Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Részben úgy választottunk...

Részben úgy választottunk óvodát, hogy ne legyen abból gond, hogy a gyerekünk alváshoz még pelenkát igényel. Jó az, hogy mégsem adják rá, és kivétel nélkül minden nap bepisil alvás közben?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy minden ebéd után pisil, fél-egy órát alszik, mégis mindig pisisen ébred.
2016. nov. 18. 18:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem, természetesen nem jó. De nem is adhatják rá a pelust az oviban.
2016. nov. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De ráadhatják. Még tavasszal a tájékoztatón ők mondták, hogy aki igényli, az behoz pelenkát és ráadják. Sőt nem is alvásnál merült ez fel, hanem nappali szobatisztaság hiányánál. És van is olyan kisgyerek a csoportban, aki pelenkás.

Viszont mivel a kislányom soha nem pisil be nappal, így egy hónap után szóltak, hogy mivel a gyerek maga nem "igényli" (nem ragaszkodik hozzá) az alváshoz a pelenkát, így ők inkább nem adják rá (illetve nem vetetik föl vele). A baj csak ott van, hogy mindig csurom pisi, amikor ébred. Pedig aludni is keveset alszik, napközben nem megy ki fél-egy óránként pisilni.

2016. nov. 18. 19:59
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Természetesen baj, hogy nem adna a gyerekre pelenkát, csak mert a gyermek nem igényli, mégis rendszeresen bepisil. Ugyanis ezek szerint éjjelre még nem szobatiszta. Kérd, hogy adják rá. Nem teszik? Akkor fordulj a vezetőhöz. Ő sem? Akkor verd az asztalt, vagy fordulj a megfelelő szervekhez.


Komolyan! Ami jár, az jár! Nem állapot, hogy hagyják bepisilni éjjel, miközben éjjelre még kell neki pelus.


Dolgoztam óvodában. De ehhez nem kell szakembernek lenni, hogy átlássa bárki ezt az egyszerű kérdést. mindenesetre megértem az aggodalmadat.


És igen, egyébként köteles az óvoda -indokolt esetben- pelenkázni. De mivel a Magyar Állam cseszik biztosítani a szakmai elveknek megfelelő körülményeket, pl hogy ne jusson több gyermek egy pedagógusra, mint amennyi indokolt, ezért nem szokás pelenkást felvenni oviba, bár most mivel kötelező lett 3 éves kortól előjön ugyebár az a dilemmás helyzet, sorozatban...


Állami oviról beszéltem. Magánoviban viszont kifejezetten hajlamosak felvenni (már ahol, óvodai programtól is függhet), mivel számos magánovinak ez anyagi érdekeltsége. (Mindegy nekik h pelenkás, vagy sem, csak meg legyen a létszám.)


Szóval köteles bármelyik óvoda pelenkázni, csak hát államiban nincsenek meg ehhez a kellő "logisztikai" feltételek, körülmények.


Persze ha csak 1-2 gyerek pelenkás a csoportban, akkor valahogy megoldható, ami egyébként alapvetően a dajkák feladata, a pedagógusok így is terhelve vannak túlzott gyermeklétszámmal. (Kivételes esetben a pedagógus is pelenkázHAT, de elvárni elvárhatja a dajkáktól, amely esetben szükséges.)

2016. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kifejezetten pelenkázni sem kell, mert bugyipelust kértek, így azt is vittünk, felveszi, leveszi, kész.
2016. nov. 18. 20:51
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 3-as! Ez hol van leírva? Mármint,hogy állami oviban köteles indokolt esetben pelenkázni?

Komolyan érdekel! Nálunk minden ovi arra hivatkozik,hogy a pelenka veszélyes hulladék, aminek a tárolásában, elszállításában, nincs kompetenciájuk.

Gondolom az indokolt eset, a sérült gyerek. Mármint,hogy annak van rá indoka. Őt meg nem igen vállalják "sima" állami ovik.

Kérdező! Nálunk az első szülőin megmondták,hogy nincs pelenka. Ha nem szobatiszta a gyerek, akkor a szülő dolga minél több váltóruhát, ill. ágyneműt vinni.

2016. nov. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De nálunk megmondták, hogy akinek kell, az vigyen. Van is állandó pelenkás a csoportban.


Egyébként mitől lenne veszélyes hulladék? Akkor otthon is annak kellene kezelni. Ráadásul mennyivel rosszabb, ha pelenkába pisil, kakil egy gyerek, mintha a földre, játékra, szőnyegre, bárhová?


Félreértés ne essék, nem zavar, hogy váltóruhát kell vinnem, az sem, hogy minden nap hazahozom a bebüdösödött, pisis ruhát, de azt nem tartom jónak, hogy egy gyerek mindig így ébredjen, hogy tocsog a pisiben, ki sem alussza magát, közben már öltöztetik, vissza sem tud feküdni, mert az ágyát kiviszik.

(És nem tudom, nekik jó-e, hogy minden nap felmosnak utána, az ágyát takarítják, az ágyneműjét mossák.)

2016. nov. 18. 22:20
 7/13 anonim ***** válasza:

"Őt meg nem igen vállalják "sima" állami ovik. [...] Nálunk az első szülőin megmondták,hogy nincs pelenka."


