Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Most komolyan mindenki bio...

Most komolyan mindenki bio boltba járó saját kezüleg sütő főző cukor nélkül élő csoda anyuka? Senki nem ad bolti dolgokat, pudingot, tejperizst, péksütiket?

Figyelt kérdés
2013. júl. 12. 13:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

De, én szoktam adni.

Mondjuk amíg a fiam otthon volt, addig én is vigyáztam, hogy egészséges alapanyagokból finomakat főzzek, de a bölcsiben/oviban azt eszi, amit ott főznek, így minden bolti dolgot kóstolt már.

Kivéve a tejberizst, azt még csak házit evett.

De kakaós csiga, Nutella, pálcikás fagyi stb. mind megvolt már.

3,5 éves

2013. júl. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Én általában adom ezeket amiket felsoroltál. Az, hogy egy anyukát pl. nem etettek csupa bio "egészséges" kajával, még nem ok arra, hogy a saját gyerekére ezt rákényszerítse. Persze mindenki csinálja, ahogy akarja, de a gyerekkor szépségei közé tartoznak ezek a szörnyű egészségtelen cukrozott izék, amit örömmel esznek. Nem kell túlzásokba esni természetesen az adagolással, de nem fognak belehalni a gyerekek!
2013. júl. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Èn mèg csak fogok, de biztos kap majd ilyeneket. Nyilvàn pròbàljuk minimalizàlni ezeket a dolgokat, de ami igazàn finom abban van cukor is. Szerintem nem egy tejberizstől vagy pèksütitől lesz beteg....
2013. júl. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Kerria ***** válasza:
56%

Pudingot tejberizst, tejbegrízt, babapiskótát, babakekszet nem adtam és nem is szeretnék még adni.


Péksüteményt, joghurtot, túró rudit már evett.


Amit otthon is elkészíthetek, azt nem veszek a boltban neki, ráérünk még. Főzni is csak 1 éves kora óta főzök rá rendszeresen, mert azóta tud olyat is enni amit mi is. Addig bébiételt kapott.


Jelenleg másfél éves

2013. júl. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ez nekem is feltűnt h nagyon bio minden. Egy darab sütitől le leszel ócsárolva h mekkora felelőtlen anya vagy stb... volt már rá példa...

Általában én főzök a gyereknek zöldséget, husit mindent...

Gyümiket én turmixolom, de ha nincs időm akkor veszek a boltba üvegeset vagy ha olyan helyre megyünk ahol nem tudom elkészíteni neki ezt.

És mikor eljön az ideje fog kapni édességet, persze nem az evés rovására de sokszor azt olvasom itt h valóban csoda anyukák vannak. De nem érdekel mindenki csinálja belátása szerint.

2013. júl. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Dehogynem! Én soha nem tagadom/tagadtam ezt. Nem azt mondom, nem bolti dolgokkal tömöm, de mindig van itthon a hűtőben túrókrém. Szokott még enni rudit, kinder tejszeletet, meg háztartási kekszet. Persze, ha valami csokit eszik, kap belőle. De nem mondhatom azt, hogy bolti cuccokat zabál egész nap. Peksütit is szereti, pudingot általában inkább én csinálok, tejberizst még én sem ettem (boltit). Nem vagyok ellene.

Nem vagyok bio mániás (nem is hiszek benne), kertünk van, onnan eszünk, illetve amikor még nekünk nincs, akkor a kedvenc zöldségesünkbe megyünk, ott mindig szép, és friss az áru.

2013. júl. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Bevallom őszintén, én adok a 13 hónapos fiamnak péksütiket, túrórudit (imádja) bolti gyümölcsjoghurtot, krémtúrót, háztartási kekszet. Fagyit is evett már, virslit is, felvágottat is, májkrémet is, szóval mindent, amit mostanában divat tiltani. Nem látom értelmét a nagy bio mániának sem (nem is hiszek benne), meg hogy a gyerek még hírből se ismerje a cukrot, sót.
2013. júl. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%

Én sem vagyok csoda anyu :) kisfiam ehet mindent,mindenből,persze édességből csak mértékkel,de imádja a jó kis szalonnát is fehér kenyérrel hagymával.

Pizzát is kapott már meg mekis krumplit. Egyedül szénsavas üditőt nem kaphat. Meg ilyen nyalókákat.

2013. júl. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%
Mekis krumplit. Egész nap ugyan abban a zsírban sütött krumplit? Tudod azt még én sem eszem meg, nem hogy a gyerekemnek adjam.
2013. júl. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

Nem mondom, hogy tömni kell a gyereket mindenféle vacakkal, de a totális megvonás is tök fölösleges. Saját szememmel láttam, hogy az oviban olyan vastagon szórta meg a sárgadinnyét az óvónéni kristálycukorral, hogy azt hittem rosszul látok, pedig én nem vagyok ilyen bio anyuka, módjával adok neki mindenfélét, de nem akartam hinni a szememnek. Aztán meg mondta, hogy "különben nem eszik meg, mert otthon is ehhez vannak szokva". No comment.

Szóval ennek az éremnek is két oldala van. Az óvónéni azt mondja, hogy otthon így eszik, a szülők meg azt, hogy az oviban esznek egészségtelenül. Szóval tök mindegy, úgyis mindenhogy hozzájut az egészségtelenebb ételekhez.

2013. júl. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!