Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha beteg a gyerek akkor a...

Ha beteg a gyerek akkor a gyerekorvos ad táppénzes papírt a szülőnek?

Figyelt kérdés
Vagy hogy működik? Szeptemberben megyek vissza dolgozni és nem tudom hogy működik...
2016. aug. 28. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha kérsz, akkor ad.
2016. aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, de a MT-ben benne van, hogy max. hány napot lehetsz GYÁP-on.
2016. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és hány napot?
2016. aug. 28. 21:00
 4/8 A kérdező kommentje:
2 éves és 4 éves gyerekeim vannak. Apa is itthon maradhat a gyerekekkel ha betegek? két hete kezdte a kicsi a bölcsit és reggel óta taknyos én csütörtökön megyek orvosi alkalmasságira és azt nem tudom kihagyni.
2016. aug. 28. 21:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Kicsi után 84 nap, nagy után 42 nap. Mindketten igénybe vehetitek, de nem úgy jár, hogy pl a kicsi gyereknél te is és a férjed is 84 napot igényelhet, hanem összesen jár annyi. Az arányokat ti határozhatjátok meg. Remélem érthetően írtam le. Ha mindketten betegek, akkor csak az egyikkel kell GYÁP-ra menni, akkor szólni kell az orvosnak, hogy melyik gyereket írja a papírra.
2016. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, az apa is szülő.
2016. aug. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, nektek kell eldönteni, hogy éppen ki maradjon vele otthon, szép is lenne, ha ezt szabályozná valaki.

Ha beteg valamelyik, és mentek a gyerekorvoshoz, akkor szólj neki, hogy szeretnél táppénzre menni, és akkor ő már tudja, milyen papírt kell adnia majd. De tőlem meg is szokta kérdezni, hogy lesz-e táppénz.

Amire még figyelj, mert egyszer én beleszaladtam ebbe majdnem: ha esetleg úgy adódik, hogy te is beteg vagy, meg valamelyik gyerek is, akkor vagy "magaddal" vagy táppénzen, vagy a gyerekkel, de egyszerre a kettő nem megy, szóval ha az egyik doki már kiírt, a másik nehogy kiírjon. És jobban jársz anyagilag, ha nem a gyerekkel mész tp-re ilyenkor.

2016. aug. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a vàlaszokat. Most màr okosabb vagyok.
2016. aug. 29. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!