Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy a másfél éves...

Normális, hogy a másfél éves lányom folyamatosan kiabál?

Figyelt kérdés
Eleve keveset alszik, éjszaka meg főleg. Reggel 6-7-kor megébred és egész nap visít. Ha nem kapja meg időben az ételt, torka szakadtából, vérvörös fejjel üvölt, csapkod, ha nem figyelnek rá, fut fel-alá a házban és olyan hangosan kiabál, hogy még a szomszéd is hallja (családi ház). Mindenért egyszerre sikítozik, kiabál, nem lehet lecsitítani, egész nap pörög és hangoskodik. Semmivel nem köti le magát, nem játszik a játékaival, egész nap csak emberek közt akar lenni és az ő figyelmüket akarja. Két ember már nem tud beszélgetni mellette, mert nem bírja, ha nem vele foglalkoznak, olyankor is nekiáll torka szakadtából kiabálni. Mit lehet ilyen esetben tenni? Normális ez ebben a korban vagy nagyon hisztis már? A családban valakik szerint minden gyerek ilyen, valaki szerint túl sok, amit csinál. Bevallom, már nekünk is sok ez, hogy nem lehet aludni mellette és emiatt folyamatos konfliktus van a családban. Leszokik magától valamikor erről a hisztiről?
2016. jún. 19. 07:36
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Neveld meg!
2016. jún. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
69%
Nem,ez nem normális. Itt is volt egy ilyen kisgyerek. Aztán az anyja is elkezdett torka szakadtából üvölteni vele. De úgy,hogy még az utca végén is hallották. Fél év alatt "meg lett nevelve". Manapság ha a gyerek elkezdene üvölteni,az anyja csak felemeli a szavát és a gyerek már kussba is van. :-D
2016. jún. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ti nevelitek a zyereket vagy ha visit rahagyatok?Keresi a hatarokat te meg nem igen szabsz neki hatart,pedig aez neki sem jo larhato hallhato h nem kiegyensulyozott kisegyerek.Ha kiabal mond neki ha megegyszer vusit sarokba allitod.De tedd is keg mert akk nek fog komolyan venni.Vagy ha meg kisagyba alszik azt mondod neki h beteszed,es tenyleg beteszed egy idore.Kell valami "buntetes" mert o neg a szobol nem ert teljesen,igy neked kell nevelni!
2016. jún. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha eddig azt tapasztalta, hogy a kiabálásra ugrotok és teljesül, amit akar, akkor egyszerűen csak rájött, hogy ez az eszköz működik.

Másik verzió, ha ti is kiabáltok, ezt látta példának.


Altatáshoz: napközben milyen gyakorisággal alszik, milyen gyakran teszed le? Mert a krónikus kialvatlanság is jelentkezhet ilyen módon.

2016. jún. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Minden délután alszik pár órát, általában egyszer, lehet ez is a baj, emiatt is pörög annyit hajnalban és késő este. Egyébként nem alszik egy nap 8-10 óránál többet.
2016. jún. 19. 09:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Mikor fekszik le este? Azt írod, hajnalban pörög, meg azt, hogy 6-7 között kel. Azért a 6-7 óra nem olyan hajnal. Az én kislányom fogzás idején 4:50kor kelt, na az hajnal volt. Mikor alszik napközben?

Egyébként nem normàlis ez az állandó kiabálás. Mit teszel, amikor kiabál? Rászólsz? Megadod amit kér? Kicsit részletesebben írd le, hogy jobban tudjunk ötletet adni.

2016. jún. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem minden gyerek ilyen.:) Nem tudom, a következetlen nevelés az oka, hogy így szoktattátok, hogy nem tanult meg picit sem várni, vagy valami más probléma az oka. De nyilván te is érzed, hogy nem normális, különben nem kérdezted volna.
2016. jún. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyunk mi is!!

Másfél éves a lányom!


Én ezeket vetem be:

Kertben sokat-sokat. Homokozik, van kis motorja, együtt kint lenyírjuk a füvet, meglocsoljuk a virágokat!!

Mindenbe bevonom!! Szó szerint!! Együtt kint összesöprünk.

A játékaival bent ő sem játszik!

Sokat legyetek levegőn!!

Bent együtt főzünk, mosogatunk (Fent ül a pulton) együtt teregetünk, tényleg mindent.. Igazi háziasszony.. Mindent megcsinál.. :) Élvezettel segít,van mikor nagyobb lesz a kupi mint amikor elkezdtünk rendet rakni de kit érdekel.. közös program, csend van, nincs hiszti, én meg ráérek:)

Amúgy Mikor rakod le? Tuti nem fárad le eléggé.. Vagy az én lánykám alszik túl sokat?! Milyen egy napotok?

Tényleg ugyanebben a cipőben járunk... Hátha van valamim amivel tudok segíteni!

2016. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem nem- nem normális. Nem vagytok ti is nagyon feszültek? Ha ti nyugodtak vagytok ő is megnyugszik, kiegyensúlyozott lesz. Ezt már tapasztalatból írom...
2016. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 acelsziv ***** válasza:

Olvasd el ezt a könyvet. Rengeteget segít:

[link]

2016. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!