Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti kezelésével kapcsolatba...

Hiszti kezelésével kapcsolatban, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Első gyermekem a kisfiam, aki 2,5 éves. Nincs tapasztalatom, rálátásom más gyerekekre. Nem tudom mi számít még normális hisztinek, hogy kellene kezelni a kitöréseket. Meglehetősen akaratos, határozott jellemű a gyermekem, szeretné Ő irányítani a dolgokat. Az apróbb, napi hisztikezeléssel nincs is gond, megoldjuk, viszonylag gyorsan, kevés problémával. Viszont időnként olyan dührohamok jönnek rá, amit nem tudok megfelelően kezelni. Ilyen alkalmakkor, önkívületi állapotba üvölt, őrjöng, sír, képes akár a földön fekve vergődni, de ami a legrosszabb a kezében lévő tárgyat, (cumi, kisautó) földhöz vágja. Valamint elég agresszív, üt, csapkod, belénk mar, hajat tép. Próbáltam türelmesen várni, megölelni, de egyszerűen megtartani sem bírom olyankor, vad, agresszív. Próbálom elterelni a figyelmét, de szerintem fel sem fogja mit mondunk neki. Nem tudom kizökkenteni. Van, hogy 15-20 percig is eltart egy ilyen alkalom. Tanácsot szeretnék kérni, akik voltak ilyen helyzetben, hogy reagálták ezeket a szituációkat?

2016. aug. 23. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Hagyd ott, ahol éppen hisztizik és közöld vele, hogy ha majd abbahagyta, akkor beszéltek, de addig nem.

Ha rájön, hogy nem ér el semmit a hisztivel, ha nincs neki "közönsége", akkor abbahagyja.

Illetve légy mindig következetes (ami egyáltalán nem könnyű, de meg kell próbálni), vagyis ha valamiért hisztizik, akkor ne kapja meg, viszont máskor sem. Akkor megtanulja, hogy mit szabad és mit nem.

Ha pedig durvul, én olyankor mindig megfogtam a kezét a kisfiamnak és mondtam neki, hogy ezt nem szabad, mert ezzel fájdalmat okozol anyának és anya szomorú lesz. Ezekkel a kezekkel csak simogatni szabad és akkor megsimogattam a kezével az arcomat. Nálunk ez abszolút bevált, abbahagyta ezt, hogy verekedett.

2016. aug. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A mi fiunk csak kicsivel idosebb, tudom, hogy nem konnyu! En az elso nagyobb hisztikbe eddig belealltam, es juszt se hagytam magam. Az elozo valaszolo peldaja jo, es nalunk is bevallt, egyszeruen otthagyom ha mashogy nem tudom kezelni. Elmondom neki teljesen higgadtan (szerencsere eddig sikerult mindig nyugalommal kezelnem), hogy ha majd abbahagytad, odajohetsz. Ilyenkor van, hogy probal megolelni, azt mindig viszonzom, de nem szolok egy szot sem, akkor se kezdem el patyolgatni. Ha tovabb folytatja, ujfent otthagyom. A minap azert orditott kereken 20 percet, mert az utolso lepcsofokon nem fogtam a kezet (fel-ala rohangal mar, regen nem kell fogni a kezet). Nyilvan konnyebb lett volna megfogni es lehozni, de nem akartam, hogy o nyerjen. Leultem vele szemb en a kanapera es vartam. Kozben hivott a papaja, vele beszelgettunk. Elmeseltem neki, hogy epp a fiunkra varok, mert menni kellene a boltba, de nem tudunk (arra vigyaztam, hogy ne alazzam ot), erre kicsit magabaszallt. Neha muszaj ezeket a dolgokat veghezvinni, hogy lassa, nem o ural minket. Azt soha nem engedtem, hogy minket vagy magat bantsa (voltak probalkozasok), ehelyett a kanape parnajat utheti (direktbe nem viszem oda a parnat), de muszaj voltam alternativat kinalni neki a duhe levezetesere. Vegtere is, o ilyenkor csak iszonyat duhos. Duhos, mert nem erti meg a dolgok miertjet... meg nyilvan probalkozik. Az erzelmeihez meg joga van. Az agresszio az mas, az nem jatszik. Szeretet, kovetkezetesseg, turelem es hatarozottsag. Igy tanultuk a foiskolan.
2016. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megfogadom a tanácsokat, hátha bejön. :)
2016. aug. 23. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!