Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudtok ajánlani szemüvegről,...

Tudtok ajánlani szemüvegről, szemüveges gyerekekről szóló mesekönyvet óvodás gyereknek?

Figyelt kérdés
Az 5 éves kisfiam pár hét múlva szemüveges lesz, és eléggé ódzkodik tőle. Hogy egy kicsi oldjam a szorongását a szemüveg viseléssel kapcsolatban, gondoltam olvasok neki olyan meséket amiknek ilyen jellegű a témája.
2012. jan. 26. 05:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvira Lindo: Pápaszemes Manolito.
2012. jan. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld úgy felhozni, hogy ez klassz dolog. Ha mentek az utcán, mutasd meg, mennyien viselik (felnőttek, nagyfiúk-nagylányok), milyen jól áll nekik, stb. Mondd, hogy okosabbnak fog tűnni, mint a Bölcs Bagoly,...


Akkor példálózhatsz "hősökkel" is: Superman, Alvinból az egyik mókus, Harry Potter.

2012. jan. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 3.5 évesen lett szemüveges. Semmiféle könyvünk nem volt és nincs is. Én úgy fogadtattam el vele, hogy bulinak tűnjön az egész, hogy büszke legyen rá, hogy ilyen nincs másnak sem az oviban, sem itthon. És milyen nagyfiús, milyen jól áll neki.

Egész nap kell viselnie. A doki azt mondta, hogy fokozatosan szoktassuk a viseletet, mert a gyerekek nem tűrik igazán a szemüveget. Ő 3 nap alatt jutott el odáig, hogy egész nap rajta van. Másfél hónapja hordja, már ő szól, ha reggel vagy délután alvás után elfelejtjük rögtön ráadni.

Én azt tudom még javasolni, hogy vegyetek sport pántot hozzá. Igaz, csak felnőtt méretben van, de levágod rövidebbre, és akkor tudja ő is használni. Így tuti nem fogja sem leejteni, sem elhagyni. Pl.oviban hasznos!

2012. jan. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egyik Bartos Erika verseskönyvben (százlábús)van egy vers róla, hogy egy kisfiú szemüveget kap.
2012. jan. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ez nem jutott eszembe, amit az utolsó ajánlott:)

Pedig minden BE könyv megvan... így bemásolom a versikét:


"Kaptam ma egy szemüveget,

itt csücsül az orromon,

ettől kezdve mindennap az

orromon kell hordanom.


Apának is van már ilyen,

ezüstszín a szegélye,

nyáron hordja, hogy a napfény

ne süssön a szemébe.


Szemüveges lesz a város,

hogyha tűz a napsugár,

de nagymama mindig hordja,

télen, nyáron ebben jár.


Ebben járok mától én is,

egész csinos, tudom jól,

szemüveg van orrom hegyén,

jobban látok mostantól. "



3. voltam

2012. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hasznos ötleteket adtatok.

Természetesen mi is beszélgetünk vele a szemüvegességről, nem csak a mesekönyvet olvassuk neki, de a témába vágó mesék sokat segítettek nálunk a kistestvér születésekor, és az óvodai beszoktatáskor is, gondoltam most is jól jön majd.

Az én fiam az a típusú gyerek, aki nagyon nehezen fogad el bármilyen komolyabb változást ami az ő életét érinti. Ezért anno még egy ismerős gyerekpszichológus ajánlotta, hogy ilyenkor olvassunk az adott élethelyzethez illő mesét, illetve bábozzunk.

2012. jan. 27. 05:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!