Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennének? (Szociális/kultu...

Mit tennének? (Szociális/kulturális különbség)

Figyelt kérdés

Gyerekeim összeismerkedtek a környéken újonnan ideköltöző gyerekekkel, akik neveltetésükben is jelentősen különböznek.

Cigányosan beszél a kislány, hülyeségekbe próbálja rávenni a lányom (ő persze nem megy bele, mire megkapja h "csicska") A leànyzó 10 éves és elsős, annyit bukott - a 4 éves kistesójuk egyedül mászkál az utcán, cipő nélkül (főváros, budai kerület)

Nem tudom, mit tegyek, mert a kissrácok viszont tenyleg nagyon aranyosak és jólneveltek, de bennem van, hogy aki korpa közé keveredik....

Sajnálom ugyanakkor a srácokat, sokkal többre hivatottak, hogyha lenne velük rendesen foglalkozva (azt hiszem a masik ket gyerekükből jól latszik, h nincs) :(

Ti engednétek barátkozni őket?


2016. aug. 25. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Én csak azt nem értem, hogy a lányod minek akar olyannak barátkozni, aki csicskázza? Nem hiszem, hogy jó vége lesz, ha már most rá akarja venni mindenfélére. Előbb-utóbb belekeveredhet valamibe, mert vagy kíváncsi lesz, vagy megfélemlítik. Na meg a te gyerekeidnek is rossz híre lesz így. Ha normálisak lennének, akkor nincs is gond az anyagi különbségekkel, vagy az eltérő kultúrával. De így? Hiszen már most látszik, hogy gond van velük.
2016. aug. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Ez nagyon nehéz dolog a szülők számára. Mert ők nyilván gyerekek, még sok mindent nem értenek, nekik ezek a gyerekek csak szimplán játszópajtások, ők még nem gondolkoznak azon, mint te felnőtt, hogy milyen hátrányok származhatnak ebből, vagy éppen mit is jelent az, ahogyan élnek, ahogyan viselkednek.

Én azt gondolom, hogy ha egyértelműen látnám, hogy bajba sodorják a gyerekemet, hogy egyértelműen negatív hatással vannak rá bizonyos gyerekek, akkor nem engedném csak velük játszani. Minden egyéb esetben megpróbálnám én magam megbeszélni a saját gyerekemmel, hogy csak mert x y ezt csinálja, neked még nem kell, te tudd, hogy mit szabad és mit nem és ő viselkedjen jól és ha bántják, vagy olyanba akarják belevinni, akkor inkább jöjjön haza.

2016. aug. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért jó ilyeneket k8találni.10 évesen nem lehet elsős. Elsőben nem is lehet bukni.
2016. aug. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tiz eves lesz oktoberben az utcabeli fiu, most megy masodikba.


Keruljetek ezt a baratsagot!

2016. aug. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3-mas

Én is úgy tudtam, hogy nem lehet buktatni elsőben. Egészen eddig. A fiam most kezdi az első osztályt s kedden tudtam meg, hogy 6 lebuktatott gyerek lesz az osztályban.

2016. aug. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Már nem bukásnak nevezik,hanem ismétlésnek ha jól tudom .Nem biztos csak az,hogy más a megnevezése de a lényeg ugyanaz maradt.
2016. aug. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszaitokat!
2016. aug. 25. 20:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem jó velük haverkodni, mert a szülők irányítják őket. Nálunk kérincsélés van csak belőle(tisztán látszik, hogy az anyja szavaval hozakodik elő a gyerek, ha nem adsz, abból meg harag van..), és képbe kerültek már, hol lakunk, meg nem is véletlenül közvetlenkednek ...stb


Tartani kell a 3 lépést.

2016. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!