Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen mesekönyvet olvastok...

Milyen mesekönyvet olvastok 3-4 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
2016. okt. 4. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Semmilyet, 3 évesemet marhára nem érdekli
2016. okt. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3-4 éves kora között esti mesének ezeket: Süsü a sárkány, Világjáró jó éjt mesék, Misi mókust pl. Nagy kedvenc a Pipp és Polli sorozat, meg a Kisvakond bármelyik darabja.
2016. okt. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bogyó és Babóca volt a sláger és a Boribon. Bár még most is szereti 7 évsen :)
2016. okt. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Bogyó és Babóca, Anna,Peti,Gergő, Pettson és Findusz, és a hagyományos mesék: Csipkerózsika, Hamupipőke, Hófehérke...ezek voltak a fő kedvencek..

Én próbáltam tágítani a kört, de inkább egymást követő napokon minidig, mindig ugyanazt kellett olvasni..:-))

Utána olvastam, hogy ez oldja a szorongásukat, erősíti a biztonságérzetüket, nemigen kell nekik felvonultatni az egész mese-repertoárt..:-D ez a normális.

Ha fiad van, akkoris nagyon jó, ha gonosz mostohás, és boszorkás, hétpróbás meséket olvasol neki, ezek erősítik őket, és a feszültségüket állítólag kiélhetik a gonosz személyen azáltal, hogy fantáziában 'elbánnak' vele, és a főhősök(vagyis ők maguk) győznek.

3-4 évesnek még rövidebbeket, és sokszor ismételve..:-)

2016. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2016. okt. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezeket mèg nem forgattam, de a Dühös polip ès a szerzö màs könyvèt igen. Azokat is dicsèrik, de nekem nem volt nagy szám. Fut egy törtènet ès közben nagy levegövèteleket tesz az aktuàlis szereplö kb.. Ez egyfajta meditatîv technika elsajàtìtàsàra van. Nàlunk a sima mesekönyvek ellazult àllapotot idèznek elö.
2016. okt. 4. 16:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Bármit, amiben viszonylag rövid (max. 3-5 oldalas) mesék vannak. Mivel minden este olvasunk mesét, így elég hamar végig lehet menni egy könyvtáron, ha még válogatunk is, akkor főleg. :)
2016. okt. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szutyejev: Vidam mesek, Trixi mesek is menok nalunk.
2016. okt. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az elsö vàlaszadònak ìrtam a dúhös polipròl A többi mesèk nagy rèszèt olvastuk màr. Mèg nincs 3èves a lànyom, falja a könyveket. Nehèz tartanom a tempòt.
2016. okt. 4. 22:07
 10/13 anonim ***** válasza:
verses mesekönyveket
2016. okt. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!