Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tesztek, hogy a reggelek...

Mit tesztek, hogy a reggelek ne sírással, rosszkedvvel induljanak?

Figyelt kérdés

Nincs könnyen ébredő, vidám gyerekem, reggel nehéz összeszedni őt, mindenen eltörik a mécses, időben kelünk, nem lenne rohanás, de mégis megcsúszunk a sírások miatt.


Ha az oviban csak 10 percre is elszenderedik, este 10, de inkább fél 11, mire elalszik, fekszik, nem rohangál ki, nem ugráltat vízért, pisilésért stb., csak épp aludni nem tud.


2016. nov. 17. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:

az én gyermekem kisebb, de szerintem fél 10-re már túlestek a holtponton én hamarabbra időzíteném ill rendszeresíteném az alvást. anno mi pl a macis mese után mindig mentünk aludni, és megszoktuk.

nyugtató fürdetés, bohóckodós törölközés, pizsamába öltözés, még esti tej v mese aznapról és tente, szóval ráhangolódni az alvásra.



reggel az első pillanatban mindig mosollyal, szeretgetve ébresztek és még összebújunk, stb így indítok


de hallottam akinek pl ovis gyermeke nem akart kelni, hogy az adventos csokinaptárral csalogatta ki :)


én a pozitivitást tartom szem előtt. nyugodt reggelizés, miegyéb, és általában mindig abba az irányba terelek, amely felé haladni akarok. ha reggeli jön, akkor olyanokat kérdeznék hogy melyik bögre tányért szeretné, akkor oda kerül a figyelme az asztalhoz..,öltöztetésnél ugyanez csak ruhákkal, indulásnál meg a falevél gyűjtögetésről beszélnék, stb

2016. nov. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is voltak/vannak nehezebb időszakok. Mikor a legnagyobb volt ovis, reggeli mese volt. Ölbe vettem a még alvó gyereket, és olvastam neki egy rövid mesét. Mivel imádta mindig is a meséket, erre szívesen ébredt. Most érdekes módon az ébresztőóra vált be, a középső gyerek kérte, hogy legyen ébresztőórájuk. Persze a csörgést általában nem szeretik, de így tudják konkrét dologhoz kötni, hogy csörgött az óra, fel kell kelni.

Ezen kívül bevált az is, hogy a korábbihoz képest negyedórával korábban kelnek, így jut idő normálisan kezelni az első egy-két hisztit, és könnyebb elkerülni a továbbiakat.

Egyébként ez az ovis alvás nálunk is probléma, a legkisebb 3 éves alszik rendesen az oviban, itthon csak 10 körül sikerül elaludnia. Az 5 éves nővére meg ha bármennyit alszik, még tovább fent van, hiába fekszenek le 8 - negyed 9-kor minden este.

2016. nov. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bohóckodok neki. Egyesével dugja ki a kezeit, lábait, fejét a takaró alól. Azóta kacarászva ébred. Igaz így kb 5 perc az egész procedúra, nem fél perc, de megéri. Nincs hiszti, durcizás és még az én kedvem is jobb lesz tőle.
2016. nov. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lanyomnak a Marci öltözik youtube videó balt be.halasz Judit szám
2016. nov. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Finoman megsimizve ébresztem, mesét bekapcsolva. Kicsit nézheti, amíg bekap pár falatot. Náunk is gond az alvás, ha az oviban alszik, fél 11 mire elalszik. Egyszer 11-ig fent volt. :-( nagyon sajnálom ezeket a gyerekeket, persze, hogy fáradtak másnap
2016. nov. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tök jó ötleteket írtak a többiek, azonban ha kifejezetten arról van szó, hogy szorong a kisgyermek, azt jó volna kideríteni. Javaslom, figyeld a játékát, rajzait, és ha gyanúsnak véled ezek alapján, hogy szorong talán valami miatt, akkor meg gyermekpszichológushoz javaslom elvinni (most már nem Nevelési Tanácsadónak hívják, ami ingyenes, hanem Pedag. Szakszolg., de részletkérdés, a gyakorlatban még mindig NevTan-nak hívják sokan).
2016. nov. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jókat írtatok, köszi.
2016. nov. 21. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!