Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor hagytátok el a tápszert,...

Mikor hagytátok el a tápszert, amikor már rendesen vizet, kakaót, gyümölcslét ivott egész nap (nem tejitalokat, meg junior italokat, azt én nem fogok adni)?

Figyelt kérdés
2016. nov. 19. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kislányom most töltötte be a 16 honapot, most akarunk áttérni a tejitalról kakaóra, tejre. Vizet születése óta kapott (tapszeres volt sajnos), gyümölcslevet hozzataplalaskor kezdtem adni (6 hó), de kifejezetten babáknak valót
2016. nov. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De akkor rendesen leálltok a tápival ? Mert az enyém is iszik vizet, gyümölcslevet higítva. Csak nem túl drasztikus hirtelen megvonni tőle, mert a tápi tele van vitaminnal, meg minden,ami kell, a víz meg nem annyira...
2016. nov. 19. 11:04
 3/11 anonim ***** válasza:

A kislanyom 2 eves lesz.

1 eves korig kapta rendes adagban.

Aztan kb masfel eves koraig este ha lattam, hogy nem lakott jol a rendes vacsoraval.

De pl beteg volt 2 hete. Nem evett 2 egesz nap szinte semmit. Igy este csinaltam neki tapszert.

De ő kérte is néha néha.


Kakot kap a reggeli mellé. Vagy amikor kéri.

Tejitalt sosem itta meg. Vettem neki kb 1 eves kora korul, de csak fujjogott ra.

Nem vagyok a hirtelen megvonas hive.

Am vettem neki multivitamint, mikor lealltunk a tapszerrel. 2-3 naponta adom neki. Attol fugg mennyi gyumolcsot volt hajlando megenni. Vagy kapott e tapszert.

2016. nov. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tehát akkor nem kell neki 2-3 éves korig adni a tápit?
2016. nov. 19. 11:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Dehogy! Ha ugy vesszuk, en masfel eves korig adtam. Onnantol evett normails adagokat.


De masfel eves kor utan csak akkor adtam neki ha beteg volt. Tehat en ezt a tapszerrol valo leszoktatast lassu folyamatnak neveznem. Felesleges letiltani rola. Efy ido utan ő sem kéri.

2016. nov. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

11 hónaposan vezettem be a tejet. 1 évesen már nem itta még a tápszert, junior italt is próbáltam

A gyerekorvos és a védőnő is azt mondta h ha megússza a tejet, eszik joghurtot sajtot stb akkor hagyjuk is a tápszert.

Azóta is sima tejet iszik mert a kakaót se issza még. 15 hós

2016. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem azt mondta a védőnő hogy 3 éves korig kell a napi 500 ml tej- vagy abból előállított tejtermék...


1 évesen bevezettem a tejet, de azt mondta a védőnő hogy amellé adjak tejitalt is mert nincs benne elég vitamin. ezért reggel tejet, este tejitalt ivott 2 éves koráig. akkor teljesen elhagytam a tejitalt, most már csak tejet iszik reggel este (kakaót én egyenlőre nem adok a koffein miatt meg mert örülök hogy megissza tisztán)

2016. nov. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem kell, csak ajánlott. Hogy aztán megfogadod, vagy sem, az már rajtad áll.

Én addig örülök, amíg megissza. Eszembe nem jut előbb elvenni tőle.

Most 15 hónapos.

2016. nov. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A fiam 2 éves múlott amikor kiderült, hogy laktóz érzékeny, akkor még írtak fel tápszert neki, 2.5 éves volt amikor kivonták a forgalomból azt a tápszert és laktóz mentes tejre váltottunk. 3 évesen újra egészséges lett, akkor már kakaót kapott sima tejjel.

A lányom októberben volt 2 éves, még felírtak neki 4 doboz tápszert, jelenleg is azt issza, viszont a napokban elkezdte kérni a kakaót ő is (nálunk ez úgy néz ki, hogy 2.5 deci tejben egy kis teáskanál kakaó, tehát nagyon minimális), ez pont jó alkalom arra, hogy lassan elmaradjon a tápszer és maradjon a tej-kakaó. Nyáron próbáltam tejre átállítani de nem tetszett neki, úgyhogy most nagyon megörültem, hogy magától kezd átállni.

Én ha tehettem volna 3 éves korukig biztos adtam volna tápszert. Pl ha betegek és nem esznek semmit, milyen jó hogy legalább a tápszert megisszák, abban mégis több minden van mint a tejben.

2016. nov. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én fokozatosan gondoltam áttérni, én sem akarok teljesen hirtelen lemondani róla, mert tenyleg tok sok benne a vitamin meg igazság szerint szereti is :) Csak mondjuk ahogy mar mások is írták, napi kettőről mondjuk egyre állunk át, de ha ugy látom, hogy inkabb tejitalozna, akkor nem vonom meg tőle :)
2016. nov. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!