Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért színez így a lányom?

Miért színez így a lányom?

Figyelt kérdés
5 éves, mindent szivárvány színűre fest/színez. Tudja, hogy minek mi a valós színe de nem, szerinte úgy a jó, ha szivárvány színű. Ez miért van így?
2016. aug. 11. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert élénk, színes a fantáziája, boldog a lelkivilága, olyan kislány most, esetleg valami mesében látta.

Ha egyébként tisztában van a színekkel, akkor nincs ezzel semmi gond.

2016. aug. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 1. válaszoló írta, úgy van. Annyit fűznék hozzá, hogy sose kritizáld a műveit, mert egy életre elveheted a kedvét. Ráadásul a művészet nem a valóság fotorealista leképezése csupán, gondolj erre! :)

(Egy ismerősöm mesélte, hogy az ő lánya, aki imádott rajzolni, elsős korában mosolygós arcot rajzolt a napnak és a felhőknek rajzórán, mire a tanítónője kézen fogta, az ablakhoz vezette, kimutatott, és megkérdezte tőle, hol lát ő ott mosolygós arcokat. Nos, a kislány azóta nem szeret rajzolni.

Bocsánat, hogy ezt mondom, de az ilyen embereket, mint ez a tanítónő, büntetni kéne szerintem. Ennyire buta nem lehet valaki, ez már valószínűleg puszta rosszintulat. Ha pedig szimpla tudatlanság, akkor ne mehessen gyerekek közelébe.)

2016. aug. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A 7evesem ovis gyereknapon,rajzversenyen(udvaron a jardara) a mesebeli erdot ugy ertelmezte,hogy semmi sem olyan mint az igazi.igy lett rozsaszin szaru fa,lila napocska,orias gomba,piros fu,sarga felho amibol szines esocseppek estek a rajzan.

Elso helyezett lett :)

A gyerekek fantaziaja meg nagyon elenk.az En kisfiam sokszor rajzol olyan dolgokat amik enm leteznek,vagy epp ahogy a lanyod csinalja mindent szinesre szinez.

En remelem az iskolaban ebbol nem lesz problemaja.ha azt kerem,hogy rajzoljon egy barna kutyust fekete foltokkal akkor azt rajzol.szoval ezzel nincs gond.de ha csak ugy magaban rajzol elkepeszto alkotasok szuletnek.nagyon ugyes.

Emiatt ne aggodj.

2016. aug. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem kritizálom :)

Csak már azt hittem, valami nincs rendben vele :) köszönöm :)

2016. aug. 12. 07:15
 5/8 anonim ***** válasza:
A fiam sokszor világoskékkel fest le mindent, avagy csak "fiús színekkel" (ez az indoklása) - tehát nem előrelátó kreatív gyermek-művészi megfontolásból, és persze nem is azért, mert nem ismeri a színeket, hanem mert a ceruzából, festékekből azt választja, amikor nyúl értük és ez a választás a fontosabb neki. Szerintem a lányod szerint a legeslegszebb a szivárvány és mivel ő a legeslegszebb képet szeretné csinálni (akár tündérkirálylányi státuszban, akár csak élvezi, hogy minden színt a készletből kicsit monotonan, rendszerezően végigpróbálgathat), ezért fest mindent szivárványszínűre. Ebben a korban még nem a leképezés vagy a megfelelés a lényeg, hanem az alkotás, nyomhagyás folyamata, öröme, indíttatása, ami még nem ismeri a korlátokat és későbbi "így kell" sémákat. Amiket azért meg lehet mutatni, ha épp fogékony rá, hogy kipróbálja, csak persze a "kell" nélkül.
2016. aug. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézd, nekem egyszer egy ovis teljesen magától értetődően mondta, hogy ő találkozott már kék színű lóval. Érdeklődve figyeltem, kérdezgettem a színéről, hogy mennyire volt kék, mit lehet tudni a kék lovakról, és tök jól elbeszélgettünk róla. Ettől még eléggé nyilvánvaló, hogy kék lovak nincsenek, de neki az úgy eléggé megfelelt.
2016. aug. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom detto ilyen. Mindennek van mindenféle színe, csak olyan nincs, amilyen az eredeti. :)

Egyszer csinált nekem egy rajzot, két színes figura volt rajta, akik szélesen mosolyogtak. Elmagyarázta, hogy azok mi vagyunk, és boldogan sétálunk a virágos réten. És azért vagyunk ilyen színesek, mert boldogok vagyunk. :)

2016. aug. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mekka válasza:
Szia! Mi újság a kislányoddal? Nálunk is minden rajzon az alakok szívárvány színűek.
2023. jan. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!