Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aggódom a 6 éves gyerekem...

Aggódom a 6 éves gyerekem viselkedésbeli változasa miatt, lehet be kéne vonni eg pszichológust?

Figyelt kérdés

Hat éves a nagyobbik fiam, a kicsi négy. A teljesen átlagos viselkedésű gyermekem egy éve teljesn megváltozott. A legfőbb gondom, hogy rengetegszer bantja a kicsit. Legtobbszor ok nelkul. Hiaba beszeljuk meg, kap büntit, par perc es kezdodik elorol. Valamint az utobbi idoben irto szemten es kovetelozo lett.

Nem volt elkenyeztetve, es sokat foglalkozunk vele. A kepessegei nagyon jok, okos, ugyes, álloképessége nagyon jo. Nincs helyzet, amit ne próbálna megmagyarázni. Ami érdekli azonnal megragad, ha viszont nem érdekli látványosan unatkozik, elrancigalna a helyszinrol, nyavog. Keptelen megertni a nem vágunk kozbe, ill. a varj egy kicsit. Mindent azonnal szeretne. Minden alkalommal alatamasztom h most miert nem lehet pl. Kiallni a sorbol a gyogyszertarban, mindent probalok ervekkel alatamasztani es biztosvagyok benne h erti, de nem akarja teljesiteni. Ha bunti van nem valtoztatom az allaspontomon. Pl. Ha visitva akar valamit aakor azt biztos nem kapja meg. Ha bantja a testveret akkor 5 perc buntiparna es valamilyen jatekmegvonas.De kezdem azt gondolni h semmi ertelme a buntinek mert nem valtoztat semmin. Mostanaban mindenen bog. Aprosagokon pl. Vedd fel a sapkad h tudjunk indulni es mar kezdodik is a konny nelkuli hiszti... Baromi faraszto es egyre tobbszor csap at a dolog kiabalasba holott nem akarok en sem igy viselkedni , hiszen pont errol akarom leszoktatni.

A jatekokrol meg annyit, h keptelen egyedul jatszani. Elvarna h egesz delutan vele sakkozzunk, tarsasozzunk, kartyazzunk stb. Nyilvan ez nem kivitelezhezo, de ez utobbi problema meg megoldhato mert a kozos hazimunkaban szeret segiteni. Egyedul ritkan jatszik, de tobbet tevezne ha rajta mulna.


Reggebben semmi gond nem volt vele az utobbi egy evben viselkedik bicskanyitogato modon. Lehet h en csinalok rosszul valamit, de akkor mit kene tennem?? Vagy ez a viselkedes meg normalis??


2016. nov. 7. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én hat éves fiam is sokkal hisztisebb lett idén, esküszöm, rosszabb, mint a dackorszakos két és fél éves öccse (akit ő is mindig szekíroz, pedig a kicsi rajong érte). Én az iskolakezdésnek tudtam be... hogy ott teljesít, itthon meg kiengedi a gőzt. Persze én is próbálom megértően szeretgetni is, külön időt is töltünk együtt, de persze fegyelmezem is a hülyeségeit. De képes pl. azért sírni, hogy reggel, ha csak 5 fok van, pulóvert is kell vennie (ebben tiszta kisbaba lett), közben viszont egyre jobban visszabeszél (ilyenkor meg mintha kamaszodna), jellemzően főleg az erre igen háklis apjának, amiből meg nagy csetepaték kerekednek. És mindenért ordít - vagy azért, mert jó kedve van és szavalva "énekel" vagy azért mert rossz kedve van és "sír". Én meg világgá megyek :) :/
2016. nov. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez van velünk is. Nagyfiam 7 kicsi 5 éves.... Kb 1 éve tart ez az egész nálunk, és egyre csak rosszabb. Mindenen összevesznek, verekednek, a nagy mindig kötekszik a kicsivel, nem hagyja békén egész nap.

Ha kérek valamit meg se hallja, ha kicsit hangosabban kérem újra, akkor elkezd sírni.

Mióta sulis, egyre többször próbál verekedéssel érvényesülni az öccse felett.

Pedig nem bántják, mindenki szereti mert alapvetően egy jószívű segitőkész kisfiú...

Sok barátja van a suliban is.

Remélem ez csak valami újabb "dac" korszak és elmúlik. :/

2016. nov. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tehat nem vagyunk egyedul... Hol lehet a hatar amikor mar szakember segitsege szukseges??

Az enyem meg nem iakolas amugy, mert evvesztes.

Egyszeruen nem tudom kezelni ezt a helyzetet.

2016. nov. 8. 09:53
 4/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Én is gondolkodtam az iskolapszichológuson, végül is ártani gondolom nem árt és legalább egy szakember tudná elmondani, hogy ez most "normális" élettani/iskolakezdési dolog, amit csak szeretettel túl kell élni vagy már túl megy ezen és tán tippeket adhatna a továbbiakra. De ebben a hónapban azért már javult (remélem, nem csak átmenetileg). Nem tudom, óvódában van-e ilyen lehetőség illetve hogy ott mit mondanak a gyereked viselkedéséről...? Sok helyen hallom, hogy aki oviban/suliban kisangyal, az otthon kisördög lesz, mert elfárad a napközbeni angyalságban és otthon nagyobb biztonságban érzi magát.
2016. nov. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az ovono szerint is valtozott, kevesbe aktiv lett a foglalkozasokon es nyitott lett a rosszabb gyerekek tarsasagara. Ovono szerint testverfeltekenyseget vezeti igy le. Pedig szerintem aranytlanul tobbet foglalkozunk a nagyobb fiammal, mert a kicsi tok jol eljatszogat. Kulon is van program. Azt hiszem ovipszochologus nalunk nincsen. Ha esetleg ugy dontesz h rkardezel nalatok az iskolaba, oszdmeg velem akar privatban is a tanacsait, mert kivancsi vagyok.
2016. nov. 8. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!