Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvónő elutasítja a gyerek...

Az óvónő elutasítja a gyerek átvételét mondván folyik az orra, a gyerekorvos azt mondja nem ír ki táppénzre vele, mert így nyugodtan járhat közösségbe, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nagymamák nincsenek,a fizetésből nem telik bébiszitterre .
2011. dec. 16. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
meg kell mondani az ovónőnek hogy az orvos csak jobban tudja..
2011. dec. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Óvodavezetőhöz kell fordulni. Egyébként ha viszed az orvosi papírt, hogy "közösségbe mehet", az óvónő, az óvoda nem bírálhatja felül az orvos szakmai döntését.
2011. dec. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A másik amit még szoktak mondani,ha betelefonálok egy betegség után,hogy ne vigyem a gyereket,ha jót akarok magunknak,mert nagyon sok a beteg gyerek éppen az oviban.
2011. dec. 16. 16:17
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem felháborító, ha orvosi igazolással nem hajlandó átvenni a gyereket. Tényleg fordulj az óvodavezetőhöz,de előtte próbáld tisztázni az óvónővel is.

Neki nyilván az a könnyebb, ha kevesebb a gyerek, pláne nem szereti,ha orrfolyós gyerek van, akinek törölgetni kell az orrát. De ez alapján pl az én fiam egy hónapban úgy kb egy hetet járna. Mégis, hogy oldja meg a szülő, ki dolgozik majd helyette, vagy ki vigyáz a gyerekre?

Nyilván, ha olyan beteg, hogy fertőz, vagy nagyon rosszul van,akkor az orvos is kiírja.

Szerintem csak bepróbálkoznak, hogy ha tudod, oldd inkább meg. Van, ahol van nagyszülői segítség, vagy anyuka nem dolgozik. De ha nálatok nincs ilyen lehetőség, ne hagyd magad, az óvónőnek kötelessége átvennie a gyereket.

2011. dec. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még csak 2,5 éves a gyerkőcöm, még előtte állok ezeknek, de már most be vagyok tojva. Nekem sincs senki akire számíthatnék, akár 1 órás vigyázásra sem. Olvastam egyszer, hogy az tanácsolják (nem óvoda, hanem orvos), hogy betegség után még, súlyosságtól függően, néhány napig nem ajánlott a közösség, mert gyenge a szervezet, könnyen megtámadhatja más betegség. De hogyan tudna az ember heteket otthon lenni? Hol van az a toleráns munkahely?
2011. dec. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező az óvónőnek bevenni, ha van orvosi igazolás. Nem bírálhatja felül az orvost.

Egy óvónő

2011. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Ha az anyuka csak mondja, hogy az orvos szerint mehet a gyerek, akkor az óvónő teljes joggal utasítja el. Orvosi igazolást kell vinni, hogy a gyerek nem fertőző, közösségbe mehet.
2012. nov. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy egy óvónő csak akkor küldheti haza a gyereket, ha lázas!
2012. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!