert én kezdem érezni, hogy távolodunk egymástól. A férfiak ezt sokszor nehezebben veszik észre. Meg ami nagyon fontos szempont, az a bizonytalanság. Nagyon fontos, hogy ha ki is mész, akkor is alakuljon ki egy rendszer amire a feleséged számíthat. Én egész tűrhetően bírtam idáig, mert megkésőbb 6 hetente haza jött, de akkor 10 napra. Néha még sűrűbben is. Most viszont a váltással még ő maga sem tudja, hogy hogyan lesz. A nőknek, főleg ha gyerek is van, a biztonságérzet nagyon fontos, sajnos vagy nem, de így működünk.

2016. júl. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!