Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha mindig...

Mit csináljak, ha mindig letépi a függönyt a csipeszről, mindig összefirkálja, maszatolja a tükröt, erkélyajtó üveget, sokszor dob be a sütő aljába valamit, stb?

Figyelt kérdés

Le szoktam pedig neki teríteni a padlóra hatalmas papírt rajzolni, használom a neten olvasott trükköt is, hogy belemászhat egy nagyobb dobozba, kidekorálhatja, vagy a fürdőben írhat a csempére a fürdőskrétával, de azon kívül, hogy padlóra, asztalra nem rajzolunk, már azt, hogy tükörre, ajtóra sem, azt nem megy betartani. ha nincs előtte semmilyen íróeszköz, akkor neki áll tükröt, üveget "pucolni", elcseni pl a mosogatószivacsot. Már ott tartok, hogy úgy hagyom az egészet, kb naponta takaríthatnék mindent, most is csupa irka firka, ujjlenyomat, maszat minden.



A függönybe folyamatosan kapaszkodik, mert az ágytámlánk olyan széles, hogy szinte az a törzshelye fel tud rá feküdni, átmászva rajta az ágy mögött bújócskázni, vagy nagyokat vetődni róla az ágyneműbe és az ablakpárkányon ücsörögni, főleg amikor az erkélyen teregetek és bentről így figyel. Csak annyit tudtam elérni, hogy az ablakot ne nyitogassa ki. De folyamatosan használja a függönyt kapaszkodónak, vagy huzigálja. Már csak a sötétítőt hagytam fenn, mert meguntam mindig újracsipeszelni a csipkefüggönyt, de a sötétítőből is elegem van, mindig mászni és visszatenni. Szobát nem tudom máshogy berendezni, hogy az ágyat elpakonám, főleg a konnektorok miatt, redőnyre nincs keret.


A sütő alját(ahol a gázcsövek vannak és láng) meg folyamatosan ellenőriznem kell mielőtt sütök, az mmég hagyján is, de ha bent van valami, alig birom kipiszkálni azon a félujjnyi résen, de ha csipesszel is nyúlkálok be, az meg nem L alakú, hogy lentről ki tudnám bogarászni a dolgait.


Le vagyok kicsit fáradva már az ilyen dolgaitól.


2016. okt. 5. 13:13
 1/4 A kérdező kommentje:
2 éves
2016. okt. 5. 13:13
 2/4 A kérdező kommentje:
*ablak alatt van a nagy ágy
2016. okt. 5. 13:22
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Az en kisfiam is kapaszkodik a fuggonybe, mi ugy oldottuk meg, hogy nem csipeszes a fuggony hanem ra van huzva a rudra, igy nem tudja letepni :) Nalunk is allandoan csupa maszat az ablak es tukor, en is minden nap takarithatnam. Egy ideig bosszantott nagyon, aztan elengedtem, nem foglalkozok vele. Felesleges ilyen aprosagokon hergelni magunkat, a stressz meg tobb stresszt szul. Majd egyszer megtanulja hogy nem szabad, addig ne idegeskedj ezen! A sutore pedig lehet kapni zarat!
2016. okt. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Majd kinövi, addig nem érdemes drágább függönybe, bútorba beruházni :)

Egy kolléganőm jutott eszembe, akinek a lánya szerette a falat összefirkálni, ezérteegy nagy csomagolópapírt ragasztott a falra, hogy oda szabad rajzolgatni. A kislány azonban ügyesen körberajzolta a falat helyes sormintákkal a papír körül :)

2016. okt. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!