Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen jó élményekre emlékszel...

Milyen jó élményekre emlékszel gyerekkorodból a szürke hétköznapokból?

Figyelt kérdés

Én a nagyis nyaralásokon, ill családi nyaralásokon kívül, a szürke hétköznapokban szinte semmire nem emlékszem.

de max pl olyanokra, hogy nagyon jól esett anya palacsintája(ez a jó élmény része) és ott álltam mellette, míg csinálja, és néztem ki a konyhai ablakon a szomszédos panelházra és kicsit szomorkodtam, hogy unalmas kinézni, mert egy nagy "semmi" van előttem.

és szóval ennyi...habár lehet, ha nagyon erőlködnék, még eszembe jutna pár élmény.


Nos engem furdal a lelkiismeret, hogy alig tudok a gyermekemmel foglalkozni, persze amikor időm van, pl hétvégente, próbálok pótolni valamit.

De szóval többet szeretnék vinni a gyerekkorába, ami a hétköznapokat illeti.

Nem csak a szokásos napi "rohanást" adni, ami úgy néz ki, törlődik ezerrel és úgy néz ki, akkor nem is építő, nem ad az életéhez egy kis pluszt sem.


Hanem szeretném, ha lenne a hétköznapokban is öröme, hogy tudja, érdemes élni, dolgozni, tanulni, egyáltalán megszületni.


2016. okt. 26. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én más vagyok, nekem gyermekkoromban szinte nem is voltak szürke hétköznapok. Csináltam valamit bent, anyám kint a konyhában, apró zajok... S annyira, de annyira boldog voltam, amennyire manapság már sosem. Okom nem volt rá sok, de valahogy körbelengett az otthon melege... Persze, voltak negatívumok is, de inkább pozitívumok.

Sok élmény pedig kiragyog: sütögetés anyámmal sötét téli estéken (nagyon szerettem a hasamat, de kreatívkodni is jó s együtt lenni is, ezt nagyon fontosnak tartom a szülő-gyermek kapcsolatban, az együtt tevékenykedést a konyhában vagy akár dekorációkat készíteni együtt szép békésen), természetjárás, állatok megfigyelése, olvasás (rengeteget olvastam kicsiként)... Nagyon jól elvoltam, szerencsére volt nagymamámnál kert is, a szomszédban állatok... Nyáron lehunytam a szemem s hallgattam a sok zajt, kutyák, macskák, méhek, madarak... Az is maga volt a boldogság. A poros kisvárosbeli forgalmas helyen levő lakásban inkább csak a már említett sütögetések, ellevések voltak emlékezetesen pozitívak, a könyvek is más világba vittek, zenélni is szerettem (azt is fontosnak tartom, ha a gyereket érdekli, az ének is jó), játékkor is elragadott a fantáziám. Szerintem egy normális gyerek egy kicsit is normális szülővel jól elvan. Ha szereted, foglalkozol vele, megmutatsz neki dolgokat s hagyod eleget játszani, akkor szerintem nem keveset tettél s talál örömöt az életben...

2016. okt. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló dolgok, mint 1esnek. Nekem is azok az órák jutnak eszembe, amikor közösen csináltunk vmit anyuval: őszi séta - gesztenye gyűjtés, lebetegedtem - otthon maradtam és társasoztunk. Vagy amikor a nagyszüleimmel aludtam (kötöttük) és meséltek a saját gyerekkorukról elalvás előtt. Szóval az együtt, értelmesen (nem csak egy szobában vagyunk) eltöltött időkre emlékszem így. Amikor nyugi volt és nem rohanás, és nem KELLETT senkinek semmit csinálnia. Most,h már nekem is van gyerekem, próbálok minél több ilyen kellemes, meghitt programot csinálni - csak úgy festegetni, séta közben nézni a rovarokat, felvenni a faleveleket. Kicsit lelassulni. De sokszor azért emlékeztetnem kell erre magam; "végül is nem kell sietni, nem baj ha koszos lesz...stb".

Pont a karácsony kapcsán jutott eszembe, hogy régen mennyivel jobban élveztem. Volt h szines papírokból csináltunk díszt, segítettünk a konyhában. Sajnos anyám nagyon megváltozott, és egy jó ideje az a fontos, h divatos karácsonyfa, különleges vacsora, és mindenhol patent rend és tisztaság legyen. Így mi itthon, hármasban 23an szoktunk egy elő szentestét tartani, ami meghittebb. Remélem az én gyerekem majd ezekre fog jószívvel visszagondolni.

