Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A most 11 hónapos Kislányom...

A most 11 hónapos Kislányom csak mellkason alszik el (kivétel babakocsi, autó). Természetesen imádom, hiszen kimondhatatlanul jó érzés. Hogy lehetne (kellene-e) változtatni ezen?

Figyelt kérdés

Az elalvási procedúra kb 20-30 percet vesz igénybe, amíg teljesen álomba merül, úgy, hogy nyugodtan, azaz felkelés nélkül le lehet tenni az ágyba.


De hamarosan mennem kell vissza dolgozni, és a Kislányom bölcsis lesz. Nem tudom, hogy mennyire lesz nehéz neki az elalvás bent napközben? Valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban? Rá kellene szoktatnom a magától elalvásra? Hogyan? Nagyon sírni hagyni természetesen nem akarom. Vagy várjam meg, míg ő már nem igényli? Mikor lesz az?


Nem bántást várok, hanem igazából idősebb babák anyukájától/apukájától tapasztalatot!



2015. okt. 3. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Fektesd le, cumi, játék, pici simi, utána kimesza szobából :)
2015. okt. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A héten beszoktatáson voltam és két egy körüli kisgyerek egész álló nap sírt, de nagyon keservesen. Kérdeztem a gondozónőt, hogy miért - ő mondta, hogy kézben ringatva altatták őket, amire a bölcsődében egyszerűen nincs kapacitás. Így nem alszanak, fáradtak, sírnak.


Gyakran odamentek hozzájuk, megsimogatták őket, kicsit felvették, de tényleg nincs kapacitásuk fél-fél órákat altatni őket, mert addig a többiekre nem tudnak figyelni.

Így ők idővel a bölcsődében lesznek átszoktatva arra, hogy külső segítség nélkül aludjanak el - addig pedig bizony sírnak.

2015. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

*két, egy év körüli gyerek


Bocsánat, siettem, ezt a részt félreérthetően írtam.

2015. okt. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1,5 éves a lányom, itthon a mai napig csak cicin tudom elaltatni és úgy letenni. Én is féltem, hogy mi lesz a bölcsiben. Egy hónapja jár, ott magától lefekszik és elalszik (ha nyűgös, simizi a hátát a gondozónéni), semmi gond nincs vele. A bölcsiben mások a szabályok, ezek a picik hihetetlenül jól alkalmazkodnak. Ne aggódj előre ezen, olyan fáradt lesz eleinte, hogy kidől majd :)
2015. okt. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem kell valtoztatni rajta majd a bolcsibe valamelyik gondoza a 2 gyerek kozul mellkasara veszi mig a masik a masik 12 gyerekre figyel.


be kell szoktatni tehat az agyaba viccet felre teve. ezt 6-9 hos kor kozott lehetett volna legkonnyebben. most mar csak azt tudom javasolni h beeszed az agyba adsz neki cumit es simogatod dajkalod enekelhetsz olvashatsz de nem veszed ki akkor se ha sir...ezt csak egyszer max ketszer kell megcsinalni mig megszokja hogy most mar egyedul kell elaludnia.

2015. okt. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó ötletet sajnos nem tudok adni,csak a tapasztalatom leírni (nekem sem tudtak anno,vagyis az ötletek jók voltak csak egyik sem vált be...😞). A fiam is kézben aludt el,8 hónapos volt,amikor elkezdtünk megoldást keresni. Több sikertelen "humánus" módszer után bevált a " beteszem az ágyba,elmagyarázom,hogy alvás van,megszeretgetem,kimegyek és nem veszem ki az ágyból"módszer. Szívünk megszakadt,de a harmadik nap már nem sírt,mosolygott,miután kimentünk magyarázott,kurjongatott kicsit,utána aludt-minden barátunk minket irígyelt😁. Az utolsó fog kibújása nagyon megviselte,beteg volt így megint mi altattuk. Miután túl lettünk rajta, nem akart visszatérni a régi kerékvágásba,gondoltuk alkalmazzuk a régi módszert,de nem vált be,úgy örjöngött,hogy két perc után összehányta az ágyát,nyilván ez a taktika nem lehetett megint megoldás...Ekkor vettünk neki egy nagy ágyat és nem ringattuk,csak mellé feküdtünk amig elaludt,ez neki is megfelelt. Két hónap múlva ment bölcsibe,gond nélkül aludt délután egyedül (mint a tôbbiek). Szerintem sem ringatják a gyerekeket a gondozók,mert egyrészt nincs rá kapacitás,másrészt nem fogják ők is rászoktatni erre. Ha elsőre nem is,de pár nap múlva el fogja fogadni,hogy ott ez a rend,senkit nem ringatnak álomba. Elég okosak már ők(és ezt ki is használják😁). Ne aggódj, meg fogja szokni!

A fiam 4,5 éves, még mindig oda kell mellé feküdni sajnos,de annyira elrontottuk,hogy nem akar egyedül elaludni(1x volt,hogy egy ovis kirándulás után mondta,hogy elmegy lefeküdni,mert már nagyon fáradt). Hiába beszéljük meg vele,hogy most egyedül alszol el, mondja ,hogy jó,elbúcsúzunk,betakargatjuk,kimegyünk,majd 5perc múlva megjelenik,hogy mikor megyek be hozzá aludni... Akik hasonló cipőben jártak azt mondták talán majd ha suliba megy nem fogja már igényelni. Most várjuk a tesót még abban reménykedek ha látja,hogy ő is egyedül alszik a szobájában könnyebben rávehető lesz. Kitartás!

2015. okt. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!