Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más hogyan csinálja? 2 éves a...

Más hogyan csinálja? 2 éves a nagyfiam 2 hónapos a kicsi. Az elején minden szuperül ment. A pici evett (anyatejes) és aludt 2 órákat vagy elnézelődött csendben, addig én tudtam a nagyobbal foglalkozni, játszani.

Figyelt kérdés
De kb 2 hete a kicsi nem akar aludni nappal. Az éjszakát végigalussza de nappal jó ha összesen egy órát alszik. Egyedül nem sokat van el kb 15 percet, a babakocsit utálja, már vettem hordozókendőt, de azt is csak akkor szereti ha sétálok vele. És akkor még ott vannak a szoptatások is, és azért is küzdenem kell hogy elég legyen a tejem, így még fejek is. A nagyra alig van időm, amiért iszonyú bűntudatom van. Szerencsére féltékenységet nem látni rajta, ha sír a tesó rohan szólni hogy vegyem fel. Segítségem nulla, csak a férjem van aki 5 után ér haza, 7kor meg már vacsi van hogy 9re mindenki ágyban legyen, így az is kevés amit ő játszik a naggyal, és akkor még próbál segíteni is a házimunkában. Nem tudom mit rontottam el megint, pedig megetettem és leraktam aludni a babakocsiba, a nagyobb is ilyen volt, és ez aggaszt a legjobban mert nála elég későn oldódott meg, mikor megtanult mászni. Gondoltam hogy nehéz lesz 2 kicsivel meg hogy kevesebb időm lesz a nagyra de nem hittem hogy ennyire. Más hogyan oldja meg?
2016. szept. 26. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

A nagy 2 éves a kicsi 7 hónapos.

Mára már alig vagy nem is alszanak nappal.

Együtt játszunk a szőnyegen vagy kimegyünk az udvarra autósülésben homokozni. Vagy együtt toljuk a babakocsit. Megyünk ide-oda (ez a boltot jelenti és a családomat) a férjem későn ér haza este 7 után. Addigra mindenki lefürdik és vacsizik.

Reggel főzöm meg az ebédet.

Majd kialakul az. Csináljatok együtt akkor mindent ha nem alszanak. Vagy a kicsi. Pl Mi együtt megyünk kiszedni a ruhát a gépből. A kicsit kihozom magammal leteszem sz ülésbe a nagy meg jön magától. Eleinte én letettem a kiságyba a kicsit hogy a naggyal legyek de orditott. Szóval ha ott van ő is körülöttünk úgy elvan.

2016. szept. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Beteszem a pihenőszékbe én is és próbálunk úgy játszani hogy ott van mellettünk és szórakoztatom őt is de 10 percnél tovább azt sem szereti. Elkezd sírni és akkor a nagy is abbahagyja a játékot hogy vegyem fel a kicsit. Egyedül meg nem nagyon játszik még, és látom rajta hogy unatkozik.
2016. szept. 26. 15:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló a helyzet. A nagyobb most volt 2, a pici 7 hetes. Mivel nem nagyon akar aludni, így ha a nagyobb alszik felveszem, így ölben elszenderedik, de ugye mellette nem tudok mást csinálni (pl mint most is számítógépezek). Nálunk már vegyesen eszik, mivel nincs elég tejem. Nekem is már a terhesség alatt "lelkiismeret furdalásom" volt hogy nem tudok majd kellő figyelmet fordítani rá. Ráadásul borzasztó hisztis és akaratos, dacos ez az időszak. Az enyém sincs el babakocsiban, hordozóban, pihenőszékben, vagy hordozókendőben sem. Reménykedem, hogy pár hónap múlva jobb lesz a helyzet (hasonló mint az előző válaszolónál). Ha már nagyon feszült a helyzet beülünk a kocsiba és elmegyünk valahová, de többnyire benn vagyunk. A legnagyobb tesótól eltérően a középső nem szeret kinn játszani. Abban reménykedem még, ha majd néhány hét múlva elkezdi a csanát jobb lesz. Az élmények lefárasztják és mivel délelőtt el tudom látni a picit délután a 2 nagyra több idő lesz. De szerintem is majd az idő rendezi, ahogy nő a legkisebb annyira több mindenbe be lehet vonni.
2016. szept. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Úgy esetleg tudnád szoptatni hogy közben rajzolsz a naggyal?

1 vagyok.

2016. szept. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én pl tegnap vettem lufit a lányomnak felfújtuk az összeset és a kicsinek is adtunk. Elvoltak vele. Dobálta a nagy. Sátra van a nagyfiúnak? Kertesbe laktok? Vagy panel/társas?
2016. szept. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5 válasszal is 1 voltam bocsánat lemaradt
2016. szept. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kertesben lakunk, de kint leginkább homokozna vagy kergetni kell. Mikor szoptatok mondom neki hogy jöjjön mellém hozzon játékot és játszunk de nem akar úgy.
2016. szept. 26. 18:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Lesz ez még így se!

Nálunk az segített, ha kimentünk az udvarra, ott nyugalom volt. Kivittem a járókát. A kicsi nézte a faleveleket, a naggyal meg hintáztunk, mondókáztunk. Bent azóta is rémálom a két gyerek, de kint szépen elvannak. 2 és 4 évesek.

2016. szept. 27. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
4 hónapos korára megoldódott a dolog, mikor már ő is elkezdett játszani, és átálltunk a tápszerre is, csak reggel este szopizik. Mindenki nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lett :) Mostmár sokkal könnyebb.
2016. dec. 19. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!