Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Többnyelvűséggel kapcsolatban...

Többnyelvűséggel kapcsolatban tapasztalatok? 4 nyelv nagyon összekeverne egy gyereket?

Figyelt kérdés
Még nincs gyerekünk, de elkezdtem gondolkodni. Párom svéd, én nyilvánvalóan magyar vagyok, egymással angolul beszélünk, és nemsokára együtt költözünk Hollandiába. Egy pár évig még biztosan nincs tervben a baba, de mi lesz, ha lesz? 4 nyelvvel ebben a felállásban nem zavarnánk össze teljesen? Főleg hogy az angol mindkettőnknek második nyelv, és bár perfekt beszéljük mindketten, azért az akcentus valamennyire mindkettőnkön hallatszik.
2016. szept. 8. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem közvetlen tapasztalatom nincs, csak barátnőm által.

Ők Ausztriában élnek, magyarok. A fiuk 3 éves és elég "érdekesen" beszél. Nagy részét alig érteni.

A szakemberek szerint a kétnyelvűség miatt. Ezért csúszik a beszéd tanulása is, sokkal lassabban halad, később fog szépen (=értelmesen) beszélni németül és magyarul is emiatt.

A 4 nyelv az szerintem nagyon sok lenne.

2016. szept. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

Több vegyesházasságról tudok, illetve van egy diplomatapár az ismerettségi körömben. A vegyesházasságban mindenki az egyik szülő anyaországában él, így csak kétnyelvű a gyerek, minden további nyelvet az iskolában tanul. Eleinte kicsit furábban beszéltek, de z rendeződött idővel, és szépen beszélnek mindkét nyelven.


A diplomata párnál háromnyelvű a gyerek, apuka német, anyuka magyar, a gyerek ezenfelül angol oviba és iskolába járt, mert párévente költözködnek, és így mindig angolul tanul az iskolában. De ott is két anyanyelv volt gyakorlatilag, a harmadik már akkor csatlakozott, amikor a gyerkőc elgügyögött a másik kettőn nagyjából, és az angolt egyébként nem használja.


Tapasztalatot nem tudok mondani, hülyeséget nem akarok, így csak tippelni tudok: szerintem a négy nyelv már sok, baromi későn fog megtanulni értelmesen kommunikálni, ráadásul az angolt tőled jó eséllyel rosszul és rossz akcentussal tanulja el (a svédek szépen szoktak angolul beszélni). De ha majd oda juttok, jelezzétek itt, hogy mi lett a végeredmény, mert engem kíváncsivá tesz :)

2016. szept. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

egyébként nincs durva angol akcentusom, ezt magyarországon élő amerikai ismerősök is megerősítették :)

köszi a válaszokat amúgy.

2016. szept. 8. 15:49
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Én pont 4 nyelvű vagyok. Szüleim nyelve más, 3. országban élünk és angolul kb. 3 éves korom óta tanulok anyanyelvi tanártól. Több testvérem van. Senkinek nem ártott meg. Sőt, nagyon sok hasznát veszem. Egyikünk sem beszél furcsán és nem keveri őket. De ismerek olyat, aki kicsit furcsán beszél magyarul, mert Ausztriában nőtt fel és csak a magyar anyjával tudta gyakorolni a nyelvet. És akkor mi van ? A semminél ez is jobb. Elárulom neked, hogy te is furcsán beszélsz minden nyelvet, amit Magyarországon tanulsz meg. Te lehet nem veszed észre, de egy anyanyelvi igen. De ők nem bunkó magyarok, hogy beszóljanak érte.
2016. szept. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként nem kezdtünk később beszélni más gyerekeknél. Szinte minden rokonom több nyelvű. Rájuk is ez vonatkozik.
2016. szept. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
12%
És apád vagy anyád a tahó magyar?
2016. szept. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17%
svédül miért kell megtanulnia,ha egymással úgyis angolul beszéltek? ha azt nem kellene,mindjárt csak 3 nyelvű lenne.
2016. szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló lesz hogyha lesz gyerekünk. Az tény hogy később kezdenek el beszélni. De szerintem nagyon is lehetséges a 4 nyelv de! nagy az esély rá hogy ezt a 4 nyelvet nem fogja egyformán beszélni. Hanem 2-3 lesz belőle erős. Nekem a párom spanyol, Németországban élünk, angolul és németül beszélünk egymáshoz, emellett én tanulom a spanyolt, ő pedig a magyart (most még elég alapszinten). Nos ha kint maradunk német területen, akkor gyereknek is a német lesz az legerősebb, hiszen rajtunk kívül úgy fog beszélni mindenkivel, az iskolában főleg megtanulja helyesen. De én magyarul fogok hozzá beszélni ha ketten leszünk, a párom pedig spanyolul. De, közös nyelvnek a családban megmarad az angol meg a német.
2016. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!