Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kétévas kislányom renszeresen...

Kétévas kislányom renszeresen belekakil a fürdővízbe. Miért csinálhatja?

Figyelt kérdés
Fürdés előtt már kakilt egy keveset.Kérdezem tőle mikor látom hogy erőlködik hogy kaka? Azt mondja nem.Ha ráültetem a bilire visszatartja.Hozzá kell tennem hogy még nem bilizik de ez akkor is kellemetlen.
2008. okt. 4. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
lehet,hogy a meleg fürdővízben ellazulnak a záróizmai és így jobban ki tud jönni a kaka - a bilin szárazon könnyebb visszatartania. Figyelgesd, hogy hogyan székel,ha mindig csak a fürdővízben, akkor lehet,hogy valamilyen széklet visszatartási problémája van, érdemes megkérdezni a háziorvost,hogy tud-e javasolni valamit.Ebben a korban alakulhatnak ki pszichés problémák is a kaki körül,tehát tényleg érdemes rá odafigyelni. azt is megpróbálhatjátok,ha tényleg csak ott megy a kaki, pelusba,bilibe nem,hogy vesztek valamilyen lekvárt,ami egy picit lazítja a székletét, és ha sikerül pelusba vagy bilibe kakilnia akkor nagyon dicsérjétek meg! Megszidni pedig tilos akkor is,ha a fürdővízbe kakil.
2008. okt. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a szakirodalom szerint ebben a korban a "kakit" a testük részének tekintik és nehezen vállnak meg tőle, lehet hogy nálatok is ez van??

Nekem a kisfiam sokáig a vízbe pisilt mert tetszet neki, hogy fintorgunk, szólunk stb

2008. okt. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szokott kakilni meg pisilni is a pelusba de ezt plusszba csinálja.
2008. okt. 4. 20:18
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Valami miatt, tetszik neki. az én kislányom is csinálta annak idején, de meg kell nekik magyarázni, hogy ezt nem szabad, meg, hogy így nem tud fürdeni,mert csúnya kakis lett a víz. egy idő után meg fogja érteni, biztos vagyok benne.
2008. okt. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!