Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Itthon szobatiszta 2 évesre...

Itthon szobatiszta 2 évesre pelust adnak a bölcsiben, jó ez így?

Figyelt kérdés

1.5 hete elkezdett szólni a kislányom, hogy wc-be szeretne pisilni (bilibe nem), így 1 hete levettem róla napközben a pelust (itthon volt mert beteg volt) és az első két napot leszámítva nem történt baleset. Csütörtökön jeleztük a bölcsiben, hogy ügyes a kislány, de azt a választ kaptuk hogy továbbra is hordjuk pelusban, majd ha ők is úgy gondolják, hogy ez már szobatisztaság akkor leveszik róla a pelenkát. Most akkor mi ez?! A fiam is egyik napról a másikra lett szobatiszta 2 éves 2 hónaposan, ahogy eltelt pár baleset nélküli nap már többet nem is adtam rá pelust csak alváshoz.

Visszafog esni ha bölcsiben pelenkában kell lennie? Hétvégén voltunk rokonoknál, ott is szólt hogy pisilnie kell és idegen wc-be simán pisilt.


2016. okt. 24. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Irasd át normális bölcsibe, ahol nem lusták vele az értelmi szintjének megfelelően viselkedni. Jó hogy nem cumisüveget kap pohár helyett.
2016. okt. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ragaszkodnék hozzá, hogy ne legyen pelusban.


Mindenképp több váltóruhát is vinnék (teljes készletet készítenék be), ha esetleg baleset van, akkor is legyen elég cucc.

2016. okt. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Na ez olyan tudod.. az ilyen gondozónő reggel 8-kor az óráját nézi, nagyot sóhajt és arra gondol mikor megy már nyugdíjba. Kösd az ebet a karóhoz és vigyél több váltóruhát.
2016. okt. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, én is így gondoltam, hogy ragaszkodnom kellene ahhoz, hogy ne adjanak rá pelust, csak nem tudom, hogy bölcsiben mi a módi... A gondozónő egyébként azzal érvelt, hogy nem tudják a szőnyeget fertőtleníteni ha rápisil a gyerek. Értem én ezt, de itthon már napok óta szól a lányom, gondolom ott is szólni fog.
2016. okt. 24. 20:39
 5/7 anonim ***** válasza:
10%
Nem értem a problémát. Ha szól, akkor szól pelusban is. A gondozónők meg szépen ráültetik a wcre és kész. Aztán amikor azt látják, hogy tényleg mindig szól, akkor leveszik róla a pelust. Az oké, hogy téged nem zavar, ha körbepisili a lakást, de mást nem kell erre kényszeríteni. Ha ennyire erőltetni akarod a szobatisztaságot, akkor maradj otthon és súrold te utána a szőnyeget.
2016. okt. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

nálunk a gondozók csak akkor tekintenek szobatisztának egy gyereket, ha zavarja a pisis pelus. De amíg abban vígan eljátszik, addig szerintük nem szobatiszta, mégha wc-be is tud pisilni.


erre mit mondjak..én is hasonló helyzetben vagyok.

a gyermekem legszívesebben mindig wc-n, bilin ülne, olyan, mintha vissza lenne tartva, demotiválva lenne a pelenkával

2016. okt. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Értem és erre voltam kiváncsi, hogy akkor ezek szerint amíg a gyerekem belepisil a pelusba addig nem is fogják levenni róla. Utolsó előtti kár ez a stílus, én tényleg a miértjére voltam kiváncsi meg hogy ez így jó-e. Most már értem! Csak közben az jár a fejemben, hogy mi van ha a kislány megszokja hogy bölcsiben pelusba pisil, itthon wc-be, így soha nem lesz szobatiszta.
2016. okt. 25. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!