Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék ha a kisfiam...

Mit tehetnék ha a kisfiam ennyire félénk?

Figyelt kérdés
3,5 éves. Az unokatestvére 3 éves elég rossz kisfiú. Verekszik,kötözködik stb. Ha ott vagyunk náluk akkor mindig beleköt a fiamba. Sokszor ok nélkül rá ront,beleüt,haját húzza. A játékokat is kitépi a kezéből stb. A fiam pedig ezt mind hagyja. Rá kiabál de semmi több. Eddig a szelíd megoldás híve voltam de mostmár mondtam neki h adja vissza. De nem akarja azt mondja és sír is időnként. Hiába szólunk rá a gyerekre ugyanúgy csinálja. Volt h rá kiabaltam de kb körbe röhögött. Igazi rossz gyerek. Mit tehetnék? Félek h a fiamat az oviban és a suliban is szekalni fogják majd mert nem védi meg magát. Egyébként okos gyerek és eleven.ma elkeseredesemben azt találtam ki h képzelje magát egy bátor oroszlannak és védje meg magát. Egy párnát kineveztünk az unokatesojanak és azt el agyabugyalta.
2016. aug. 17. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg az unokatesó anyjának,hogy ha nem neveli meg a gyereket akkor nem találkozhatnak,mert nem tud viselkedni.

Ez a megoldás,és nem az,hogy verekedésre ösztönzöd a fiadat,pláne úgy hogy nem akarja.Persze megértelek: inkább ő taposson,mint hogy őt tapossák,de akkor is más megoldás kellene.

2016. aug. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Már mondtam neki de olyan buta nem is érti az egészet. Számára nem gond ha nem találkozunk bár igy nekem sem. De mivel anyosommal élnek igy mindenképp találkozunk ha megyünk mamahoz.


A parnat ő maga utlegelte még nevetett is rajta. Feszkó levezetesnek gondoltam

2016. aug. 17. 22:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

( Hasonló szituáció,csak pár évvel korábban történt,azóta "nagyfiúk" lettek a szereplők.A kisfiam és a nála pár hónappal idősebb unokatesó már 8 évesek. )


Tudod,a kis unokatesó figyelmet követel magának,azért verekszik-kötekedik,mert azt akarja,hogy ő legyen a középpontban.Ez egyértelmű.

Nem tartom megoldásnak hosszútávon azt,hogy "harcoljanak",hiszen ebből adok-kapok lesz.

Nálunk az volt a megoldás,hogy egy szülő(vagy éppen mama,papa) mindig a fiúkon tartotta a szemét és közbelépett,amikor szükséges volt.De nem kiabálva.Erélyesen,karon fogva elvonta onnan vagy az egyik,vagy a másik gyereket és másra terelte a figyelmüket.

A másik,amit tanácsoltam a saját gyermekemnek,hogy menjen el -ő maga- onnan,ne foglalkozzon a másikkal,ne vegyen tudomást az unokatesóról.Majd megunja,ha nem lesz célpont és nézőközönség.

Mindig működött!Persze ez nem úgy volt,hogy kétszer megcsináltuk és csoda történt,annál azért hosszadalmasabb folyamat.DE!Következetességgel sokra mész,anélkül nem megy,komolyan!

Még valami...A másik gyerek szülei hol vannak ilyenkor?Nekik is fel kellene ismerniük a problémát és reagálni rá.Beszélj velük,hogy ez így nem oké.

Egyébként ez életkori sajátosság is,idővel megszelídülnek és valószínűleg tudnak majd együtt játszani gond nélkül.


Egyébként nem gondolom,hogy szekálni fogják a kisfiadat,miért tennék?Ezek az érzékeny,félénkebb természetű gyerkőcök nagyon simulékonyak,egész másképp közelítik meg a dolgokat.És ez jó,ne rontsd el azzal,hogy őt is verekedésre buzdítod.

2016. aug. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szóltam a szülőknek,de azt sem kell hisz ők maguk is látják a szitut. Rá szólnak de ennyi. Bocsi h ezt írom de ők annyira nem látják át a dolgokat. Falun élnek. Arról szól az életük h a férfi munkába megy a nő otthon van főz mos takarit és gyereket nevel(ne). Ennyi. Sehova nem mennek.nem látják mi történik körülöttük a világban.


Állítólag a férjem volt ilyen természetű mint a fiam.

2016. aug. 17. 23:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem értem az ilyen kérdéseket. Nem vagyok egy vérmes anyatigris, de azt nem engedem, hogy a gyerekemet bántsák, főleg rendszeresen.

Ha kell rászólok a másik gyerekre. Miért akkora probléma ez? Nem kell vele kiabálni, büntetni sem. Egyszerűen odamész, ahogy már írták kézenfogod "a kisautóval most Lacika játszik. Te addig tudsz legózni/homokozni." Ha hisztizik, odaviszed az anyjáéknak.

2016. aug. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy ilyenkor te sem reagálsz. Ő tőled tanul. Hiába mondasz akármit, téged utánnoz. Ha átengeded a játékot, azt hiszi, ez a helyes.
2016. aug. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Dehogy is!!! Egyáltalán nem hagyom rá. Mindig ra szólok,volt h kiabálva tettem. Mindig közbe lépek. Kézen fogva is arrébb tettem már de ennek a gyereknek nem hat semmi. Pár percig meghuzza magát,megsertodik utána kezdi elölről. Nyilván megvedem a gyerekem azért is írtam ki a kérdést h ugyan mit tegyek meg ha már ezek sem használnak. Őszintén szólva ha én lennék az anyja már oda sóztam volna neki ha igy viselkedne.
2016. aug. 18. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!