Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Keveset nőtt. Vigyem orvoshoz...

Keveset nőtt. Vigyem orvoshoz emiatt?

Figyelt kérdés
Fiam nem sokára 5,5 éves lesz viszont a 4 éves méréshez képest alig 8-10 cm-t nőtt 1,5 év alatt. Ez nagyon kevès? Meg kène nézetnem dokival?
2016. okt. 16. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlagos 4 éves fiú 103 cm, egy átlagos 5,5 éves 112 cm, 9 cm a különbség.
2016. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell. A növekedés nem egyenletes. Kamaszkorban vannak hirtelen megnyúlások. Amíg növekszik, addig nincs gond.


Illetve érdemes figyelembe venni a szülők magasságát is.

A férjemet 14-15 évesen elvitték orvoshoz, hogy alacsony (felnőttkori magassága 165-166 cm lett). Az orvos udvariasan mosolyogva közölte, hogy ránézésre az anyja 155 cm, az apja max 170, így kicsi az esélye, hogy 200 centis kosaras lesz. Semmi baja nincs, csak ilyen géneket örökölt. Nála a nagyszülők is alacsonyak voltak, így tényleg nem sok esélye volt magasra nőni.


Én is hasonlóan alacsony családból származom, a lányunk szerintem max. 155-160 cm lesz, pedig még csak két éves.


De ismétlem, nekem is és magasra növő osztálytársaknak is középiskolában voltak olyan nyarai, amikor 5-10 cm-t nőttünk szeptemberig, csak a nyári szünetben. TErmészetesen minél magasabb lett valaki, annál többet nőtt.

2016. okt. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként keress rá a percentilis táblázatra. Ha a min-max határból nem esik ki, akkor nincs ok aggodalomra. Legrosszabb esetben ő kicsit alacsonyabb lesz a többi családtagnál, de nem törpenövésű.
2016. okt. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem attól félek, hogy pici lesz, habem hogy ilyen keveset nőtt. 4 évesen 118cm volt, most 126-128 körül van.
2016. okt. 16. 18:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem nőtt alig... A gyerekek se havonta nőnek x centit,hanem hirtelen nyúlnak. Ha az átlagban van benne,akkor ne aggódj.

Én lányom 4éves. 3 éves korától 6-8centit nőtt max. Elég magas lány,most 106-110 körül van és előző héten lett 4éves. De én se vagyok pici,meg az én apai részem is hatalmas,apám majdnem 2méter,a 14éves öcsém is majdnem 190centi már.

2016. okt. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Magasabb is mint az átlag 5,5 évesek.ha 126 cm ,pont eleget nőt.lányom 6 évesen 121 cm és még igy magasabb néhány ovis társánál.
2016. okt. 17. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!