Megfogalmaztam... Tehát: vállalni nem vállalják állami ovik általában, a nem szobatiszta gyermekeket, és kifejtettem, milyen okokból (érthető okokból).


De tudtommal nincs változás a vonatkozó törvénykezés kapcsán, bár nem vagyok se jogász, se óvodavezető, szóval esetleg ez változhatott. Ha nincs változás, arra azt mondom: amire nincs törvénycikkely az az, hogy az állami óvoda megtagadhatná a nem szobatiszta gyermeket.


Ilyen esetben mégis a gyakorlat dönt: nem jellemző, hogy vállalják, de van kivétel, olyan esetben csak 1-2, esetleg 3 fő nem szobatiszta gyermek, csoportonként (állami óvodákról -magyar óvodákról- beszélünk elsősorban).


Ahogy integrált nevelés is folyik helyenként (pl középsúlyos fogyatékkal élő 1-2 gyermek, adott, máskülönben átlagos, állami óvodai csoportban), így előfordul, szintén ritkán, hogy 1-2 pelenkás gyermek van állami óvodai csoportban.

2016. nov. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

Nem az a baj hogy nem adjak ra a pelust, hanem az hogy ovis es nem szobatiszta.


Szerintem ezzel kellene kezdenetek valamit.az nem normális hogy fel ég óra alvás es bepisil. Nekem 18 hos a kicsi de mar alvásnál nem pisil be. Napközben is jelzi. A nagy 20 hosan szobatiszta volt!


Amúgy felénk nem találni olyan óvodát ahova lehet vinni pelenkát. Ha kell a gyerkőcnek meg pelus fel sem veszik.

2016. nov. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

06.35-ös: gratulálok a gyerekeidhez, hogy ilyen korán lettek szobatiszták, de hidd el, az érettségijükön már senkit nem fog érdekelni. Ha itt tartunk, a mi gyerekeink is 2 éves koruk körül szobatiszták lettek, de egyáltalán nem tartom ezt fontos információnak két dolog miatt:

- a gyerekek eltérően fejlődnek, van olyan, aki csak 4 évesen lesz az, számít ez valaha valahol?

- nálunk most ÁGYtisztaságról van szó, és ég és föld a kettő, ugyanis az utóbbi egész más miatt (nem) alakul ki, de nem részletezem, ám az biztos, hogy 5 éves korig még szakemberek sem foglalkoznak vele, mert nincs miért, ugyanis természetes jelenség.


(Egyébként ha fél órát alszik is a gyerek, akkor is majdnem két órával azelőtt volt utoljára pisilni, tehát nem fél óránként pisil, ugyanis délben ebédel, negyed egykor már végez azzal a pár falattal, ekkor kiküldik mosdóba, a még evő gyerekeknek van még kb. negyed órájuk, 3/4 1, mire megágyaznak-átöltöznek, 1 óra, mire a mesének vége, az óvó nénik szerint fél 2 körül alszik el, 2-fél 3 között ébred.)


És bár már kétszer leírtam, megteszem harmadszor is: direkt úgy választottuk ki az ovit, hogy ebből ne legyen gond. Bár megjegyzem, sehol nincs törvényben vagy csak házirendben, hogy csak szoba- vagy ágytiszta gyereket vesznek föl az óvodába, ezt csak mondják, de nem szabályos. És akkor most már hozzájön az is, hogy bevezették a "közelező beíratni a gyereket 3 éves kortól" rendszert, úgyhogy végképp nem lehet kifogás, ha bepisil. Ugyanis szobatisztának meg nem kötelező lenni 3 évesen.


Ettől függetlenül amelyik óvodában ezt - nem hivatalosan - elvárták, nyilván nem erőltettük, fölösleges lett volna ezen harcolni.


Úgyhogy kérlek, ha valamihez nem értesz, ne szólj bele, ne okoskodj, mert válaszolni nem kötelező, de butaságra nem vagyok kíváncsi, ugyanis ez az oldal azért van, hogy érdemi válaszokat kapjon, aki kérdez.

2016. nov. 20. 20:08
 10/13 anonim ***** válasza:

A nyolcas el van tévedve, már megbocsásson... (Bocsi kérdező, hogy most nem olvasom el a hosszas kommented, lehet h te is kitértél az alábbiakra, nem tudom.)


Óvodában is dolgoztam szakemberként, tapasztalattal és elméleti tudással is rendelkezem olyan szinten, ami idevágó.


Az EGÉSZSÉGES kisgyermekek (is) eltérő sorrendben érnek a képességeiket illetően. Tehát tök mindegy, hogy az átlagos esethez képest egy évvel előbb lesz-e szobatiszta a gyermek, vagy egy évvel később.


Nézzük azt, amely esetek egészségesnek mondhatóak:


aki később szobatiszta, annál a kisgyermeknél biztos, hogy legalább egy másik, alapvető képessége az átlagostól korábban jelentkezik kb fél évvel / másfél évvel; aki előbb szobatiszta, tuti, hogy valamely más, kisgyermekkori képességbe az átlagtól fél/másfél később jelentkezik.


És hasonlóan sorolhatnánk a járás, beszédfejlődés kapcsán is...

2016. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!