Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szomorú vagyok, nem tartanak...

Szomorú vagyok, nem tartanak az oviban anyáknapi ünnepséget. Máshol is van így?

Figyelt kérdés

Ilyet még nem hallottam, nem tartanak ünnepséget, hanem "egyéni köszöntés" lesz, ami annyi, hogy pénteken külön kérték, hogy az anyukák menjenek a gyerekért az oviba, és akkor minden gyerek egyénileg köszönti majd az anyukáját.

Máshol is van ilyen? Arra gondoltam, hogy talán nem akarják stresszelni a kicsiket a szerepléssel? (Kiscsoportosokról van szó.)


2010. ápr. 28. 15:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Persze, igazad van. Főleg az 5-6 évesek alkalmasak már erre. Én mindig kicsit szánakozva néztem a piciket, hogy terelik őket, mennek, mint a kis libák, semmit nem élveznek az egészből. De ma már az is divat, hogy 3-7 évesek egy csoportban vannak, egy óvónőre. Hát hogy tanítson közös vereset egy 3 évesnek, meg egy hét évesnek? Az ilyen "korszakalkotó" ötletek miatt átalakulnak az óvodai szokások is. Nagy kihívás egy óvónőnek is, hogy hogyan cseng le az ünnepség. Beleláttam az életükbe. Alvás helyett minden nap "főpróbáztak", szidták a gyerekeket, majd anyukád meglátja, hogy arra sem vagy képes, hogy megjegyezd a tánclépéseket. De valóban, én is meghatódtam, mikor bájosan mondták a versikéket, meg egy-egy könyvben ráakadok a kis rajzaikra, amiket könyvjelzőnek eltettem. Magnóra felvettük itthon a verseléseiket, most pironkodva hallgatják, hogy de lelkesek voltak, mikor fújták a verseket, beléjük sulykolt hangsúlyokkal.Szóval ezek teszik széppé az életünket.
2010. ápr. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!