Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kilenc hetes babám pár napja...

Kilenc hetes babám pár napja egyszercsak elkezdi kapkodni a fejét és sírni kezd szopi közben, aztán bekapja, aztán megint kiköpi, és kevesebbet is eszik. Miért csinálhatja ezt?

Figyelt kérdés
Nem tudom, miért csinálhatja. Eddig 150-200-akat evett, most pedig mindig 100 g körül elkezdi kapkodn a fejét, rángatj és közben sír. Ha visszrakom a cicire, bekapja, hirtelen csöndbe marad, szív egyet-kettőt, de aztán tíz másodperc múlva megint elkezdi, és folyamatosan kiköpi a cicit. Így aztán jó, ha 120-130 g-ot belé tudok erőltetni. Nem értem, miért csinálhatja. ELőször arra gondoltam, hogy kevesebb a tejem, de elkezdtem fejni, mert mivel kevesebbet szív ki, egyre kevesebb a tejem is, de mindig tudok még utána kifejni belőle még mellszívóval is, ő pedig még többet tudna ugye a szopival. Teljesen tanácstalan vagyok. Miért csinálhatja ezt? Talán azért, mert nem jön már neki olyan gyorsan akkor, vagy elég neki ennyi, vagy zavarják a hangok, vagy miért? Szerintetek? Nem beteg, sokat pisil, kakil. Történt már valakivel ilyen?
2011. okt. 11. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is csinált ilyet a babám szopizás közben, mert fájt a hasa a lenyelt levegőtől. Szoptatás közben büfiztesd többet, akkor hátha elmúlik. Esetleg próbáld ki az Infacolt adni neki minden szopi előtt. Én azt is kipróbáltam, de nem tudom, hogy az használt e vagy a sűrűbb büfiztetés. További jó babázást! 4 hós szopis baba anyukája
2011. okt. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem ettél-ittál olyasmit, ami rossz ízt adhat a tejednek? Azon túl, hogy kevés jön mikor szívja, vagy sok a levegő, ez is egy lehetőség. Talán nem annyira fincsi neki már, valami miatt.
2011. okt. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt a gond, a védőnő tanácsára evés közben (akár többször is) megbüfiztetem és utána eszik rendesen.


9 hetes kisfiú anyukája

2011. okt. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

köhögni, "fuldokolni" nem szokott? van olyan, hogy nagyon erős sugárban jön a tej, akkor úgy kell szoptatni hogy a felesleget ki tudja csorgatni (hasadra fekteted, vagy oldalt feküdtök).


de lehet az is, hogy a hátsó zsíros tej nehezebben jön, lusta megdolgozni érte. rá kéne venni, hogy azt is kiigya. 2 mellből szoptatsz? vagy 1ből?


az biztos, hogy szopi alatt legyen teljes nyugi (félhomály, ne szóljon a rádió, tv).

2011. okt. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Eddig egy mellbol szoptattam, most kettőből kell. Most az egyik pl megeszik 130- at aztán orditas gőzerővel aztán a másikból meg hetvenet. Én is arra gondoltam ma hogy a vegeert mar nem akar megdolgozni eddig 170-180-at evett egy mellbol. De most ott tartunk hogy 50 utan visitani kezdett úgyhogy letettem és most várom mi lesz. Egyenlőre nézelődik. Nem tudom miért csinálhatja. Nem hiszem hogy hasfajas eddig sem fajt neki és most is csak pont szopi közben? Nem hiszem. Egyenlőre tanácstalan vagyok:-(
2011. okt. 12. 15:37
 6/6 anonim ***** válasza:

és ahogy átteszed, ott nyugodtabb?

mert akkor ez lehet a gond, hogy nem szeret melózni érte és akkor reklamál, ha nem jön simán.

szopi közben rá lehet segíteni, hogy jobban jöjjön a tej ha kezeddel simítod a bimbó felé, vagy a tövénél körbefogod (kb. mint a merevítője a melltartónak és pumpálod).

ezeket jobb lenne szopi tanácsadótól élőben megtanulni. merre laksz? van felétek szopi csoport?

[link]


ha nincs, akkor telefonon hívd fel egyiküket.

[link]


a lényeg, hogy ne aggódj! a tej igazodik a baba igényéhez! ha kevesebbet enne, akkor sokkal sűrűbbé, töményebbé válik! nem fog éhezni az biztos!

vagy ha az megnyugtat, akkor mindig fejd le a maradékot és próbáld azt is odaadni neki pl. kiskanállal.

2011. okt. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!