Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha késésben vagytok, hogyan...

Ha késésben vagytok, hogyan "pörgetitek" fel a reggelt? Mit hagysz ki, hogy gyorsabban készüljetek, vagy hogy csinálod?

Figyelt kérdés
(munka, óvoda, bölcsi)
2016. okt. 4. 07:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Max a reggeli maradhat el, vagyis alakulhat át útközben fogyasztottá. Mondjuk én mindig időben kelek és a gyereket is időben keltem, így sosem vagyunk kesesben
2016. okt. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Kihagyja a fogmosast.


De a menet: ebredes, oltozes, kakao. Negyed ora az egesz.

2016. okt. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
olyankor kezdődik a kapkodás és pillanatok alatt puccba vágom a 3 gyereket (8,4 és 2,5 éves) és magamat. Ki semmit nem szoktam hagyni max itthon hagyni :) Szerencsére ritka amikor kapkodni kell.A rekord eddig ébredéstől az ajtón kilépésig 17 perc
2016. okt. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ki szoktam számolni mennyi idő kell magamra, reggelizem, felöltözöm, smink. Annyival kelek előbb, utána jöhet a gyerek keltés-öltözés-reggelizés. Ruháját este készítem ki. Ha mégis késésben lennénk, bepakolom a reggelimet, pár Győri kekszet eszik útközben.
2016. okt. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ma elaluludtunk. 1, 5, 7, évesek! 32 perc alatt az autóban ültünk, mindenki reggelizett, fogat mosott, kakilt, felöltözött. Én picit öregedtem, nem szeretem ezt a kapkodást.
2016. okt. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Mindig korán kelek, akkor is ha hulla vagyok. Ha nem volt éjjel szex vagy nem stukálok, akkor kihagyom a zuhanyozást, villámgyorsan mosdok, sminkelek, felöltözöm, reggeli gyanánt bedobok egy kis fehérjekoktélt, így a saját kajálásommal nem megy az idő.


Keltem a férjemet, ő nehezen szedi össze magát. Keltem a három ovist, nekik még kell segítség öltözéshez. A nagyok öltöznek egyedül, de nem mindig praktikusan, akkor sem, ha oda van készítve a cucc, néha vitatkozni kell velük, hogy ne akarjanak pl. nyári ruhában menni, ez is idő.


Reggelinél is noszogatok, hogy egyenek, igyanak. Ha nagyon késésben vagyunk, akkor kimarad az evés, csak teát, kakaót vagy tejet isznak, ebben az esetben viszont a késés miatt pont reggelire érünk be az oviba, ami nekem megnyugtató, hogy nem maradnak sokáig éhen. De jobb szeretem látni, hogy mit és mennyit fogyasztanak, szóval marad az otthoni noszogatás a reggelinél, ha lehet.


Közben a férjemet piszkálom, hogy induljunk. Ha van idő, még bekapcsolom a mosógépet, mosogatógépet, megágyazok mindenhol, ha nincs idő, akkor ezek elmaradnak.


Cipőt, kabátot, sapkát nem segítek senkinek felvenni késés esetén sem, azt tessék megoldani, max. cipzárnál beszállok.


Szerintem a legfontosabb idegeskedés nélkül gyorsan, praktikusan átlátni, mi az, ami aznap reggel elengedhető, ha muszáj.

De inkább abban hiszek, hogy az anyának korán fel kell kelni. A kevés alváshoz hozzá lehet szokni, csak hát gyorsabban öregszik tőle az ember. Ez van. Mi akartuk így, nyafogásnak nincs helye.

2016. okt. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát én ciki, vagy nem ciki, de szinte mindig késében vagyunk, még oviba jár a lányom.

Szóval ha úszunk, akkor kaja kimarad, és út közben eszik egy banánt, vagy vmi kekszet...

Készülődés közben félviccesen jajgatok, hogy jajajaj, segiccccsss anyának, hogy ne késsen el a munkábóóól..lééécccciii..és röhögünk, és segítek neki kicsit többet is mint kéne az öltözésben, meg mindenben..:-/ pedig korán kelek, de szrtme elkávézom még a jövő hetet és miattam van...:-D

Ha nagynéha sikerül iudőben indulnunk, akkor örülten megdícsérem a liftben...:-)))

Tehát: reggeli kimarad, máson nagyon nem tudok időt spórolni...de mindenek előtt az a célom, hogy jókedvűek maradjunk, mert régebben soxor belefutottunk ilyen sírós idegbaj reggelekbe, azt semmiképp nem akarom.

2016. okt. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!