2016. okt. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg minden. Ahogy befűtöttünm édesapámmal a kazánban és ott ültem mellette a kis lépcsőn és melegedtem. Ahogy anyukámnak segítettem mosogatni, főzni. A rengeteg beszélgetés. Minden nap rengeteget meséltünk, hogy kivel mi történt (ferjem első nálunk tett látogatásakor megjegyezte, hogy mennyit beszélgetünk), a közösen megírt házik és szorgalmik, az ünnepekre készülődés. De pl emlékszem, amikor a húgom tanult mászni majd járni, hogy mennyit ültünk bátyámmal a nappali két végében is hívtuk magunkhoz. De szuper emlék a klumpriszedés, dióverés, favágás és még ezer ilyen dolog. A tyúkok alól kiszedni a tojást. A reggeli kakaó, amit ágyba hoztak. Es igazából estig mesélhetnék.
2016. okt. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagypapam huslevese.

Nagymamam sutemenyei.

Nyarak az unokatestverekkel.

A kis falusi utcan jatek sotetedesig, foci, tollas.

Az unnepek egyszerusege a szulokkel, testverrel.

2016. okt. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugy 3-4 eves korombol arrol hogy apa keksztekercset vag nekem reggel mielott munkaba megy. Azt nagyon szerettem. Ez az egyetlen jo. Azon kivul csak rosszra. Nincs jo emlekem, se meghitt csaladi, se kozos vidam programok amik tenyleg jo erzessel es felszabadultan toltott az ember. Ellenben rossz annal tobb.
2016. okt. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi olyan házban laktunk,a hol szinte minden lakásban velem egykorú, vagy maximum pár évvel idősebb/fiatalabb gyerekek voltak. Ahogy hazaértem a suliból,mentünk le játszani a ház elé már egészen kicsiként is, anyukáink meg lent beszélgettek. Vagy átjártunk egymáshoz játszani. Én ezt nagyon szerettem. Érdekes, de olyan emlékem nem nagyon van, hogy mit csináltunk, ha csak simán bent voltunk a lakásban. Apukám sokat dolgozott, anyával voltunk ketten. De én tényleg rengeteget voltam más gyerekekkel.

Nagymamámnál is szerettem lenni, illetve a nyaralónkban nyáron a Balcsinál, az volt az igazi boldogság.

Egyébként egyet értek az 1-essel. Ha normális családi életetek van, foglalkozol a gyerekkel, akkor biztosan boldog és kiegyensúlyozott gyermekkora van.

2016. okt. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fújt a szél, a kertben voltam anyuval, aki a gazt szedte ki a krumpli(?) közül, én meg a mákvirágokat csodáltam és a kacskaringós szárú mákfejeket megtarthattam. (befestettem és vázába tettem)


Leveleket söpörtünk a hidegben, diót szedtem, de be kellett érni időben, hogy meg ne égjen a mákos kalács. Már teljesen meg voltam zakkanva érte, az egész udvaron kalácsillat volt és azért mentünk ki az udvarra levelet söpörni, hogy jobban teljen az idő. Bent már nem bírtam kivárni, míg megsül a kalács.


A kályha tetején száradó ruhák illata. Reggelre kihűlt a kályha, hidegben ébredtünk és csak akkor bújtunk ki a takaró alól, ha anyu vagy apu már begyújtott.


Amikor anyuék elmentek itthonról, mindig takarításba fogtunk a húgaimmal és még most is megvan az izgalom, h mit szólnak majd, ha hazaérnek a szép rendre.


Telerajzoltam a falat mesefigurákkal, a szekrények oldalát is (papírra persze).


Lepkéket, méheket fogtam a 40 fokos nyárban, h megnézhessem őket nagyítóval. Volt h kifulladásig, ájulásig ugráltam a felsült krumplibokrok között, míg egy káposztalepkét megfogtam.

2016. okt. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ú de szívmelengető olvasni :)

Hasonlókat szeretnék én is belecsempészni gyermekemnek az életébe :)



Állítólag a gyerekekkel amikor lerajzoltatják anyát, a rá számára legjellemzőbb módon rajzolják meg.

pl vagy a tükör előtt sminkel, vagy netezik, vagy konyhában van..

szeretném, ha majd rajzolni tud egy szép "tükörképet" fogok egyszer kapni..

2016. okt. 27. 21:33
 9/9 A kérdező kommentje:
*mármint a gyermek számára legjellemzőbb módon rajzolják meg az anyát gyermekeik
2016. okt. 27. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!