Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy van ez a mondóka?

Hogy van ez a mondóka?

Figyelt kérdés
Csak egy részletet tudok belőle!: búzát adom molnárnak, molnár nekem lisztet ad, lisztet adom péknek, pék nekem kenyeret ad. Ha valaki tudja kérem írja le nekem.
2008. okt. 1. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez egy mese! és számtalan verziója van. Én egy férgeset ismerek aki elvesztette a kicsi farkincáját-mert a macska elkapta, a macska tejért adja, a tejet a tehén szalmáért, a szalmát a kaszás kenyérért a kenyeret a pék lisztért, a lisztet a molnár búzáért , Na és én sem tudom tovább! Valaki Más?
2008. okt. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy, kettő, három, négy,

hát te, bolond, hová mégy?

Én megyek Bécsbe,

vasat viszek kovácsnak.

Kovács nekem patkót ad,

patkót adom lovamnak,

lovam nekem trágyát ad,

trágyát adom földemnek,

földem nekem búzát ad.

Búzát adom molnárnak,

molnár nekem lisztet,

lisztet adom sütőnek,

sütő nekem kenyért ad.

Kenyért adom kondásnak,

kondás nekem botot ad.

Úgy megütöm ezt a kutyát,

Hogy végcifrázza ezt az utcát.

2008. okt. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Helló Judit vagyok.Keresd fel ezt az oldalt: [link] Itt találsz mondókákat és verseket,van belőle bőven.Jó böngészést.
2008. okt. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben megkérdeztem a nagymamámat is. Ő így ismeri ezt a mondókűt: Elmegyek én Vácra, vasat viszek zsákban, vasat adom kovácsnak, kovács nekem patkót ad, patkót adom lovamnak, lovam nekem trágyát ad, trágyát adom földemnek stb., a vége ugyanaz mint amit a második hozzászóló írt.
2008. okt. 30. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!