Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ők hogy-hogy nem fáznak? Mi...

Ők hogy-hogy nem fáznak? Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

Van 4 gyerkőcöm. 11-3 év közöttiek. A lakásban átlag 20 fok van. A két nagy ilyenkor vígan elvan póló-hosszúnadrágban, a kisebbeken van egy vékony felső is. Hiába kérem, hallani sem akarnak pulóverről, plédről, ők nem fáznak. A kezük ugyan hideg, de nincs libabőr, didergés. Szerintem tényleg nem fáznak. De rajtam hosszú nadrág-vastag pulcsi van, megfagyok, didergek. Akkor ők miért nem?

Az lenne a kérdésem, mi ennek az oka? Ők hogy-hogy nem fáznak? És én miért igen? Közrejátszhat, hogy ők akár 10-12 órát is alszanak éjjel, én csak max 5-6 órát, fáradt vagyok mindig.

Köszönöm a válaszokat előre is!


2016. nov. 10. 21:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
aki többet mozog(vagy sportol)egészségesen étkezik, annak jó a vérkeringése. szóval a gyerekek egészségesebben élnek
2016. nov. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Fáradtság is simán okozhatja, hogy jobban fázol. Örülj, hogy a gyerekek nem fázósak és nem igénylik a 24 fokot. 20 fok nem tűnik túl soknak...
2016. nov. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A kialvatlansag, faradtsag miatt is fazhatsz.
2016. nov. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hát nincsenek túl meleghez szoktatva. Egy idős néni tanácsolta, hogy ne 30fokban akarjam altatni őket. Pl nyáron ők nem bírnak aludni. Igaza lett, nyugodtan, mélyen alszanak, kipihentek.


Köszönöm a válaszokat!

2016. nov. 10. 21:34
 5/16 anonim ***** válasza:
19%
A gyerekek izzadtságmirigyei nem párologtatnak annyit, tehát a bőrön keresztül történő hővesztés nem akora, mint felnőtteknél.
2016. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%
De nappal is 20 fok van átlagosan?
2016. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Nalunk nagyon draga a gaz

Igy nappal 18-19 c van ejjel kikapcsoljuk igy lehul 15 c

Senki nem fazik mert igy szoktuk meg

A gyerekek baba koruk ota hidegben alszanak jol es melyen es mi is

2016. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem, nappal olyan 22 van. Éjszaka hűl le, és így készülődnek reggel. És csak délután 2 körül gyújtok be, központi fűtés van, annak idő kell, mire átmelegszik. Hétvégén több, olyan 23-24 körül van. A fürdő pedig fürdésnél melegebb, ott árammal fűtünk.
2016. nov. 10. 21:55
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyrészt valóban, a kialvatlan, fáradt ember jobban fázik. Másrészt a gyerekek lehet, hogy többet mozognak (az enyém kétéves múlt, folyton jön megy legalábbis). Na meg lehet, h te simán fázósabb típus vagy, mint ők. Nálunk legalábbis ez van, én fázós vagyok, magamra veszek minden rongyot, a gyerek meg csecsemő kora óta utálja, ha be van bugyolálva, a kórházban folyton ordíott, utóbb rájöttem, hogy nem éhes volt szegény, hanem a csecsemősök rendesen becsomagolták. Neki állandóan meleg a keze, a lába, nekem a legnagyobb melegben is hideg. Neki 25 fok felett már izzadt a haja töve, én jól tűröm a meleget úgy 35 fokig. Nyáron a játszótéren a pólót se viselte el magát, mindig le kellett vetkőztetnem egy szál pelenkára, különben szenvedett, én simán kimentem hosszúnadrágban nyáron is... az apjára ütött :)
2016. nov. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én se fázok 20-21 fokban leggings-póló kombinációban, csak ha álmos, fáradt vagyok, akkor jöhet a paplan. Gyerek még jobban bírja, szó szerint ordít, ha többet adok rá mint magamra. Alig múlt 1, és meg se áll, folyton pörög.
2016. nov. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!