Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beöntés kórházban székrekedés...

Beöntés kórházban székrekedés miatt? Hogy élte meg a gyerek?

Figyelt kérdés
3,5 éves kisfiammal úgy néz ki, délután be kell mennünk beöntésre a kórházba, mert ma van a hetedik napja, hogy nincs széklete. Kapja a laevolacot, adtam már neki guttalax cseppet, paraffin olajat, narancslét, glicerines kúp még nem volt, de korábban sem jött össze, mert mindig kinyomta még mielőtt hathatott volna. Sajnos már nagyon régóta küzdünk a kakival, hol naponta többször van, hogy meg napokig nincs. Tudjuk, hogy hol a probléma, de egyelőre semmilyen módszerrel nem tudunk a lelkére hatni. :-(
2016. nov. 2. 11:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Aszalt szilva és natúr hámozott napraforgóból 100-150g. Nálunk baromi hatásos.
2016. nov. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, ezt is felveszem a listára. :-)
2016. nov. 2. 11:19
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azért adnék még egy esélyt a glicerines kúpnak, mielőtt kórházba viszed. Egy kis ideig össze kell szorítani a popsiját, hogy ne csússzon ki rögtön és akkor is hat, ha pár perc után mégis kijönne. A lányunknál az őszibaracklé szokott segíteni, csak az a baj, hogy itt már felülről hiába adsz neki bármit. Én 4. napon mindenképp adok kúpot.
2016. nov. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kb. egy fél órája adtam neki kúpot, a kórházban a pezsgőkúpot mondták, az sajnos nem volt a gyógyszertárban, adtak egy majdnem ugyanolyan hatóanyagút, hát imádkozom.
2016. nov. 2. 13:15
 5/16 anonim ***** válasza:
Azt megkérdezhetem, hogy mi a probléma, amire ennyire nem találtok megoldást?
2016. nov. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Semmilyen zöldséget, gyümölcsöt, főzeléket nem hajlandó enni. Mivel tejérzékeny így a joghurtok sem játszanak. Se magok, se müzli, se semmi. Gyümölcsleveket elfogadja, pl. narancs, szilva, igyekszem 100%-sat adni neki, vagy biot. Nagyon rosszul eszik, úgy értem nem túl változatosan. Ha próbáltam valami olyat adni neki, ami segíthetne, attól nemes egyszerűséggel öklendezik, sír, hisztizik. Nyilván nem tudom lenyomni a torkán, de próbálkozom mindig valamivel... Csak ez a probléma a szobatisztaságra is kihatással van sajnos.
2016. nov. 2. 13:25
 7/16 anonim ***** válasza:

Sajnálom, így már értem. Nem könnyű így.

Esetleg laktózmentes tejtermékek?

Gyümölcsturmixok, lekvárok?

2016. nov. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
a tejallergia kiterjed a laktózmentes dolgokra is, azt sem kaphatja, a turmixokat még nem próbáltam, azok esetleg mehetnének kókusz vagy rizstejjel, ezt is felveszem a listára, csak azt nem értem, hogy miért utasít el mindent, az apja és én is eszünk zöldséget, gyümölcsöt, főzeléket, mindig kínáljuk, és nem, nyáron addig jutottunk el a málnával, hogy hajlandó volt megfogni (!) és megszagolni, de enni nem
2016. nov. 2. 14:07
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom! Remélem segít a kúp! Mindent próbálj meg mielőtt beviszitek, mert sztem nagyon megviseli őket és utána félni fog még jobban a kakától.

Tudom, mert ebben a cipőben vagyunk a 2 és féléves lányommal. Nem nagyon evett meg semmilyen gyümölcsöt. (mondjuk mindenből keveset eszik, de az inkább szénhidrát) Lassan elértem, hogy egyen naponta kevés gyümölcsöt, aszalt szilvát, natúr joghurtot, szóval jó az étrendje már, de a korábbi élmények miatt tartogat és így persze, hogy újra és újra kemény a széklete. Tudnám én, hogy mit kellene enni-e, de ha nem eszi? Én sok mindent kóstoltattam vele. Akkor is megdicsértem, ha csak megnyalta és így szép lassan elfogadta, egyre többet evett, de nem mindent. Neki a körte ízlik nagyon, így naponta eszik hol többet, hol kevesebbet, de eszik. És aszalt gyümölcsöt darabolok a zabpehelybe, így megeszi. A Laevolac sem segített, mert tartogatott és ugyanolyan kemény volt a széklete. Az orvos javaslatára Makrogol-t szed most, naponta 2 tasakkal. Pár nap után hatott. Emellett is tud tartogatni, de így pár nap után is laza a széklete és nem fáj. Pár hónapig biztosan szedni fogja, hogy törlődjenek a rossz emlékek s mellette tartom ezt az étrendet. Nagyon nehéz, tudom! Kitartást!!!

2016. nov. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mi lett vègül?

Ami mèg eszembe jutott az dm, rossmannban kapható ilyen zacskós gyümölcspürè amit ki kell szivni, legalábbis a lányom imádja.

2016. nov. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!