Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szomorú vagyok, nem tartanak...

Szomorú vagyok, nem tartanak az oviban anyáknapi ünnepséget. Máshol is van így?

Figyelt kérdés

Ilyet még nem hallottam, nem tartanak ünnepséget, hanem "egyéni köszöntés" lesz, ami annyi, hogy pénteken külön kérték, hogy az anyukák menjenek a gyerekért az oviba, és akkor minden gyerek egyénileg köszönti majd az anyukáját.

Máshol is van ilyen? Arra gondoltam, hogy talán nem akarják stresszelni a kicsiket a szerepléssel? (Kiscsoportosokról van szó.)


2010. ápr. 28. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kistesómnak tavaly az volt, hogy benn az oviban csináltak valami anyáknapi ajándékot (pl. rajzoltak, varrtak valami egyszerűet, bügyködtek) és otthon odaadták az anyukáknak. Nem is hívták be őket az oviba.
2010. ápr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát már ez a szép hagyomány sincs. Az óvónőknek már erre sincs ideje? Nálunk még szerencsére él ez a szép hagyomány. Körbeülnek a szülők, a gyerekek meg az ölükbe, és énekelnek, verset mondanak neki:)
2010. ápr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen van :-( a fiam 4 évig járt oviba és csak egyéni köszöntés volt. Véletlenül nem a Gyermekkert oviba jártok?
2010. ápr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia a kicsiknél nálunk sincs külön anyák napi műsor, hanem az évzáróval lesz egybe, mert túl kicsik a műsorhoz, a szerepléshez. Az óvónőnk szerint így is az évzáró anyák-napja kb 20 perces csoportos éneklés lesz.

Nálunk a bölcsiben volt egyéni köszöntés... egyedül mondta el az éneket (2,5 éves) és adta át a virágot..... nekem ez is szereplés volt.... :)

2010. ápr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem, ez egy másik ovi.

Azért ez olyan szomorú, olyan jó lenne ilyen kis ünnepségen részt venni, nem pedig az ajtóban guggolva kapni a puszit... (félreértés ne essék, nem ELVÁROM az ünneplést, hétköznapokon magától is olyanokat mond a lányom, hogy elolvadok tőle, és ez mindennél többet ér... csak..csak... csak... na szóval, értitek, ugye?)

2010. ápr. 28. 18:18
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk most először nem lesz. én is ki vagyok egy kicsit akadva, mert ez lett volna a fiam utolsó ovis anyák napja.
2010. ápr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Általában összekapcsolják az évzárót az anyák napjával. Az új Óvodai Program szerint nem kötelező már kötött foglalkozásokat tartani. Régen pl. heti 2x volt kötelező anyanyelvi foglalkozás 20-30 perces. Ezen minden gyermek részt vett. Lehetett verseket, dalokat, játékokat tanulni. Ma az a divat, hogy játsszanak egész délelőtt a gyerekek, s az óvónő kezdeményezzen kis csoport között éneklést, ábrázolást... Egyedül a tesi kötelező.Ennek esik áldozatul a közös verselés. Állítólag ez jobb a gyereknek. De majd a tanító megmondja első osztályban, hogy verstudás, daltudás nélkül mennek a gyerekek iskolába, s ott azonnal végig kell ülniük 45 percet. Ezért is van kifacsarva az elsős, mert az iskola nem köteles átvenni ezt a kötetlen módszert, a gyerek meg nem készülhet fel az egy órai terhelésre. Szóval egy félórás műsorra hónapokon át kell készülni. Most meg átadnak egy virágot.
2010. ápr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én egy óvónő vagyok, és aranyos az egyik válaszoló hozzáállása, hogy már erre sincs ideje az óvónőknek!

Nos! Ez nem idő kérdése, hanem sokkal egyszerűbb okai vannak. Lehet, hogy ő nem ismer gátlásokkal küzdő kisgyereket, de gondolom sok pályatársam igen. Gondoljon csak bele mindenki, amikor a kicsi 3 éves, aki éppen csak megszokja az óvoda közegét, az idegen embereket, most az lenne a FELADATA, hogy kiálljon 24-25 idegen elé, és önfeledten verseljen, énekeljen. Tapasztalat, hogy akinek a kisgyereke nem mer megszólalni, vagy oda sem áll a társai mellé, mert fél, az anyukája még csalódottabban megy haza, mintha nem is lett volna ünnepség!

És igen, én annak a híve vagyok, hogy meghitten, kettecskén ünnepeljen a kisgyerek, és az anyuka, ahol ezt tervezik a pedagógusok!

Év vége közeledtével gyorsan elérkezik az évzáró, akkor úgyis ki kell állniuk a kicsiknek, addig pedig had erősödjenek!

És a másik dolog. hogy az óvoda még ne a szerepeltetés, produkáltatás színtere legyen, azt bőven lesz idejük megtapasztalni az iskolában.

Bocsánat, hosszú lett, de kikívánkozott! Ja, és nekem is van gyermekem!

2010. ápr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21.38-nak: Szia! Sok óvónő ismerősöm van. Van, aki panaszkodik, hogy képtelenek egy műsort összeállítani, mert szinte mindegyik gyerek küzd valamilyen beszédhibával.Nehezen tanulnak verseket, mondókákat, pedig amelyik gyerek nem rendelkezik ezekkel/pl szókincs/, nagyon nehezen tanul meg olvasni, írni. Mint ha a háziasszonynak úgy kell főzni, hogy nincs alapanyag a konyhájában. Az, hogy ma másak a gyerekek, annak okai akár otthon is keresendők, nem kell mindent az óvodára hárítani. Én is azt mondom, az anyukám köszöntése intim dolog. Készítsenek képeket, apukával összejátszva-ahol van, meg bejár:(-vegyenek egy szál virágot, amit a gyermek az érte jövő anyuka kezébe nyom. Sátoros ünnepet meg tartsanak az évzáró alkalmon, vagy farsangkor.De minden óvónő, vezető másképp gondolkodik. Én az utolsóval értek egyet.
2010. ápr. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Megértelek, én alig várom már az anyáknapi ünnepséget. Pedig felkészített az óvónő, hogy a lányom valószínűleg nem fog megszólalni, ne várjak tőle előadást. Itthon már előadott mindent, nem tud titkot tartani. :) Szóval nem is az előadást várom, csak azt, hgoy ott legyek, átöleljem és ennyi. Akkor miért is fontos az anyáknapi megemlékezés az oviban? Szerintem igenis jó, ha belenevelik, hogy milyen jó adni, készülni, szerepelni. Ha nem sikerül, hát nem sikerül.

2010. ápr. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!