Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen lesz egy másfél évessel...

Milyen lesz egy másfél évessel és egy újszülöttel a napjaink? Mikre kell odafigyeljek?

Figyelt kérdés
Elsősorban azok válaszát várom akik hasonlóan kis korkülönbséggel nevelnek gyerekeket!

2016. okt. 19. 15:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia. Erre én is kíváncsi vagyok. Jövőhétre vagyok kiírva 17 hónap lesz köztük. Te?
2016. okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szia!gratulálok!:)A tesó mit szól a pocakodhoz?

Én még csak 5hetes vagyok!Csak már jár az agyam,hogy mi lesz a jövőben!:)

2016. okt. 19. 15:57
 3/16 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel, még én is nagyon az elején járok, de ha minden jól megy másfél év lesz köztük
2016. okt. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel a helyzettel!:)

Lehet,hogy egyhamar nem kapunk választ mert aki ebbe benne van annak nincs ideje írni sem!:D

2016. okt. 19. 17:03
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Szia! 4,5 eves a fiam es 3 eves a lanyom.

Mar nem frissek az emlekeim, de nagyon nem volt konnyu az elso ev, annak ellenere, hogy a fiam rendkivul jol fogadta a tesot es nagyon jo termeszetu. Pl. Meg tudtam vele beszelni, hogy csondben uljon a szobaban, mig a folyoson a hintaban altattam a babat. Ritka jo gyerek volt. A kicsi viszont nagyon siros, rossz alvo stb. Nehez volt. Foleg, hogy akkor egy 53 nmrs panelban laktunk es igyekeztem megoldani a napi ket levegozest a nagyobb miatt. A kicsinek emiatt sem alakult ki szerintem normalus napi ritmusa.

Hamar elaszaladt az elso ev. Nagyon hamar. Utana konnyebb lett. Nem bantam meg, mwrt nagyon osszenottek. Nincsenek meg egymas nelkul, mintha ikrek lennenek. Es higy ne legyen olyan egyszeru az eletem a masodik utan 22 honappal szuletett meg a kicsi. O most 14 honapos. Nem egyszeru az eletunk, viszont mozgalmas..

Jo az a masfeleves korkulonbseg!!! :)

Csak sok kitartas kell az elso evhez, aztan konnyebb lesz :)

2016. okt. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló cipőben járok, most vagyok a 15. hétben, 18 hónap lesz a kicsik között, annyi különbséggel, hogy nekem van már egy 7 éves is! :) Most sem egyszerű, pedig a nagyobb már elég önálló, és ugye ő már megérti a dolgokat, meg lehet vele beszélni mindent, de azért vele is sokat kell foglalkozni, főleg, hogy most kezdte a sulit! Megmondom őszintén, nagyon be vagyok tojva, de majdcsak megoldjuk valahogy. Most már csak annak örülnék, ha a két kicsi egynemű lenne, hogy igazán összenőljenek! :)
2016. okt. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
3 és 20 hónapos lányaim vannak. Az eleje a hasfájás miatt melósabb volt, mára kialakult a rutinunk, a kicsi délelőtt és délután séta közben alszik a duplababakocsiban, amíg a nagy "sportol", délben egyszerre alszanak egy nagyobbat. Heti kétszer járunk zenés foglalkozásra is, este megfürdetem egyiket a másik után, aztán 7 körül fekvés. Egy szobában alszom velük. Imádom a kis korkülönbséget, pont így akartam. Nem érzek semmi nehézséget...eddig
2016. okt. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

24 hónap és 17 hónap van a gyerekeim között. Nálunk mindkétszer az volt nehéz időszak, mikor a nagyobb gyerek 2 éves dackorszakos volt. Az elején az volt a legnehezebb, hogy sokszor egyszerre sírt a két gyerek, és meg kellett tanulnom elfogadni, hogy nem a világ vége, ha az egyiket hagyom sírni, amíg a másikat ellátom.

A kezdettől fogva egy szobában alszanak a gyerekek, és nem is nagyon csitítgattam a nagyokat, biztos szerencsém is volt, de a kicsik alvását ez sose zavarta.

2016. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!:)

Kiváncsian várom nálunk hogy alakulnak majd a dolgok!

Ezek szerint nem lesz könnyűnek mondható..

Amikor először hazavittétek a picit,a tesó/testvérek mit szóltak hozzá?

2016. okt. 19. 21:19
 10/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Sokat beszélünk vele a tesóról. Mikor már volt jól látható hasam elkezdtem neki mondani h hol van a tesoja meg h megsimogatja-e? Bólogatott h nem. Utána h fogja-e szeretni ha megszületik arra is nem volt a ''vàlasz''. Nem tudom mit értett meg belőle. Most ott tartunk h mondom neki h hol a hugija és jön és simogatja a hasam. Igaz pont ma vicces volt mert kérdeztük apjával tőle h hol a hugod és az apja hasát simogatta. Vicces volt. Hiszem h vmit ért az egészből. Jövőhét végére vagyok kiírva kíváncsi vagyok h fogja fogadni. Eleve h kórházba leszek mert nagyon anyás. Aztán ha hazajövünk h fog rá reagálni h nap 24 ben már nem csak ő lesz. Oszlik minden köztük. Sok még a kérdőjel de bízom bennük és magamba is h helyt fogok állni. Ha szeretnéd megírom h alakulunk.
2016. okt. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!