Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek, ha a gyerek...

Hogyan kezelitek, ha a gyerek "bepörög"?

Figyelt kérdés

Előre is szeretném kérni, hogy a "neveld meg" típusú válaszoktól kíméljetek meg, ugyanis pont a nevelésükben kérek tanácsot.

Nem olyan kicsik már, 6 éves fiú és 4 éves lány. Külön-külön teljesen jól kezelhetőek, oviban, suliban sincs rájuk panasz, és akkor sem, ha velünk jönnek valahová. De ha együtt vannak nyilvános helyen, az rémálom. Üvöltve beszélnek, zárt térben rohangálnak, "csúnya szavakat" (pisi-kaki) kiabálnak egymásnak és ezen vihognak, és egyáltalán, úgy behergelik magukat, hogy képtelen vagyok őket leállítani. Néha váratlanul bejön valami ötlet, amitől lenyugszanak, de ez eléggé esetleges. Komolyan néha már ott tartok, hogy félek őket közösen emberek közé vinni.

A dolog hátteréből annyira sikerült rájönnöm, hogy a kisebbik úgy érzi magát biztonságban, ha ott a bátyja is, nélküle annyira félénk és csendes, hogy már az is aggasztó, és gondolom, így kompenzálja a külön töltött időt, de ez így akkor is tarthatatlan, ezért minden tanácsot szívesen fogadok. Köszönöm!


2016. okt. 4. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:

a nagyobbiktól kérdezted hogy mi az oka ennek a viselkedésnek?


ha legközelebb mentek valahova (pláne olyan helyre ahová ők is szívesen mennének)akkor előtte beszéld meg velük,hogy hova mentek és milyen viselkdést vársz el tőlük,és közöld velük,hogy amint csinálják a szokásos cirkuszt akkor haza fogtok jönni. de ne csak fenyegetés legyen hanem tedd is meg. és otthon is találj ki valami büntit. viszont ha azt látod igyekeznek jól viselkedni akkor folyamatosan dícsérd őket és mondd hogy milyen büszke vagy rájuk..

2016. okt. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a kicsi valószínű a bátyánál akar bevágódni ezért is viselkedi úgy ahogy ő
2016. okt. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2!

Ez tök jó meglátás, nekem még eszembe sem jutott, pedig milyen egyértelmű. :)


1!

Mostanában mi is megbeszéljük már, hogy hogyan kell normálisan viselkedni, mert arra már rájöttem, hogy maguktól egyszerűen nem tudják. :) Ez gyakran hat, de nem mindig. Viszont érdekes, hogy a nagyobbik néhány hete folyamatosan jó akar lenni, tízpercenként megkérdezi, hogy "Most jó vagyok?", és egy-egy közös cirkuszuk után bűnbánó arccal jegyzi meg, hogy "Megint nem sikerült jónak lennünk." Elképzelhető, hogy egy ilyen nagy gyerek tényleg ne érezze, hol van a határ?

2016. okt. 4. 11:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Én már konkréten miondent kipróbáltam, három dolog van, dolog segít nálunk. 1. előre szólok, hogy ide most bemegyünk és jól fogsz viselkedni, szedd össze magad, és ha valamit szeretnél, szép halkan szóljál nekem. 2. Ha kezd bepörögni, akkor jelzem, hogy ez az a pont, ahol abba kell hagyni, most koncentráljon rá, hogy ne essen bele ebbe spirálba, mert utólag majd jön a "bocsánatot kérek, többet nem fogok így viselkedni", na most van az a "többet", amikor nem kéne úgy viselkedni... 3. Ha már bepörgött, akkor ki kell emelni a helyzetből, más nem használ. Ennyi egyszerűen.
2016. okt. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én biztos vagyok benne hogy a nagy is érzi hogy ezt már nem kéne..-de valamiért nem sikerül neki "jónak lennie"ezt kéne kideritemi..hogy mi az oka ennek. vannak olyan szituk amikor szerintem csak unja magát azért csinálja. ami még beválhat,hogy: a legkisebb jelnél amikor látod hogy "kezdődik" -akkor vagy eltereled valamivel a figyelmét,vagy: határozottan figyelmezteted hogy ne kezdjen bele,mert eddig nagyon ügyes volt és szeretnéd ha továbbra igy viselkedne
2016. okt. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ugyanilyen "bepörgős" voltam :) Nekem nem volt testvérem, hanem az unokatestvéreimmel csináltuk. Ma is emlékszem anyukáink mennyire befeszültek ettől :D

Ma már természetesen engem is idegesít, amikor az enyéim csinálják pont azt amit leírtál. Az enyéim nevetnek ész nélkül, csikizik egymást vagy éppen csapkodják, futkároznak, stb...


Azt nem tudom, hogy mit lehetne tenni. Azt viszont észrevettem magamon, hogy akkor csináltuk inkább, amikor fáradtabbak voltunk, valahogy így jött le. Tudom, hogy ez nem segítség, csak egy meglátás. Idővel mi is gáznak éreztük, és abba hagytuk. Én ezért is próbálkozok azzal, hogy felhívjam a figyelmüket, arra, hogy gáz, amit csinálnak. Szoktam mondani, hogy mindenki őket nézi (még ha nem is!), meg hogy tiszta szégyen ez a műsorszám. Azt vettem észre, hogy kezdik megérteni, hogy nem okos dolog, ezt csinálni.

2016. okt. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!